
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
11 вересня 2018 р. Справа № 0240/2351/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Мультян М.Б.,
за участі секретаря судового засідання: Краєвської І.В.
представників сторін:
позивача: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_3 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1)
до: Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (місцезнаходження: м. Вінниця, вул. Театральна, 10)
про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 01 березня 2018 року наказом начальника Головного управління національної поліції у Вінницькій області № 40 о/с ОСОБА_3 звільнено зі служби в поліції за п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію". Стаж роботи в поліції для виплати надбавки за вислугу років складає 20 років 06 місяців 20 днів. В подальшому ОСОБА_3 звернувся до Головного управління Національної поліції із заявою щодо надання інформації про термін фактичної вислуги років окремо в календарному та пільговому обчисленні.
ОСОБА_4 управління Національної поліції у Вінницькій області № 111-139/12/01-2018 від 16 березня 2018 року повідомило ОСОБА_3 про те, що відповідно до ст. 1, 12, 17-1, 18 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" останній не набув права на пенсію на день звільнення з Національної поліції України, тому обчислення вислуги років на пільгових умовах не проводилось.
На переконання позивача, відповідачем безпідставно не включено до вислуги років в пільговому обчисленні час його служби на посадах оперуповноваженого з економічною злочинністю, оперуповноваженого карного розшуку, старшого дільничного інспектора міліції сектору ДІМ з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці та участь ОСОБА_3 в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць служби за 3 місяці.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 09 серпня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
21 серпня 2018 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов. У якому зазначено, що 01.03.2018 року наказом ГУ Національної поліції у Вінницькій області № 40 о/с ОСОБА_3 було звільнено зі служби в поліції відповідно до п.7 ч. 1 ст. 77 ЗУ "Про Національну поліцію" (за власним бажанням). Позивачу встановлена вислуга років станом на 01.03.2018 року становить 20 років 06 місяців 20 днів.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.
Саттею17-2 Закону, обчислення вислуги років для призначення пенсії здійснюється, як правило, за послужним списком особової справи військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до ст.17-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
В силу п. а ч. 1 ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше.
Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей регламентовано постановою КМУ від 17.07.1992 № 393.
В силу Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у позивача відсутнє право на пенсію, а тому й відсутні правові підстави для обрахунку вислуги років ОСОБА_3 на пільгових умовах відповідно до вимог п. 3 постанови КМУ № 393 від 17.07.2017року.
21 серпня 2018 року представником відповідача подано заяву про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду.
11 вересня 2018 року судом протокольною ухвалою із занесенням до протоколу судового засідання відмовлено у задоволенні заяви про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду.
У судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог та просила відмовити у задоволенні адміністративного позову з підстав викладених у відзиві.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, оцінивши наявні у справі докази, на засадах всебічного, повного і об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з огляду на наступне.
ОСОБА_3 проходив службу в органах внутрішніх справ 11 серпня 1997 року по 06 листопада 2015 року. У зв'язку із ліквідацією територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України та набранням чинності Закону України "Про Національну поліцію" з листопада 2015 року по день звільнення ОСОБА_3 проходив службу в підрозділах Національній поліції України.
Згідно з розрахунку вислуги років на пенсію ОСОБА_3 проходив службу в органах внутрішніх справ: з 11 серпня 1997 року по 23 серпня.2001 року - курсант Луганського інституту внутрішніх справ; з 23 серпня 2001 року по 05 грудня 2006 року перебував на посаді оперуповноваженого групи державної служби боротьби з економічною злочинністю Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з 05 грудня 2006 року по 01 лютого 2010 року працював старшим інспектором з режиму секретності Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; в період з 01 лютого 2010 року по 31 серпня 2010 року - Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з 31 серпня 2010 року по 27 липня 2011 року перебував на посаді старшого дільничного інспектора міліції сектору ДІМ Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; в період із 27 липня 2011 року по 10 травня 2012 року - старший дільничний інспектор міліції сектору ДІМ Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; в період 10 травня 2012 року по 14 серпня 2015 року - дільничний інспектор міліції сектору ДІМ Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з 14 серпня 2015 року по 16 вересня 2015 року приймав участь в антитерористичній операції; в період з 16 вересня 2015 року по 06 листопада 2015 року - дільничний інспектор міліції сектору ДІМ Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з 07 листопада 2015 року по 06 квітня 2016 року - старший інспектор Хмільницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; в період з 06 квітня 2016 року по 26 грудня 2016 року - старший інспектор Хмільницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; з 26 грудня 2016 року по 11 квітня 2017 року перебував на посаді старшого інспектора сектору превенції Літинського відділення поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; в період з 11 квітня 2017 року по 14 листопада 2017 року - начальник сектору превенції Літинського відділення поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; з 14 листопада 2017 року по 01 березня 2018 року - дільничний офіцер поліції сектору превенції Літинського відділення поліції.
01 березня 2018 року наказом начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області № 40 о/с ОСОБА_3 звільнено зі служби в поліції за п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію". Стаж роботи в поліції для виплати надбавки за вислугу років складає 20 років 06 місяців 20 днів.
В подальшому ОСОБА_3 звернувся до Головного управління Національної поліції із заявою щодо надання інформації про термін фактичної вислуги років окремо в календарному та пільговому обчисленні.
ОСОБА_4 управління Національної поліції у Вінницькій області № 111-139/12/01-2018 від 16 березня 2018 року повідомило ОСОБА_3 про те, що відповідно до ст. 1, 12, 17-1, 18 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" останній не набув права на пенсію на день звільнення з Національної поліції України, тому обчислення вислуги років на пільгових умовах не проводилось.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.
Правовідносини щодо обчислення вислуги років регулюються правовими нормами Закону України "Про Національну поліції України" № 580-VIII від 02.07.2015 (далі - Закон №580-VIII), Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 393), та іншими нормативно-правовими актами.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262).
Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ст. 1 Закону особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Згідно із п. а ст. 12 Закону №2262 особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше.
Статтею 17-1 Закону № 2262 визначено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядком обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.2005 року №497) було визначено ряд осіб, яким до вислуги років зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора.
Підпунктом "в" пунктом 3 Постанови № 393 передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: один місяць служби за півтора місяця: час проходження служби особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах карного розшуку за переліком посад і умовами, що визначаються Міністерством внутрішніх справ; час проходження служби особами начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах боротьби з економічною злочинністю за переліком посад і на умовах, що визначаються Міністерством внутрішніх справ.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 роки за кожен рік служби" № 432 від 14.11.2007 року підлягає зарахуванню до стажу служби, що дає право на пенсію, у пільговому обчисленні з розрахунку один місяць служби за 1,5 місяці.
Як випливає із матеріалів справи ОСОБА_3 проходив службу в органах внутрішніх справ: з 11 серпня 1997 року по 23 серпня.2001 року - курсант Луганського інституту внутрішніх справ; з 23 серпня 2001 року по 05 грудня 2006 року перебував на посаді оперуповноваженого групи державної служби боротьби з економічною злочинністю Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з 05 грудня 2006 року по 01 лютого 2010 року працював старшим інспектором з режиму секретності Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; в період з 01 лютого 2010 року по 31 серпня 2010 року - Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з 31 серпня 2010 року по 27 липня 2011 року перебував на посаді старшого дільничного інспектора міліції сектору ДІМ Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; в період із 27 липня 2011 року по 10 травня 2012 року - старший дільничний інспектор міліції сектору ДІМ Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; в період 10 травня 2012 року по 14 серпня 2015 року - дільничний інспектор міліції сектору ДІМ Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з 14 серпня 2015 року по 16 вересня 2015 року приймав участь в антитерористичній операції; в період з 16 вересня 2015 року по 06 листопада 2015 року - дільничний інспектор міліції сектору ДІМ Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з 07 листопада 2015 року по 06 квітня 2016 року - старший інспектор Хмільницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; в період з 06 квітня 2016 року по 26 грудня 2016 року - старший інспектор Хмільницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; з 26 грудня 2016 року по 11 квітня 2017 року перебував на посаді старшого інспектора сектору превенції Літинського відділення поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; в період з 11 квітня 2017 року по 14 листопада 2017 року - начальник сектору превенції Літинського відділення поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; з 14 листопада 2017 року по 01 березня 2018 року - дільничний офіцер поліції сектору превенції Літинського відділення поліції.
Представник відповідача у судовому засіданні зазначила, що відповідно до вимог ст. 12, ст. 18 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби" та деяких інших осіб" у ОСОБА_3 відсутнє право на пенсію.
Суд не погоджується з даними доводами представника відповідача з огляду на наступне.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 р. № 780 "Про внесення змін до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 № 393 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" внесено зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", згідно яких абзаци двадцять четвертий, двадцять шостий, двадцять сьомий і двадцять дев'ятий підпункту "в" виключено.
Відповідно до ч.1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Конституційний Суд України у своїх рішеннях від 13.05.1997 р. № 1-зп, від 09.02.1999 р. № 1-рп/99, від 05.04.2001 р. № 3-рп/2001 та від 13.03.2012 р. № 6-рп/2012 висловив позицію щодо незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів: закони та інші нормативно-правові акти поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності; дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється із втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце; дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
З викладеного випливає, що зміст правовідносин, зокрема прав та обов'язків особи, не може змінюватися разом із зміною законодавчих норм. Відповідно зміст суб'єктивного права особи, у тому числі права на зарахування при обчисленні вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах особам рядового та начальницького складу ОВС часу проходження служби в підрозділах боротьби з економічною злочинністю, слід визначати із застосуванням законодавства, яке діяло на момент виникнення відповідного права.
Водночас неприпустимість зворотної дії нормативно-правового акта полягає в тому, що запроваджені ним нові норми не можуть застосовуватися до правовідносин, які існували до набрання ним чинності. Отже, приписи нового нормативно-правового акта не можуть змінити обсяг прав, який було встановлено попередніми нормативно-правовими актами.
З огляду на викладене, право особи на зарахування при обчисленні вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах часу проходження служби в підрозділах боротьби з економічною злочинністю визначаються за тими правилами, які були чинними на момент виникнення відповідного права.
Таким чином, право особи на зарахування при обчисленні вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах часу проходження служби в підрозділах боротьби з економічною злочинністю не змінюється в разі подальших змін законодавства, яке регулює відповідні відносини.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що реалізація права працівникам на обчислення пільгової вислуги років, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" здійснюється з моменту їх вступу на службу до моменту скасування такої пільги постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 № 780 "Про внесення змін до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 № 393 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" (постанова набрала чинності 27.07.2011).
Аналогічного висновку прийшов ВАСУ в ухвалі від 03.03.2015 у справі №К/800/10030/13 зазначивши, що реалізація права працівниками на обчислення пільгової вислуги років, передбаченої постановою КМУ від 17.07.1992 № 393, здійснюється з моменту їх вступу на службу до моменту скасування такої пільги.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про те, що право позивача на зарахування вислуги років в пільговому обчисленні час служби на посадах оперуповноваженого з економічною злочинністю, оперуповноваженого карного розшуку, старшого дільничного інспектора міліції сектору ДІМ з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці визначаються за тими правилами, які були чинними на момент виникнення відповідного права.
Щодо не включення до вислуги років у пільговому обчисленні час служби ОСОБА_3 в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць служби за 3 місяці, суд зазначає наступне.
Відповідно до пп. "а" п. 3 вказаного Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Отже, законодавством чітко визначено, що таким категоріям осіб як позивач до вислуги років для призначення пенсій зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
З огляду на наведене при визначенні вислуги років для призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. "а" ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" відповідач зобов'язаний був зарахувати на пільгових умовах один місяць служби за три місяці час проходження служби, протягом якого позивач брав участь в антитерористичній операції.
Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції у Вінницькій області щодо не включення до вислуги років у пільговому обчисленні час служби ОСОБА_3 на посадах оперуповноваженого з економічною злочинністю, оперуповноваженого карного розшуку, старшого дільничного інспектора міліції сектору ДІМ з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці та участь ОСОБА_3 в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць служби за 3 місяці.
Зобов'язати ОСОБА_4 управління Національної поліції у Вінницькій області включити до вислуги років в пільговому обчисленні час служби ОСОБА_3 на посадах оперуповноваженого з економічною злочинністю, оперуповноваженого карного розшуку, старшого дільничного інспектора міліції сектору ДІМ з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці та участь ОСОБА_3 в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць служби за 3 місяці.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_3 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1);
ОСОБА_4 управління Національної поліції у Вінницькій області (місцезнаходження: м. Вінниця, вул. Театральна, 10, код ЄДРПОУ 40108672).
Суддя Мультян Марина Бондівна