
Справа № 372/2402/18
Провадження № 3-839/18
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10 жовтня 2018 року Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Потабенко Л.В.,
при секретарі Буртової О.Є.,
за участю прокурора Оксамит П.В.,
особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1,
захисника ОСОБА_2,
розглянувши матеріали, що надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, Зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої директором дитячого садка Копачівського НВК «Загальноосвітня школа 1-2 ступенів», депутата Обухівської районної ради сьомого скликання, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1,
по ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Обухівської районної ради Київської області, являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 5-1 Прикінцевих положень даного Закону, пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала посилаючись на те, що в неї погано працював інтернет.
Захисник в судовому засіданні просив закрити провадження по справі у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення. .
Прокурор Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури зазначив, що в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_1, а тому остання повинна бути притягнута до адміністративної відповідальності за вчинене.
Під час судового розгляду встановлено, що відповідно до рішення № 1 від 18.11.2015 року Обухівської районної ради сьомого скликання ОСОБА_1 обрано депутатом зазначеної ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчого комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Згідно з ч. З ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється вимоги та обмеження встановлені Законом - депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону за місцем роботи (служби), крім само зайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, ОСОБА_1, будучи депутатом Обухівської районної ради Київської області, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року № 1975-VІІІ внесено зміни до Закону, а саме: розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: «Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Отже, ОСОБА_1, будучи депутатом, була зобов’язана подати щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з 01.01.2018 до 30.03.2018 року.
Відповідно до витягу про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подала свою декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, о 15 год. 07 хв. 12.04.2018 тобто несвоєчасно, без поважних причин.
Крім цього, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, постановою Обухівської районної виборчої комісії Київської області щодо встановлення результатів з виборів депутатів Обухівської районної ради у багатомандатному виборчому окрузі від 30.10.2015 року, роздруківкою електронної декларації ОСОБА_1, роздруківкою сертифікату ЕПЦ ОСОБА_1
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно подала вказану вище декларацію, тому доведеним є вчинення нею діянь, які підпадають під дію ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та містять склад відповідного адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.
За таких обставин, вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід визнати доведеною.
Обираючи міру стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обтяжуючих та пом’якшуючих відповідальність обставин та вважає необхідним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Таким чином, з урахуванням ЗУ «Про судовий збір» з особи яка визнана винною у вчинені адміністративного правопорушення підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись статтями 172-6 ч. 1, 279, 280, 283 КУпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп. згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір», який перерахувати на наступні реквізити: отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України ( ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Строк пред’явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя: