ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-7543/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді Потабенко В.А.
при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,
з участю представника позивача Мандзиняк Г.В., старшого державного податкового інспектора юридичного відділу ДПІ у Залізничному районі м. Львова, згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Залізничному районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродсервіс-Плюс" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Залізничному районі м. Львова звернулась до адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з ТзОВ "Укрпродсервіс-Плюс" 3443,66 грн. податкового боргу за рахунок його активів.
В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що ТзОВ "Укрпродсервіс-Плюс" станом на 05.10.2009 року має заборгованість по платежах до бюджету на загальну суму 3443,66 грн., з них: по податку на прибуток на суму 604,78 грн., по податку на додану вартість на суму 1280,43 грн., по комунальному податку на суму 1558,38 грн. (пеня 0,07 грн.). Вказана заборгованість виникла внаслідок самостійно задекларованих, але не сплачених сум податків, та внаслідок застосування ДПІ в Залізничному районі м. Львова за порушення п.п.17.1. п. 17.1. ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкової звітності у строки визначені законодавством. Станом на момент подання позову до суду сума заборгованості є узгодженою, але у встановленому законом порядку відповідачем не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.
Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні представника, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Відтак, суд вважає за можливе розглядати справу на у відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши представника ДПІ у Залізничному районі м. Львова, дослідивши надані представником позивача докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В ході розгляду справи судом було досліджено докази, наявні в матеріалах справи.
ТзОВ "Укрпродсервіс-Плюс" зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради 04.03.2005 року за адресою: м. Львів, вул. С.Петлюри, 18А/35, код ЄДРПОУ 33419471, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців /а.с. 6,7/. 11.03.2005 року ТзОВ "Укрпродсервіс-Плюс" взято на облік платника податків в ДПІ у Залізничному районі м. Львова /а.с. 9/.
За неподання декларації по податку на прибуток за 9 місяців 2008 року, на підставі акту перевірки №4/15-1 від 09.01.2009 року ДПІ в Залізничному районі м. Львова винесено податкове повідомлення-рішення № 03/10/15-109/255 від 09.01.2009 року, яким застосувало до відповідача штрафні санкції в розмірі 170 грн. за платежем податок на прибуток.
За неподання декларації по податку на прибуток за 2008 рік, на підставі акту перевірки № 227 від 12 лютого 2009 року, ДПІ в Залізничному районі м. Львова винесено податкове повідомлення-рішення № 102/10/15-109/4524 від 16.02.2009 року, яким застосувало відповідача штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн. за платежем податок на прибуток.
За неподання декларації по податку на прибуток за перший квартал 2009 року, на підставі акту перевірки № 1723 від 28.07.2009 року ДПІ в Залізничному районі м. Львова винесло податкове повідомлення-рішення №0004301501/0/20652 від 30.07.2009 р., яким застосувало до позивача штрафні (фінансові) санкції на суму 170 грн. за платежем податок на прибуток.
За неподання декларації по податку на додану вартість за жовтень 2008 року, на підставі акту перевірки № 2428/15-2/34419471 від 10 грудня 2008 року, ДПІ в Залізничному районі м. Львова винесло податкове повідомлення рішення № 0006101502/0 від 12.12.2008 року, яким застосувало до відповідача штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн. за платежем податок на додану вартість.
За неподання декларації по податку на додану вартість за червень 2009 року, на підставі акту перевірки № 1780/15-2 від 28 липня 2009 року, ДПІ в Залізничному районі м. Львова винесло податкове повідомлення рішення № 0005461502/0 від 05.08.2009 року, яким застосувало до відповідача штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн. за платежем податок на додану вартість.
Крім того, на підставі акту перевірки ДПІ в Залізничному районі м. Львова винесло податкове повідомлення-рішення № 00031501 від 09.01.2009 року, яким застосувало до відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 159,78 грн. з податку на прибуток.
Згідно самостійно поданих позивачем декларацій з ПДВ № 7448 від 19.02.2009 р. та № 118765 від 16.01.09 р., ТзОВ "Укрпродсервіс-Плюс" самостійно визначило податкове зобов'язання з даного податку за грудень 2008-січень 2009 року в розмірі 980,00 грн. Однак, до бюджету вказану суму ПДВ в повному розмірі не сплатило.
Згідно самостійно поданих позивачем декларації з податку на прибуток № 131181 від 13.02.2009 року, ТзОВ "Укрпродсервіс-Плюс" самостійно визначило податкове зобов'язання з даного податку за 2008 рік в розмірі 105,00 грн. Однак, до бюджету вказану суму ПДВ в повному розмірі не сплатило, в зв'язку з чим ДПІ в Шевченківському районі м. Львова на суму недоїмки нарахувало пеню в розмірі 0,07 грн.
За неподання розрахунків суми комунального податку протягом 2007-2008 рр., на підставі акту перевірки № 582/44/15-3/33419471 від 24.03.2009 року ДПІ в Залізничному районі м. Львова винесло податкове повідомлення-рішення №1291503/0/9814 від 06.04.2009 р., яким застосувало до позивача штрафні (фінансові) санкції на суму 1530,00 грн. за платежем комунальник податок.
Крім того, за несвоєчасну сплату комунального податку (із затримкою 29 днів), ДПІ в Залізничному районі м. Львова винесло податкове повідомлення-рішення №0001031503/0/8340 від 24.03.2009 р., яким застосувало до позивача штрафні (фінансові) санкції на суму 0,34 грн. за платежем комунальник податок.
Заборгованість по самостійно поданих позивачем розрахунках комунального податку за грудень 2007 р., березень 2008 р., квітень 2008 р., вересень 2008 р., лютий травень 2009 р., але в повному обсязі до бюджету не сплачених, становить 28,04 грн.
Згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21 грудня 2000 року, із змінами і доповненнями (надалі Закон № 2181), ДПІ у Залізничному районі м. Львова виставило ТзОВ "Укрпродсервіс плюс" податкові вимоги:
- І податкова вимога № 1/177 від 06.02.2009 року на суму 316,20 грн.;
- ІІ податкова вимога № 2/337 від 12.03.2009 року на суму 1375,28 грн., яка у звязку із неможливістю вручення ТзОВ "Укрпродсервіс плюс" була розміщена на дошці податкових оголошень, зі слів представника позивача не оскаржена.
Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно наявної в матеріалах справи довідки № 27104/9/19-053 від 05.10.2009 року, сума податкового боргу відповідача становить 3443,59 грн.
Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-111 від 21.12.2000 року, з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон), податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
В матеріалах справи наявні докази отримання ТзОВ "Укрпродсервіс-Плюс" всіх вищеперелічених податкових повідомлень рішень.
Зі слів представника позивача, жодне з них не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону, контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
У будь-яких інших випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків ТзОВ "Укрпродсервіс-Плюс" не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.
Враховуючи все вищеперелічене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Пунктом 4 ст. 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродсервіс-Плюс", код ЄДРПОУ 33419471, що зареєстроване за адресою: м. Львів, вул. С.Петлюри, 18А/35, в користь державного бюджету (на р\р 34123999900003, одержувач УДК у Залізничному районі м. Львова, МФО 825014, ЗКПО 22389398) податковий борг в сумі 3443 (три тисячі чотириста сорок три ) гривні 66 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 31.01.2010 року.
Суддя Потабенко В.А.
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-7543/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(вступна і резолютивна частини)
27 січня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді Потабенко В.А.
при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,
з участю представника позивача Мандзиняк Г.В., старшого державного податкового інспектора юридичного відділу ДПІ у Залізничному районі м. Львова, згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Залізничному районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродсервіс-Плюс" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
виготовлення мотивувальної частини постанови відкласти до п'яти днів.
Тому, відповідно до вимог ст.ст. 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, судом вирішено проголосити вступну та резолютивну частини постанови суду, а з мотивувальною частиною постанови особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитись або одержати її у суді після 01.02.2010 року.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродсервіс-Плюс", код ЄДРПОУ 33419471, що зареєстроване за адресою: м. Львів, вул. С.Петлюри, 18А/35, в користь державного бюджету (на р\р 34123999900003, одержувач УДК у Залізничному районі м. Львова, МФО 825014, ЗКПО 22389398) податковий борг в сумі 3443 (три тисячі чотириста сорок три ) гривні 66 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Текст постанови виготовлений в одному примірнику в нарадчій кімнаті
Суддя Потабенко В.А.