Рішення № 77068410, 01.10.2018, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
01.10.2018
Номер справи
569/1334/18
Номер документу
77068410
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 569/1334/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2018 року Рiвненський мiський суд Рівненської області

в особi суддi ОСОБА_1,

при секретарі судового засідання Хлуд І.П.

з участю представника відповідача відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції ОСОБА_2

pозглянувши у вiдкpитому судовому засiданнi в мiстi Рiвне справу за позовом Департаменту соціальної політики Луцької міської ради до Рівненського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про повернення надміру виплачених коштів, -

В С Т А Н О В И В :

Представник Департаменту соціальної політики Луцької міської ради звернувся з позовом до Рівненського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про повернення надміру виплачених коштів.

В обґрунтування позову вказує, що ОСОБА_4 за її заявою від 20.01.2015 року призначено соціальну допомогу малозабезпеченим сім»ям . При зверненні за призначенням допомоги ОСОБА_5 подано до департаменту соціальної політики видану РМВ ДВС ГТУЮ у Рівненській області довідку про розмір сплачених їй аліментів від 14.01.2015 року № 10032. Згідно вказаної довідки ОСОБА_6 за період з липня 2014 року по грудень 2014 року отримала аліменти в сумі 2349,75 грн.

На підставі поданої ОСОБА_7 заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, довідки про розмір отриманих аліментів, виданої відповідачем ОСОБА_8 за період з 01.01.2015 року по 30.06.2015 року виплачено допомогу малозабезпеченим сім’ям в розмірі 9007,62 грн.

При проведенні державними соціальними інспекторами департаменту перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державних соціальних допомог встановлено, що за період з липня 2014 року по грудень 2014 року ОСОБА_9 отримала аліменти в сумі 6305,18 грн. Після проведеного перерахунку призначеної допомоги встановлено, що заявниця мала право на отримання допомоги за вказаний період в сумі 5052,18 грн. В зв’язку з неправильним відображенням відповідачем в довідці інформації про розмір отриманих ОСОБА_5 аліментів, заявниці надміру виплачено допомогу малозабезпеченим сім’ям в розмірі 3955,44 грн.

Збільшивши свої позовні вимоги, просить стягнути з Рівненського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області в користь департаменту соціальної політики Луцької міської ради 3955,44 грн. надміру виплаченої допомоги малозабезпеченим сім’ям та 1762 гривні у відшкодування сплаченого судового збору.

Представник позивача в судове засідання не з»явився, подав до суду заяву про розгляд справи у відсутності представника департаменту.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в їх задоволенні, оскільки ОСОБА_10 особисто вказувала суми отриманих нею аліментів, ці суми і були вказані у довідці.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 в судове засідання не з»явилась, про день та час слухання справи повідомлялась належним чином.

Заслухавши представника відповідача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

20.01.2015 року до департаменту соціальної політики за призначенням допомоги малозабезпеченим сім'ям звернулась ОСОБА_11.

Відповідно до ст. 1 Закону України ‘'Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” державна соціальна допомога малозабезпеченим сім"ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі і розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Згідно ст. 5 вищевказаного закону розмір державної соціальної допомоги- визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у і сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім’ї. До стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму.

Відповідно до п. 9.1. Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики спорту і туризму України від 15.11.2001 року (далі - Методика), загальна сума сукупного доходу одержувачів допомоги включає в себе суму всіх доходів кожної особи, яка враховується при наданні допомоги, визначених на підставі наданих документів про доходи за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги, якщо інше не передбачене законодавством.

Пунктом 5 Методики визначено види доходів, які включаються до сукупного доходу сімей (одержувачів) державних соціальних допомог, до яких належать одержані аліменти (п.5.13. Методики).

При зверненні за призначенням допомоги ОСОБА_12 подано до департаменту соціальної політики видану відповідачем довідку про розмір сплачених їй аліментів від 14.01.2015 року № 10032. Згідно вказаної довідки ОСОБА_11 за період з липня 2014 року по грудень 2014 року отримала аліменти в сумі 2349,75 грн.

На підставі поданої ОСОБА_12 заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, довідки про розмір отриманих аліментів, виданої відповідачем ОСОБА_12 за період з 1.01.2015 року по 30.06.2015 року виплачено допомогу малозабезпеченим сім’ям в розмірі 9007,62 грн.

При проведенні державними соціальними інспекторами департаменту перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державних соціальних допомог встановлено, що за період з липня 2014 року по грудень 2014 року ОСОБА_12 отримала аліменти в сумі 6305,18 грн, що підтверджується актом за результатами проведеної перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державних соціальних допомог від 04.09.2017 № 261 та довідкою про доходи, що видана Рівненським районним центром зайнятості від 30.08.2017 № 1020) (а.с. 13)

Провівши перерахунки призначеної ОСОБА_12 допомоги малозабезпеченим сім'ям, з врахуванням інформації отриманої за результатами проведеної перевірки встановлено, що заявниця мала право на отримання допомоги за вказаний період в сумі 5052,18 грн.

В зв’язку з недостовірним відображенням відповідачем в довідці інформації про розмір отриманих ОСОБА_12 аліментів, заявниці надміру виплачено допомогу малозабезпеченим сім’ям в розмірі 3955,44 грн.

13.09.2017 року на адресу відповідача надіслано повідомлення про необхідність повернення коштів, проте, на день звернення до суду кошти не повернуто.

Відповідно до ст. ст. 1166, 1172 Цивільного кодексу України шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Юридична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Відповідно до ч. 1 ст. 1172 ЦК юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.

Відповідно до п. 5.38 Порядку роботи з документами в органах державної виконавчої служби, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 25.12.2008 N 2274/5 довідка - документ інформаційного характеру, що містить опис і підтвердження тих чи інших фактів або обставин.Довідки можуть бути особисті й службові.Особисті довідки, що складаються на вимогу фізичної особи, про підтвердження певних фактів, в тому числі щодо одержання, перерахування (стягнення) коштів, скріплюються печаткою та повинні містити такі обов'язкові реквізити: дата видачі і номер довідки, прізвище, ім'я і по батькові особи, якій видається довідка, призначення довідки (куди подається).

Довідки службового характеру складаються, як правило, на запит іншого структурного підрозділу органу юстиції або органу державної виконавчої служби.

Такі довідки повинні об'єктивно відображати стан справ та ґрунтуватися на перевірених фактах.

Відповідно до п. 7.5.5. Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції N 74/5 від 15.12.99, що була чинна на час видачі довідки ОСОБА_6 державний виконавець зобов'язаний здійснювати систематичний контроль за правильним і своєчасним відрахуванням утриманих сум аліментів стягувачам. (Пункт 7.5.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 40/5 ) від 21.04.2005 )

Відповідно до ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов’язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов’язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Представником відповідача ОСОБА_2 не надано суду належних та допустимих доказів достовірності відображених відомостей про розмір сплачених аліментів ОСОБА_6 у довідці № 10032 від 14.01.2015 року та доказів того, що шкода, завдана майну юридичної особи не з вини відповідача.

Згідно ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а отже із відповідача на користь позивача підлягає до стягнення сплачений ним судовий збір.

Керуючись ст.. ст. 1166,1172 ЦК України ст. ст. 12, 141, 263-264 ЦПК України суд,

В И Р І Ш И В:

Позов Департаменту соціальної політики Луцької міської ради до Рівненського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про повернення надміру виплачених коштів задовольнити повнiстю.

Стягнути з Рівненського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області на користь департаменту соціальної політики Луцької міської ради 3955,44 гривень надміру виплаченої допомоги малозабезпеченим сім»ям.

Стягнути з Рівненського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області на користь департаменту соціальної політики Луцької міської ради 1762 гривні понесених позивачем судових витрат по сплаті судового збору.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення до апеляцiйного суду Рівненської області через Рiвненський мiський суд.

Департамент соціальної політики Луцької міської ради, 43025, м.Луцьк, проспект Волі, 4а, ЄДРПОУ 03191963..

Відділ державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції, м. Рівне, вул.. Замкова, 22-а, код ЄДРПОУ 35007146.

ОСОБА_3, АДРЕСА_1.

Суддя -