Постанова № 77061923, 11.10.2018, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
11.10.2018
Номер справи
583/2933/18
Номер документу
77061923
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 583/2933/18

3/583/975/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2018 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Плотникова Н.Б., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 21.07.2018 року о 12 год. 20 хв. в м. Тростянець по вул.. Горького Сумської області керував автомобілем НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп’яніння – млява мова, почервоніння обличчя, виражене тремтіння рук, поведінка, яка не відповідає обстановці, від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 не з'явився в судове засідання, не повідомив про причини своєї неявки та не подав відповідне клопотання про відкладення розгляду справи.

Згідно довідки Відділу з питань державної реєстрації № 4385 від 26.09.2018 р. ОСОБА_1 зареєстрований за адресою вул.. Слобіська (колишня назва Чапаєва), 2 кв. 39 м. Охтирка.

Судом за місцем реєстрації ОСОБА_1 - вул.. Слобідська (Чапаєва), 2 кв. 39 м. Охтирка неодноразово направлялися судові повістки про виклик до суду на 17.08.2018 р. на 08.00 год., 05.09.2018 р. на 08.00 год., 21.09.2018 р. на 08.00 год., 11.10.2018 р. не 08.00 год.

Судову повітку на 17.08.2018 р. – 8.00 год. ОСОБА_1 отримав 02.08.2018 р., що підтверджується підписом в повідомленні про вручення поштового відправлення.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності повинна добросовісно використовувати надані їй процесуальні права, не зловживати ними та зобов'язана демонструвати готовність брати участь у судовому розгляді і утримуватися від використання методів, які пов'язані зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби, передбачені законом, для прискорення процедури слухання.

ОСОБА_1 отримав судову повістку на 17.08.2018 р., знав про розгляд щодо нього справи про адміністративне правопорушення в суді, а зайнята ним позиція направлена на уникнення відповідальності за спливом строків накладення адміністративного стягнення.

Враховуючи викладене, розгляд справи можливо провести у відсутності ОСОБА_1

Відповідно до положень ч. 1 ст. 130 КУпАП України відповідальність настає в разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У відповідності до вимог п.2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану сп'яніння.

Установленим порядком проходження медичного огляду, про який йдеться мова у п.2.5 ПДР України, є визначена у ст.266 КУпАП, розділі ІХ «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» (затверджена наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015, зареєстрована в МЮ України за № 1408/27853 від 10.11.2015), п.6 розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (затверджена спільним наказом МВС і МОЗ України від 09.11.2015, зареєстрована в МЮ України за № 1413/27858 від 11.11.2015) і п.8 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» (затверджений постановою КМУ № 1103 від 17.12.2008, з послідуючими змінами), процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану сп'яніння і проведення такого огляду.

Згідно встановленої вказаним законодавством України процедури, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані сп'яніння, поліцейський: 1) проводить огляд водія на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, у присутності двох свідків; 2) направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я (також у разі незгоди водія на проведення огляду на стан сп'яніння з використанням технічних засобів або в разі незгоди з його результатами). У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду, а тому апеляційний суд вважає, що працівниками поліції була дотримана в повному обсязі передбачена законодавством України процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану сп'яніння і проведення такого огляду, оскільки у працівників поліції були цілком обґрунтовані та об'єктивні підстави вважати, що водій ОСОБА_2 перебуває у стані сп'яніння при керуванні автомобілем НОМЕР_2, внаслідок чого останній і зобов'язаний був пройти огляд на стан сп'яніння в установленому законом порядку.

Про наявність у працівників поліції підстав вважати, що ОСОБА_3 підлягав огляду на стан сп'яніння, свідчили такі ознаки як млява мова, почервоніння обличчя, виражене тремтіння рук, поведінка, яка не відповідає обстановці, що відповідає розділу І вказаної вище «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 443284 від 21.07.2018 року, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП щодо його змісту, оскільки в протоколі зазначено дату його складання, дані про службову особу, яка його склала, та особу правопорушника, місце, час вчинення та суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, протокол підписаний особою, яка його склала, в протоколі зазначені свідки та їх підписи.

З вищезазначеного протоколу вбачається, що ОСОБА_1 було роз'яснено його права передбачені ст.63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.

В протоколі також є вказівка про те, що ОСОБА_1 від підпису в протоколі відмовився в присутності двох свідків.

Вина ОСОБА_1 також підтверджується письмовими поясненнями свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, доданими до протоколу, згідно яких вони були запрошені працівниками поліції у якості свідків при складанні адміністративних матеріалів за підозрою у скоєнні правопорушення за ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 В їх присутності вказаному громадянину було запропоновано пройти огляд на стан сп’яніння, на що останній категорично відмовився.

Вина ОСОБА_1 підтверджується також відеозаписом, доданим до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 443284 від 21.07.2018 року, згідно якого автомобіль НОМЕР_2 був зупинений працівниками поліції і цим транспортним засобом керував саме ОСОБА_1, який відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння в присутності двох свідків.

Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, висновком експерта, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису тощо, а згідно ч.2 цієї норми КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.

Аналізуючи зазначені положення процесуального закону та оцінюючи кожен наведений вище доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність цих зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження в справі про адміністративне правопорушення, не вбачає будь-яких законних підстав не довіряти вказаним доказам.

Відповідно до довідки Територіального сервісного центру № 5943 регіонального сервісного центру МВС у Сумській області № 31/18/5943-1214 від 02.08.2018 р. ОСОБА_1 24.06.2003 р. отримував посвідчення водія серії ХАА №451791, серед осіб тимчасово позбавлених права керування транспортними засобами ОСОБА_1 не значиться.

При призначенні стягнення суд враховує те, що правопорушник скоїв грубе порушення правил дорожнього руху, а тому вважає за доцільне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн. (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Строк позбавлення права керування транспортними засобами рахувати з моменту вилучення водійського посвідчення.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352,40 грн. на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 обов’язково заповнити призначення платежу: судовий збір, пункт 5).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя : Н.Б. Плотникова