
Справа № 342/625/18
Провадження № 3/342/209/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2018 року м. Городенка
Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Ничик Г.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ГУ ДФС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки вул. Степана Бандери, 107 с.Стрільче Городенківського району Івано-Франківської області, громадянки України, яка працює головним бухгалтером ТОВ «ВО «Укріндик»,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу № 633 про адміністративне правопорушення від 11 червня 2018 року, ОСОБА_1, обіймаючи посаду головного бухгалтера ТОВ «ВО «Укріндик», допустила порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: занизила податок на додану вартість за грудень 2017 р. на суму 42343 грн. та завищила суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду за грудень 2017 року в сумі 313 171 грн. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ст. 22, п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п. 188.1 ст.188, п.189.1 ст.189, пп. (г) п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.163-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася повторно із невідомих суду причин, хоча про дату, місце, час розгляду справи була повідомлена належним чином. Клопотання про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило. Оскільки підстав для відкладення розгляду справи не встановлено, справа розглядається за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна дія, яка посягає на громадський порядок, встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.
Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і, відповідно до ст. 251 КУпАП, є одним із джерел доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи та правильне її вирішення.
Вина ОСОБА_1 доводиться даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення № 633 від 11.06.2018 р., та в акті про результати документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Укріндик» № 353/09-19-14-01-01/36544350 від 08.05.2018 року.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що правопорушення, вчинене ОСОБА_1, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.163-1 КУпАП, виявлене під час документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ВО «Укріндик», про що 08.05.2018 р. складено акт №353/09-19-14-01-01/36544350. Протокол про адміністративне правопорушення № 633 складений 11 червня 2018 р., справа поступила до суду 14.06.2018 р., до провадження судді зазначені матеріали поступили 01.08.2018 р. Вперше справа була призначена до розгляду на 11.09.2018 р., однак у зв’язку з неявкою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розгляд справи було відкладено на 09.10.2018 року.
Згідно п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки вчинене ОСОБА_1 правопорушення не є триваючим, а має разовий характер, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ч.2 ст.38 КУпАП, тому провадження в справі слід закрити.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 38, 221, 247, 283-285, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Закрити провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч.2 ст.38 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд.
Суддя: Ничик Г. І.