Рішення № 77042485, 02.10.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.10.2018
Номер справи
0640/3528/18
Номер документу
77042485
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2018 року м.Житомир справа № 0640/3528/18

категорія 2

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Токаревої М.С.,

секретар судового засідання Мельниченко О.В.,

за участю: позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

третя особа: ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, третя особа: ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, третя особа: ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення. В обгрунтування позову позивач зазначає, що рішенням №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018 передбачено посаду керуючого справами кількість посад 1 та кількість працівників 1 (порядковий номер 3 додатку №1 до рішення №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018). Позивач вказує, що законодавство України не дає можливості сільській раді паралельно мати як керуючого справами (секретар) виконавчого комітету та керуючого справами сільської ради, а тому просить визнати протиправним рішенням №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018 в частині затвердження посади керуючого справами кількість посад 1 та кількість працівників 1 (порядковий номер 3 додатку №1 до рішення №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018) та скасувати його.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та просив позов задовольнити у повному обсязі.

У судовому засіданні представник відповідача позов не визнав та заперечував щодо його задоволення. Відповідачем не було надано відзив на позовну заяву. Представником відповідача було надано письмові пояснення щодо заявленого спору.

Третя особа у судовому засіданні заперечував щодо задоволення позову.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.

Рішенням №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018 було передбачено посаду керуючого справами кількість посад 1 та кількість працівників 1 (порядковий номер 3 додатку №1 до рішення №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.3 ст.51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.

За нормами п.3 ч.1 ст.10 "Про службу в органах місцевого самоврядування", прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради здійснюється шляхом затвердження відповідною радою.

Аналіз наведених норм свідчить, що ними передбачено чіткий перелік посад, що входять до виконавчого комітету відповідної ради, який є незмінним та передбачає певну, законодавчо визначену процедуру призначення.

Тобто, посада саме керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету є обов’язковою та не може зазнавати жодних змін.

Що стосується посилання представника відповідача на ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Європейську Хартію місцевого самоврядування від15 жовтня 1985 року, яка ратифікована в Україні 15.07.1997 та набрала чинності для України 01.01.1998 то суд з цього приводу зазначає наступне.

Дійсно, п.3 ч.1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск.

Водночас, дана норма не може поширюватись на зміну посадових одиниць виконавчого комітету, наявність яких чітко передбачена нормами законодавства та є обов’язковою, а лише може стосуватись структури виконкому, зокрема в частині відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради та їх керівників.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що при прийнятті рішення №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018 в частині затвердження посади керуючого справами кількість посад 1 та кількість працівників 1 (порядковий номер 3 додатку №1 до рішення №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018) відповідач діяв не у спосіб визначений законом.

Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищезазначені висновки суду відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірність свого рішення, що є підставою для задоволення позову.

Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 371 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 10030) задовольнити.

Визнати протиправним рішення №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018 в частині затвердження посади керуючого справами кількість посад 1 та кількість працівників 1 (порядковий номер 3 додатку №1 до рішення №1259 35 сесії 1-го скликання Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 28.03.2018) та скасувати його.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя М.С. Токарева

Повне судове рішення складене 11 жовтня 2018 року