
Справа № 234/14192/18
Провадження № 3/234/3020/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Сухоручко Ю.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної Фіскальної Служби України офіс великих платників податків ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює керівником ПМП «КРАМКОМ ЛОТ», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 163-4 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
У відповідності до протоколу про адміністративне правопорушення за № 157 від 10.09.2018 встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, яке полягає в несвоєчасному повідомленні державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме, несвоєчасно наданий податковий розрахунок за формою № 1-ДФ за І квартал 2018 року (терміном надання не пізніше 10 травня 2018 року, фактично наданий податковий розрахунок за формою № 1-ДФ за І квартал 2018 року 08.08.2018 року), чим порушено, пп 49.18.2 п.49.18 ст.49 п.51.1 ст.51 пп «б» 176.2 , ст.176 Податкового кодексу України, п.2.1 р. ІІ Порядку № 4 від 13.01.2015 року, ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Таким чином, вчинено правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився з невідомою суду причини, про дату, час та місце судового розгляд був повідомлений належним чином. Клопотання про відкладення слухання справи від нього також не надходило.
При накладенні стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Ст. 75 Податкового Кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Відповідно до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Вивчивши матеріали даної адміністративної справи, суд вважає, що адміністративне провадження у відношенні ОСОБА_1 варто закрити, оскільки, в протоколі про адміністративне правопорушення вказано «несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме, несвоєчасно наданий податковий розрахунок за формою № 1-ДФ за І квартал 2018 року (терміном надання не пізніше 10 травня 2018 року, фактично наданий податковий розрахунок за формою № 1-ДФ за І квартал 2018 року 08.08.2018 року).
Дослідивши акт про результати камеральної перевірки з питань своєчасності надання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку ( форма №1- ДФ) за № 246/05-99-44-21992365 від 10.09.2018, встановлено, що строк сплати грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом припадає на 10.05.2018 року включно, тобто правопорушення скоєно 11.05.2018 року.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи, той факт, що правопорушення вчинене 11.05.2018 року, а справа надійшла в провадження Краматорського міського суду Донецької області тільки 11.09.2018 року, правопорушення не є триваючим, сплата відбулась 08.08.2018 року, а тому, станом на сьогоднішній день вже сплив встановлений законом тримісячний строк, протягом якого особу можливо було притягнути до адміністративної відповідальності.
Таким чином, провадження по справі відносно ОСОБА_1 необхідно закрити у зв’язку із закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст. 38, ч.1 ст. 163-4, 247 п.1, 284 ч. п.3 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити у зв’язку із закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя Краматорського
міського суду ОСОБА_2