
гСправа № 358/1451/18 Провадження № 1-кс/358/442/18
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 жовтня 2018 року м. Богуслав
Слідчий суддя Богуславського районного суду Київської області Кіхтенко С.О., при секретарі судового засідання Симоненко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області – начальника слідчого відділення, капітана поліції ОСОБА_1, у кримінальному провадженні №12018110090000374 від 13.09.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України, погоджене прокурором Богуславського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури в Київській області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства України про працю ОСОБА_3 в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП), -
В С Т А Н О В И В:
03 жовтня 2018 року заступник начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області – начальник слідчого відділення, капітан поліції ОСОБА_1 (далі – слідчий поліції) звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства України про працю ОСОБА_3 в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП), під час оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3220610100:01:007:0560, площею 0,4 га., що розташована за адресою: вул. І.Франка,70, м. Богуслав Київська область, з цільовим призначення: для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови – на земельній ділянці розміщено автомобільний газозаправний пункт (АГЗП).
Клопотання мотивує тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 13 вересня 2018 року до Богуславського ВП Миронівського ВП ГУ Національної поліції в Київській області із заявою звернувся ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що на території м. Богуслав Київської області по вул. Окружна, 51 та вул. Франка, 70 розташовані автозаправні станції, які працюють без відповідних дозвільних документів. Своїм функціонуванням дані автозаправні станції на думку заявника створюють ризики для життя, здоров’я, майна споживачів та навколишнього природного середовища, оскільки при здійсненні заправки транспортних засобів порушуються вимоги законодавчих актів, які регулюють правила безпечного використання промислової продукції.
13.09.2018 року вказані відомості внесені до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 275 КК України, № 12018110090000374 та розпочато досудове розслідування.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно земельна ділянка з кадастровим номером 3220610100:01:007:0560, площею 0,4 га, що розташована за адресою вул. І.Франка, 70, м. Богуслав, Київська область, передана в оренду Богуславською міською радою, код ЄРДПОУ 25299709 (орендодавець) громадянину ОСОБА_3, цільове призначення: для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови – на земельній ділянці розміщено автомобільний газозаправний пункт (АГЗП).
У процесі досудового розслідування встановлено, що керівництвом автомобільного газозаправного пункту (АГЗП) здійснюється грубе порушення законодавства про працю, оскільки при здійсненні заправки транспортних засобів порушуються вимоги законодавчих актів, які регулюють правила безпечного використання промислової продукції.
Слідчий у кримінальному провадженні зазначає, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин скоєного злочину та їх належної правової оцінки, в ході досудового розслідування виникла необхідність у визначенні порушення трудового законодавства України, що неможливо встановити без залучення відповідних спеціалістів Головного управління Держпраці у Київській області шляхом проведення позапланової перевірки дотримання вимог чинного законодавства.
В судове засідання слідчий поліції не з’явився, причини неявки суду не повідомив.
За відсутності клопотань від учасників, на підставі ч.1 ст.107 КПК України, фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку про можливість задоволення клопотання про проведення позапланової виїзної перевірки виходячи з наступного.
На даний час з КПК України виключено п.6 ч.2 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40, якими прокурору та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом, що обумовлює необхідність звернення до слідчого судді із даним клопотанням.
Натомість, згідно вимог ст.25 КПК України вбачається, що прокурор, слідчий зобов'язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
Згідно ч.4 ст.38 КПК України орган досудового розслідування зобов'язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Згідно п. 75.1. ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Згідно ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 408 від 13 серпня 2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Додатком до вищевказаної постанови став Перелік державних інспекцій та інших контролюючих органів, яким надаватиметься дозвіл КМУ на проведення перевірок. В дано переліку зазначено - Держпрацю.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України, до документів, як доказів у кримінальному провадженні, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Тому, для всебічного, повного, об'єктивного розслідування даного кримінального провадження, а також з метою встановлення фактів порушення вимог законодавства України про працю ОСОБА_3 в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП), в ході досудового розслідування виникає необхідність у проведенні перевірки додержання вимог законодавства України про охорону праці.
У відповідності до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів грн. за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу КМУ, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами КПК України.
Таким чином, законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність, зумовлену потребами досудового розслідування задля досягнення його дієвості.
Згідно із Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Відповідну до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015року №96 «Про затвердження Положення про Державну .службу України з питань праці» Державна служба України з питань праці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністерства соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб
Відповідно до п. 5 ст. 6 Положення Про Державну службу України з питань праці - Держпраці України| для виконання, покладених на неї завдань має право безперешкодно проводити відповіло до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об'єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесеного до повноважень Держпраці.
Таким чином слідчий суддя вважає, що слідчим СВ Богуславського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_1 доведена необхідність проведення позапланової перевірки за фактом порушення вимог законодавства України про працю ОСОБА_3 в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП), за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України, що неможливо встановити без залучення відповідних спеціалістів для перевірки дотримання вимог чинного законодавства про працю, що є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 36, 40, 93, ч.1ст. 107, 132, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання заступника начальника Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області – начальника слідчого відділення, капітана поліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки щодо вимог законодавства України про працю - задовольнити.
Призначити по кримінальному провадженні №12018110090000374 від 13.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України проведення позапланової перевірки з дотримання вимог законодавства України про працю ОСОБА_3, в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП), під час оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3220610100:01:007:0560, площею 0,4 га., що розташована за адресою: вул. І.Франка,70, м.Богуслав Київська область, з цільовим призначення: для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови – на земельній ділянці розміщено автомобільний газозаправний пункт (АГЗП), проведення якої доручити Головному управлінню Держпраці у Київській області (юридична адреса: 04060, м. Київ, вул. Вавілових, 10).
Перевірку дотримання вимог законодавства України про працю провести з 10 жовтня 2018 року по 31 жовтня 2018 року.
Зобов'язати орендаря земельної ділянки з кадастровим номером 3220610100:01:007:0560, що розташована за адресою: вул. І.Франка,70, м. Богуслав, Київської області - ОСОБА_3 забезпечити допуск до перевірки працівникам Головного управління Держпраці у Київській області та надати всі необхідні документи для проведення позапланової перевірки.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Матеріали перевірки в оригіналах направити до слідчого відділення Богуславського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області для долучення до матеріалів кримінального провадження №12018110090000374 від 13.09.2018 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_5