Постанова № 77020527, 08.10.2018, Малинський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
08.10.2018
Номер справи
283/1534/18
Номер документу
77020527
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 283/1534/18

Провадження №3/283/488/2018

П О С Т А Н О В А

08 жовтня 2018 року м. Малин

Малинський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Саланди О.М., розглянувши у судовому засіданні в м. Малині адміністративні матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВМ №339961, виданий Малинським РВ УМВС України в Житомирській області 23.05.1997 року, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянки України, ідентифікаційний код НОМЕР_1, працюючої завідуючою складами на ПрАТ «Пінізевицький кар’єр», депутата Українківської сільської ради Малинського району Житомирської області

- за ч.1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу №173 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 13.07.2018 року ОСОБА_1, будучи у період з 06.11.2015 року по теперішній час депутатом Українківської сільської ради Малинського району Житомирської області та будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2016 рік. Відповідно до Закону України №1975-VIII від 23.03.2017 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року. Враховуючи викладене, термін для подачі щорічної декларації за 2016 рік для ОСОБА_1 закінчився 30.04.2017 року. Згідно з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 тільки 30.03.2018 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, тобто несвоєчасно. Тим самим ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 1726 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася. Про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. В поясненнях, які знаходяться в матеріалах справи ОСОБА_1 пояснила, що не подала електронну декларацію у визначений Законом термін у зв’язку з тим, що не придала цьому суттєвого значення та не мала вільного доступу до інтернету. Крім того, ідентифікатор доступу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 отримала лише у березні 2018 року. Також наголосила, що не мала на меті уникнути подання декларації та приховувати відомості про свої доходи, оскільки не усвідомлювала характеру обов’язковості подання електронної декларації.

Прокурор у судовому засіданні обставини, викладені у протоколі, підтримав.

Заслухавши пояснення прокурора, розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку про наступне.

Встановлено, що ОСОБА_1 з 06.11.2015 року (згідно протоколу 1 сесії Українківської сільської ради Малинського району 7-го скликання, а також рішення 1-ої сесії Українківської сільської ради 7-го скликання «Про підсумки виборів депутатів Українківської с/ради, сільського голови та визнання їх повноважень») по теперішній час є депутатом Українківської сільської ради Малинського району Житомирської області, тобто являється суб’єктом, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», та на яку розповсюджується обов’язок заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно пояснень, наданих секретарем Українківської сільської ради Малинського району ОСОБА_2, депутатів на сесії сільської ради було проінформовано про обов’язок подання електронної декларації про майно та доходи за 2016 рік до 30.03.2017 року, однак так як ОСОБА_1 була відсутня на засіданні сесії, то секретарем сільради особисто по телефону її було повідомлено про обов'язок подати декларацію про доходи за 2016 рік до 30.03.2017 року.

30.03.2018 року ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2016 рік, про що свідчать відомості з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», яка містить визначення термінів, які вживаються в цьому Законі, правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції від 30.03.2017р., чинній на момент кінцевого терміну подання декларації) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Як роз’яснено у Інформаційному листі ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ №223- 943/0/4-17 від 22.05.2017р., для розкриття об’єктивних складових адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, слід зазначити, що диспозиція цієї норми за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм. Так, примітка до ст. 172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб’єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно-правових актів, що наповнює норму ч. 1 ст. 172-6 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.

Так, для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом. В ч.1 ст. 45 Закону визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов’язані подати декларацію, зокрема вміщено формулювання «щорічно до 1 квітня».

Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.

Частиною 5 вказаної статті передбачено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Згідно з п.2 Прикінцевих Положень Закону про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до Закону України від 23 березня 2017 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливості фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону подають таку декларацію вперше продовжено до 01 травня 2017 року.

Враховуючи викладене, термін для подання щорічної декларації за 2016 рік для ОСОБА_1 закінчився 30 квітня 2017 року.

Пояснення ОСОБА_1 щодо причин несвоєчасного подання декларації судом не можуть бути взяті до уваги, оскільки за обставинами справи слід зробити висновок, що ОСОБА_1 мала достатньо часу для виконання положень закону щодо подання Е-декларації, однак ніяких дій з цього приводу не здійснила.

Отже, винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №173 від 13.07.2018 року (а.с.5-10), письмовими поясненнями секретаря Українківської сільської ради Малинського району ОСОБА_2 (а.с.15-16), письмовими поясненнями правопорушниці ОСОБА_1 (а.с.17-18), даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких ОСОБА_1 30.03.2018 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (а.с.29), матеріалами перевірки щодо вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП гр. ОСОБА_1, наданих Управлінням захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки НП України.

Вище наведені докази на переконання суду є належними, допустимими та достовірними.

Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність під час розгляду справи не виявлено.

Аналізуючи наведене в сукупності, суд визнає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Керуючись ч.1 ст.172-6,280, п.1 ч.1 ст. 284, ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ :

Визнати винною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВМ №339961, виданий Малинським РВ УМВС України в Житомирській області 23.05.1997 року, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянки України, ідентифікаційний код НОМЕР_1, працюючої завідуючою складами на ПрАТ «Пінізевицький кар’єр», депутата Українківської сільської ради Малинського району Житомирської області у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок. Штраф належить стягнути на наступний рахунок:

призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції; отримувач коштів: Малин.УК/м.Малин/; КОД ЄДРПОУ: 37777637; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);код банку отримувача (МФО):899998; рахунок отримувача: 31117106006338 ).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВМ №339961, виданий Малинським РВ УМВС України в Житомирській області 23.05.1997 року, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянки України, ідентифікаційний код НОМЕР_1, працюючої завідуючою складами на ПрАТ «Пінізевицький кар’єр», депутата Українківської сільської ради Малинського району Житомирської області на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок. Судовий збір належить стягнути на наступний рахунок:

отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106; код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783,банк отримувача:Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО):899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету:22030106, призначення платежу:надходження від стягнення судового збору на користь держави.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.

Суддя: ОСОБА_3