Рішення № 77019780, 09.10.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2018
Номер справи
1340/3677/18
Номер документу
77019780
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/3677/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

секретар судових засідань ОСОБА_1

з участю представників

від позивача – ОСОБА_2,

від відповідачів – ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 сільської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ОСОБА_7) «Будінвест Траст» та ОСОБА_8 районної державної адміністрації Львівської області про визнання протиправним та скасування рішення, містобудівних умов та обмежень, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_5 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_6 сільської ради, ОСОБА_7 «Будінвест Траст» та ОСОБА_8 районної державної адміністрації Львівської області про визнання протиправними та скасування рішення за №5 від 19.04.2018 року «Про затвердження детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул.Жовківська, 2 в с.Малехів, Жовківського району Львівської області»; містобудівних умов та обмежень, виданих ОСОБА_7 «Будінвест Траст» на нове будівництво на вул.Жовківська, с.Малехів, Жовківський район Львівської області.

Позивач у підтвердження обґрунтованості позовних вимог наводить наступні аргументи. Так, зазначає позивач, у зв'язку із порушення процедури проведення громадських слухань з питань обговорення проекту детального плану території, оскаржуваним рішенням ОСОБА_6 сільської ради були порушені його права як жителя територіальної громади села Малехів на ознайомлення з розробленим проектом детального плану території; на подачу пропозицій до цього проекту та не враховано громадські інтересі під час проведення громадських слухань, а тому рішення ОСОБА_6 сільської ради за № 5 від 19.04.2018 року «Про затвердження детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул. Жовківська 2, в с. Малехів, Жовківського району Львівської області» є протиправним та підлягає скасуванню. При цьому, позивач вказує на те, що всупереч вимогам ч.1 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ОСОБА_6 сільська рада оприлюднила своє рішення за №16 від 22.12.2017 року «Про надання дозволу на розробку детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул.Жовківськав с.Малехів» в газеті без зазначення прогнозованих правових, економічних та екологічних наслідків. Також, продовжує позивач, всупереч вимог п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 року за №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», сільська рада не оприлюднила на веб-сайті рішення про розроблення проекту детального плану території. Крім того, рішення ОСОБА_6 сільської ради опубліковане в газеті «Відродження» з пропущенням двотижневого строку для такого оприлюднення. Так, рішення ОСОБА_6 сільської ради про надання дозволу на розробку детального плану було прийняте 22.12.2017 року, а оголошення зроблене через газету 25 січня 2018 року. Також, сільська рада взагалі не оприлюднила розроблений проект детального плану території, не розмістила інформаційні матеріали (планшети, макети), не здійснювала інформування про це, не опублікувала інформацію на веб-сайті та в газеті. Як наслідок, вважає позивач на підставі протиправного рішення затвердження детального плану було розроблено містобудівний розрахунок, видано містобудівні умови та обмеження.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві просить позов задовольниити в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_6 сільська рада у відзиві на позов зазначає, що на виконання ч.3 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 року за №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», сільська рада опублікувала оголошення в газеті «Відродження, номер № 4 від 25.01.2018 року, що відповідно до рішення за №16 від 22.12.2017 року, ОСОБА_6 сільська рада надала дозвіл на розробку детального плану території зі зміни цільового призначення земельної ділянки з будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної інфраструктури площею 0,1500 га на вул. Жовківській у с.Малехові. Однак, позивач не врахував того, що в період з дня прийняття рішення 22.12.2017 року до дня випуску газети – 25.01.2018 року, газета «Відродження» не публікувалася регулярно у зв’язку із новорічними та різдвяними святами, а тому невчасне опублікування рішення ОСОБА_6 сільської ради відбулося не з вини сільської ради. Крім того, газета «Відродження» це єдиний друкований засіб масової інформації органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на території Жовківського району, і який поширюється на даний район, і відповідно на село Малехів. Також, відповідач зазначає, що на офіційному сайті сільської ради (http://malehivrada.gov.ua/images/22122017.pdf) було оприлюднено скан-копію рішення ОСОБА_6 сільської ради №16 від 22.12.2017 року «Про надання дозволу на розробку детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул. Жовківська в с.Малехів». Окрім того, відповідач зазначає, що сільська рада розміщувала у приміщені сільської ради по вул. Івасюка 6, с.Малехів, на стенді проект детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки з будівництва та обслуговування туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури площею 0,1500 га по вул.Жовківська в с.Малехів Жовківського району Львівської області з текстовими і графічними матеріалами та було забезпечено можливість детально ознайомитися жителями села Малехів із усією містобудівною документацією. Крім того, на офіційному веб-сайті ОСОБА_6 сільської ради (http://malehivrada.gov.ua/images/Poiasnuvalna-zapyska.pdf) було опубліковано скан-копію пояснювальної записки детального плану території та проектний план земельної ділянки. В даній пояснювальні записці зазначалася інформація про оцінку існуючої ситуації, перспективи містобудівного розвитку території, прогноз соціально-економічного розвитку, основні техніко-економічні показники детального плану території тощо. Також, на виконання вимог законодавства, сільською радою було опубліковано оголошення в газеті «Відрождження» номер 4 (2225) від 25.01.2018 року в якому було зазначено, що 28.02.2018 року о 16.30 год. у приміщенні ОСОБА_6 сільської ради за адресою Львівська обл., Жовківський р-н, село Малехів, вулиця Івасюка 6, будуть проводитися громадські слухання з питання обговорення детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки; жителі села можуть подавати свої пропозиції чи зауваження щодо проекту детального плану за адресою село Малехів, вулиця Івасюка 6, впродовж 30 календарних днів з дня виходу публікації. Крім того, на офіційному веб-сайті сільської ради було опубліковано оголошення аналогічного змісту. Так, відповідно до Журналу вхідної кореспонденції ОСОБА_6 сільської ради з 25.01.2018 року до 28.02.2018 року жодні пропозиції чи зауваження не надходили. Відповідно до протоколу громадських слухань щодо обговорення проекту детального плану території від 28.02.2018 року, в погоджувальній комісії кількість представників громадськості становила 60 відсотків. При цьому, відповідач зазначає, що сільська рада чи її виконавчий комітет не є уповноваженими органами містобудування та архітектури, які видають містобудівні умови та обмеження.

Представник даного відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, просить в задоволенні позову відмовити повністю.

Відповідач ОСОБА_7 «Будінвест Траст» у відзиві на позов зазначає, що містобудівні умови та обмеження за своєю юридичною суттю є актом індивідуальної дії та направлені на врегулювання правовідносин, у даному випадку між товариством та ОСОБА_8 районною державною адміністрацією, як спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури. А відтак, на думку відповідача, позивач не належить до визначеного кола суб’єктів, які мають право оскаржувати чи скасовувати містобудівні умови та обмеження. Крім того, продовжує відповідач, документація, на підставі якої отримано містобудівні умови та обмеження та самі містобудівні умови та обмеження є чинним та відповідають вимогам чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Представник зазначеного відповідача проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, просить в задоволенні позову відмовити повністю.

Відповідач ОСОБА_8 районна державна адміністрація Львівської області у відзиві на позов зазначає, відділом містобудування та архітектури райдержадміністрації (уповноважений орган містобудування та архітектури), перевірено на предмет відповідності вимогам чинного законодавства України документи, подані ОСОБА_7 «Будінвест Траст» для отримання містобудівних умов та обмежень. Жодних зауважень у відділу містобудування не виникло. А відтак, на думку відповідача, відділом містобудування та архітектури райдержадміністрації правомірно видано згаданому товариству містобудівні умови та обмеження. Жодних підстав для такої відмови не виникло. А самі містобудівні умови та обмеження містять всі необхідні умови, передбачені ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

На підставі наявних в матеріалах справи доказів, судом встановлено такі обставини.

Рішенням за № 15 від 22.12.2017 року «Про надання дозволу на внесення змін у генеральний план с.Малехів Жовківського району Львівської області» ОСОБА_6 сільська рада вирішила надати дозвіл на внесення змін у генеральний план с.Малехів Жовківського району Львівської області; виконавчому комітету звернутись в ДП «Містопроект» для внесення змін у генеральний с.Малехів.

Рішенням за № 16 від 22.12.2017 року «Про надання дозволу на розробку детального плану по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул. Жовківська в с.Малехів» ОСОБА_6 сільська рада вирішила надати дозвіл на розробку детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки з будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури площею 0,1500 га по вул.Жовківська в с.Малехів Жовківського району Львівської області.

Рішенням за № 5 від 19.04.2018 року «Про затвердження детального плану по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул.Жовківська, 2 в с.Малехів Жовківського району Львівської області» ОСОБА_6 сільська рада вирішила затвердити детальний план території по зміні цільового призначення земельної ділянки з будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури по вул.Жовківська, 2 в с.Малехів Жовківського району Львівської області.

В подальшому відділом містобудування та архітектури ОСОБА_8 районної державної адміністрації Львівської області ОСОБА_7 «Будінвест Траст» було видано містобудівні умови та обмеження для проектування об’єктів будівництва «Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул.Жовківській, 2 у с.Малехів, Жовківського району Львівської області».

Позивач не погоджуючись з рішенням за № 5 від 19.04.2018 року про затвердження детального плану по зміні цільового призначення земельної ділянки, а також з містобудівними умовами та обмеженнями, виданими ОСОБА_7 «Будінвест Траст» на підставі зазначеного рішення, звернувся до адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування такого рішення і містобудівних умов та обмежень.

Відтак, змістом спірних правовідносин є відносини з приводу дотримання порядку затвердження детального плану території, а також містобудівних умов та обмежень.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступних мотивів.

Щодо наявності порушеного права позивача.

Згідно з визначення ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 року за №280/97-ВР, з наступними змінами та доповненнями, територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Як передбачено ч.1 ст.13 даного Закону, територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлюється Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року за № 3038-VI, з наступними змінами та доповненнями.

Відповідно до ч.1 ст.21 даного Закону, громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.

Частиною 7 цієї ж статті передбачено, що пропозиції до проектів містобудівної документації на місцевому рівні мають право надавати: 1) повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; 2) юридичні особи, об'єкти нерухомого майна яких розташовані на території, для якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; 3) власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розробляється документація, та на суміжній з нею; 4) представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію; 5) народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад.

А відтак, з врахуванням того, що ОСОБА_5, яка згідно з позовною заявою проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, є членом територіальної громади ОСОБА_6 сільської ради, така відносить до суб’єктів, яким законом надано право вносити пропозиції до проектів містобудівної документації на місцевому рівні. Так, зокрема, позивач вправі була надавати свої пропозиції щодо питань, які були затверджені оскаржуваним рішенням за № 5 від 19.04.2018 року.

Щодо порушення порядку затвердження детального плану по зміні цільового призначення земельної ділянки, зокрема в частині проведення громадських слухань, то суд зазначає наступне.

У відповідності до вимог ч.2 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов'язані забезпечити: 1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; 2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості; 3) реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (у разі її утворення); 4) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; 5) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.

Оприлюднення проектів генеральних планів, планів зонування територій, детальних планів територій здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх надходження до відповідного органу місцевого самоврядування (ч.4 ст.21 Закону).

Оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування (ч.5 ст.21 Закону).

Механізм проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні: генеральних планів населених пунктів, планів зонування та детальних планів територій визначається Порядком проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 року за 555, з наступними змінами та доповненнями.

Відповідно до п.4 наведеного Порядку, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад оприлюднюють у двотижневий строк прийняті органами місцевого самоврядування рішення щодо розроблення проектів містобудівної документації шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

Оприлюднення розроблених в установленому законодавством порядку проектів містобудівної документації здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх подання розробником до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному органом місцевого самоврядування місці та інформування громадян через розповсюдження брошур і повідомлень, засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення інформації на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

Згідно з вимог п.5 даного Порядку, повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації має містити: 1) інформацію про мету, склад та зміст містобудівної документації, викладену у скороченій та доступній для широкої громадськості формі; 2) основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації; 3) відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення; 4) інформацію про місце і строки ознайомлення з проектом містобудівної документації; 5) інформацію про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій; 6) відомості про строк подання і строк завершення розгляду пропозицій; 7) інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо).

Підставою для подання пропозицій до проектів містобудівної документації відповідному органу місцевого самоврядування є повідомлення про початок процедури їх розгляду (п.6 Порядку).

Судом встановлено та підтверджується наявними в матеріалах справи вирізками з газети, що ОСОБА_6 сільська рада дала оголошення в газеті «Відродження», номер № 4 (2225) від 25.01.2018 року про проведення громадських слухань щодо розроблення детального плану території зі зміни цільового призначення земельної ділянки з будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної інфраструктури площею 0,1500 га на вул. Жовківській у с.Малехові.

Як вбачається зі змісту наведеного оголошення, пропозиції та зауваження можна подавати у ОСОБА_6 сільську раду впродовж 30 календарних днів з дня виходу публікації оголошення. Громадські слухання відбудуться в приміщенні ОСОБА_6 сільської ради 28.02.2018 року о 16:30 год. за адресою: вул.Івасюка, 6, с.Малехів Жовківського району Львівської області.

При цьому, згідно з пояснень відповідача, в період з дня прийняття рішення за №16 від 22.12.2017 року до дня випуску газети – 25.01.2018 року, газета «Відродження» не публікувалася регулярно у зв’язку із новорічними та різдвяними святами, а тому невчасне опублікування рішення вказаного рішення відбулося не з вини сільської ради. Крім того, газета «Відродження» це єдиний друкований засіб масової інформації органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на території Жовківського району.

Окрім того, скан-копія рішення ОСОБА_6 сільської ради за №16 від 22.12.2017 року була оприлюднена на офіційному веб-сайті сільської ради (http://malehivrada.gov.ua/images/22122017.pdf), що підтверджується також наявними в матеріалах справи роздруківками.

Також, під час судового розгляду знайшли свої підтвердження обставини того, що сільська рада розміщувала у приміщені сільської ради по вул. Івасюка 6, с.Малехів, на стенді проект детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки з текстовими і графічними матеріалами та було забезпечено можливість детально ознайомитися жителям села Малехів із усією містобудівною документацією.

Поряд з цим, на офіційному веб-сайті ОСОБА_6 сільської ради (http://malehivrada.gov.ua/images/Poiasnuvalna-zapyska.pdf) було опубліковано скан-копію пояснювальної записки детального плану території та проектний план земельної ділянки. В даній пояснювальні записці зазначалася інформація про оцінку існуючої ситуації, перспективи містобудівного розвитку території, прогноз соціально-економічного розвитку, основні техніко-економічні показники детального плану території тощо.

Судом також встановлено, що згідно з наявного в матеріалах справи Журналу вхідної кореспонденції ОСОБА_6 сільської ради з 25.01.2018 року до 28.02.2018 року жодні пропозиції чи зауваження не надходили.

Як вбачається з протоколу громадського слухання з питання обговорення детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки з «будівництва та з обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування» на «будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної інфраструктури» по вул.Жовківська в с.Малехів Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області від 28.02.2018 року, в ході обговорення проекту учасниками слухань заперечень та зауважень до запропонованого детального плану території не надходило. Погоджувальною комісією було запропоновано депутатському корпусу сільської ради затвердити поданий детальний план.

З огляду на викладені обставини, суд вважає, що відповідачем ОСОБА_6 сільською радою було в повній мірі дотримано вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, зокрема в частині своєчасного та належного оприлюднення рішення за № 16 від 22.12.2017 року; забезпечено можливості громадськості ознайомитись з проектом детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки та із усією містобудівною документацією; своєчасно повідомлено громадськість про проведення та проведено в уставленому порядку громадські слухання з відповідних питань.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що оскаржуване позивачем рішення ОСОБА_6 сільської ради за №5 від 19.04.2018 року «Про затвердження детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки по вул.Жовківська, 2 в с.Малехів, Жовківського району Львівської області» відповідає критеріям правомірності рішень суб’єкта владних повноважень, закріплених у ч.2 ст.2 КАС України, а тому вимоги про визнання його протиправним та скасування є не обґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Як наслідок не підлягає задоволенню також вимога позивача про визнання протиправними та скасування містобудівних умов та обмежень, виданих ОСОБА_7 «Будінвест Траст», оскільки така ґрунтується виключно на мотивах протиправності рішення за №5 від 19.04.2018 року, які не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду.

Крім того, з урахуванням досліджених обставин, судом не встановлено ознак протиправності містобудівних умов та обмежень.

Додатково слід зазначити, що оскільки позивач не є учасником публічних відносин з приводу надання містобудівних умов та обмежень, її прав у спірних правовідносинах з приводу надання зазначених умов не порушено.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Щодо судових витрат, то, у відповідності до вимог ст.139 КАС України, судові витрати у формі судового збору належить присудити з позивача.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –

В И Р І Ш И В :

В задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено та підписано 10 жовтня 2018 року.

Суддя В.Я.Мартинюк