Постанова № 77019234, 10.10.2018, Інгульський районний суд міста Миколаєва (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Миколаєва)

Дата ухвалення
10.10.2018
Номер справи
489/5129/18
Номер документу
77019234
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

справа № 489/5129/18

провадження №3/489/1484/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 жовтня 2018 року м. Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Коваленко І.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, розглянувши справу про притягнення:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

встановив:

Із протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 177115 від 13.08.2018 встановлено, що 13.08.2018 о 04 год. 23 хв., водій ОСОБА_1, в районі буднку № 91 по вул. Космонавтів в м. Миколаєві, керував транспортним засобом ЗАЗ-Daewoo Sens, номерний знак НОМЕР_1, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, чим порушив вимоги пп «а» п. 2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (далі – Правила дорожнього руху), за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 вину визнав частково та пояснив, що був на дачі та працював з скловатою, якої надихався. Так має захворювання на хронічний бронхіт та надихався скловати, теща приготувала йому інгаляцію для дихання, в яку добавила настойки на спирту, якою і подихав. Спиртні напої не вживав. Таким, що перебував в стані алкогольного сп’яніння себе не вважає.

Згідно підпункту «а» пункту 2.9 Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Тобто, ОСОБА_1 обвинувачується у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Відповідно до положень ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного сп’яніння проводиться працівником поліції у присутності двох свідків з використанням спеціальних технічних засобів. В разі незгоди водія на такий порядок, огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.

Згідно Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів у присутності двох свідків. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров’я.

Відповідно до п.п. 3, 4 розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1413/27858 (далі – Інструкція) огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я. Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп’яніння в обстежуваної особи.

За вимогами п.п. 15, 16 розділу ІІІ Інструкції за результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. На підставі акта медичного огляду видається висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння.

Згідно висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння № 1077 від 13.08.2018 ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Відповідно до акту медичного огляду № 1077 від 13.08.2018, ОСОБА_1 пройшов обстеження за допомогою спеціального технічного засобу Alcotest 6810, результат обстеження склав 0,52 проміле.

Факт проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння в медичному закладі, в якому погодився пройти водій ОСОБА_1 через відсутність спеціального технічного приладу в наряду патрульної поліції, підтверджується відеозаписом з нагрудної камери працівника поліції.

Із відеозапису також вбачається, що водій повідомив поліцейським про вживання одного літра пива увечері (час скоєння правопорушення 13.08.2018 о 04:23 години), що не узгоджується з його показами наданими в судовому засіданні про невживання спиртних напоїв та дихання шляхом інгаляції.

Крім того, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення в графі «Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, по суті порушення» водій зазначив «З рішенням згодний».

З огляду на встановлені обставини та наявні в справі докази, суд критично ставиться до доводів ОСОБА_1 про невжиття спиртних напоїв та розцінює їх як намагання уникнути адміністративної відповідальності.

Враховуючи викладене та оцінивши в сукупності наявні в справі докази, суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_1 пп. «а» п. 2.9 Правил дорожнього руху та наявності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом в стані алкогольного спяніння.

Приймаючи до уваги, що згідно ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, пом'якшуючі і обтяжуючі відповідальність обставини не враховуються, вважаю за можливе накласти на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, що передбачено ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно положень ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.

У зв’язку з цим, стягувачем в частині стягнення штрафу виступає держава в особі територіального управління Національної поліції, за матеріалами структурного підрозділу якого прийнято постанову, а в частині судового збору - Державна судова адміністрація України.

На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 130, ст.ст. 280, 283 КУпАП, суддя

постановив:

ОСОБА_1 визнативинним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень 00 коп.), який стягнути в дохід держави на р/р 31114149014001 ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992030, код 21081300 (стягувач – держава в особі Головного управління Національної поліції в Миколаївській області), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривні 40 коп.), який перерахувати на рахунок 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Роз'яснити, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, (не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу) сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя І.В. Коваленко