
Справа № 444/3130/18
Провадження № 3/444/974/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 жовтня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська”, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ОСОБА_2 (01.01.1990 рокународження, громадянин ОСОБА_3, місце народження: Ірак, м. Керкук, місце проживання: Ірак, м. Сулейманіє, не працює, документ, що посвідчує особу відсутній), -
- за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 ОСОБА_2, 01.10.2018 року о 19 год. 30 хв. під час проходження прикордонного контролю в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" був виявлений та затриманий прикордонним нарядом "Перевірка документів", територія Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, за те, що намагався незаконно перетнути державний кордон з України до ОСОБА_4 по паспортному документу, що містить недостовірні відомості про особу пред"явиика, тобто вчинив спробу перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України з використанням документу, що містить недостовірні відомості про особу, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України.
ОСОБА_1 ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, однак в матеріалахї справи про адміністративне правопорушення знаходиться його заява , в якій просить розглядати справу без його участі у зв"язку із погіршенням стану здоров"я.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 ОСОБА_2.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 ОСОБА_2 його вина у цьому підтверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 333368 від 01.10.2018 року; протоколом про адміністративне затримання від 01.10.2018 року; протоколом особистого огляду речей та вилучення речей і документів від 01.10.2018 року; рапортами працівників прикордонної служби від 01.10.2018 року; копією паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім"я ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, номер паспорта FE 488262, орган, що видав - 7317; письмовими поясненнями в матеріалах справи гр. ОСОБА_6 від 01.10.2018 року та копією паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім"я ОСОБА_6, номер паспорта FK 950815, орган, що видав - 4611; довідкою за результатами перевірки бази даних "Гарт - 1/П Ризик" від 01.10.2018 року; іншими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
ОСОБА_7 ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 204-1 КпАП України, оскільки він вчинив спробу перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України з використанням документу, що містить недостовірні відомості про особу.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
Обставини, які б пом"якшували чи обтяжували відповідальність правопорушника судом не встановлені.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 КУпАП України, передбачає накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, суддя прийшов до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 1 762, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст. 7, 9, 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 /три тисячі чотириста/ грн. 00 коп.– в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ОСОБА_2 – 352 /триста п»ятдесят дві/ грн. 40 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, та які слід сплатити по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області: УК у Жовківський районі/ 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код – 22030101, призначення платежу: Судовий збір (Державна судова адміністрація України,050).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Ясиновський Р. Б.