Повне досьє на кожну компанію України

Рішення № 77011433, 02.10.2018, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
02.10.2018
Номер справи
912/2052/18
Номер документу
77011433
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2018 рокуСправа № 912/2052/18 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Макаренко Т.В., за участю секретаря судового засідання Кравченко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження матеріали справи № 912/2052/18

за позовом Керівника Кіровоградської місцевої прокуратури, 25006, м.Кропивницький, вул. Є.Чикаленка, 11, в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Міська рада міста Кропивницького, 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР", 25006, м.Кропивницький, вул. Дворцова, 153/88

про внесення змін до договору

Представники сторін:

від прокуратури - ОСОБА_1 посвідчення №047280 видано 29.06.2017;

від позивача - участі не брали;

від відповідача - участі не брали

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Керівника Кіровоградської місцевої прокуратури в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Міська рада міста Кропивницького до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" про внесення змін до Договору оренди землі, укладеного між Міською радою міста Кропивницький (Кіровоградською міською радою) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" від 13.11.2006 №312 на земельну ділянку по вул. 50 років Жовтня (Соборна), біля будинку №1, який зареєстрований у Кіровоградській регіональній філії державного підприємства центру державного земельного кадастру при Держкомзему України по земельних ресурсах від 14.11.2006 за №175 виклавши його в такій редакції, а саме: розділ 2 договору оренди землі викласти в наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.06.2018 №700/0/203-18 становить 4 938 626,28 грн." та пункт 1 розділу 4 викласти в новій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки 4 938 626,28 грн: 148 158,78 грн на рік, що складає 12 346,56 грн на місяць згідно з розрахунком, що додається до цього договору, починаючи з дня державної реєстрації додаткової угоди до договору оренди землі", з покладанням на відповідача витрат по сплаті судового збору.

В обґрунтування позовних вимог прокурор вказує на необхідність внесення змін до договору оренди землі, укладеного між Кіровоградською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" в частині приведення визначеного у договорі розміру орендної плати у відповідність до чинного законодавства.

Ухвалою від 07.08.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 12:00 год. 04.09.2018.

Протокольною ухвалою від 04.09.2018 на підставі п. 2 ч. 5 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України оголошено перерву в підготовчому засіданні по розгляду справи № 912/2052/18 до 18.09.2018 до 11:00 год.

Ухвалою від 18.09.2018 закрито підготовче провадження у справі №912/2052/18, справу призначено до судового розгляду по суті на 02.10.2018 о 14:00 год.

Прокурор в судовому засіданні 02.10.2018 позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Позивач, відповідач участь повноважних представників в судовому засіданні 02.10.2018 не забезпечили, хоча належним чином повідомлені про місце, дату та час засідання суду.

Відповідач правом на подання відзиву у строк, визначений господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, не скористався, про поважність причин неподання відзиву суду не повідомив, хоча відповідачем завчасно отримано відповідну ухвалу суду.

Згідно з частиною 1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

З огляду на викладене та враховуючи відсутність підстав для відкладення розгляду справи, господарський суд розглядає справу по суті в судовому засіданні 02.10.2018 за відсутності представників позивача та відповідача.

На підставі частини 9 статті 165, частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з неподанням відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, спір вирішено за наявними в справі матеріалами.

Розглянувши наявні у справі матеріали, заслухавши пояснення Прокурора та оцінивши подані докази, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Рішенням четвертої сесії Кіровоградської міської ради п’ятого скликання №112 від 26.09.2006 передано Товариству з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" в оренду на 25 років земельну ділянку площею 0,28 га земель, які використовуються в комерційних цілях по вул. 50 років Жовтня (біля будинку №1) під розміщення торговельного комплексу (а.с. 17).

13.11.2006 між Кіровоградською міською радою (надалі – Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" (надалі – Орендар) укладено Договір оренди землі №312 (а.с. 18-22), який зареєстрований у Кіровоградській регіональній філії державного підприємства Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 14.11.2006 за №175 (далі - Договір).

Відповідно розділу 2 Договору Товариству з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР " передано в оренду земельну ділянку загальною площею 0,28 га землі, які використовуються в комерційних цілях. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідок державного земельного кадастру про грошову оцінку земельної ділянки від 06.11.2006 №1752, №1751 становить: до ведення об’єкта в експлуатацію – 251301,42 грн, після введення об’єкта в експлуатацію – 1256452,07 грн.

Розділом 3 Договору передбачено, що Договір укладено на двадцять п’ять років, починаючи з дати прийняття рішення Кіровоградської міської ради.

Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі: до введення об’єкта в експлуатацію – 209,42 грн, після введення об’єкта в експлуатацію – 10 470,43 грн на місяць, згідно розрахунку, що додається, починаючи з дня державної реєстрації договору оренди землі. Періодичність внесення орендної плати – щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів індексації. На кожен наступний рік орендна плата переглядається протягом січня-лютого такого року з урахуванням індексації грошової оцінки земельної ділянки, збільшення розмірів ставки земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, а бо в інших випадках, передбачених законом (розділ 4 Договору).

Згідно розділу 5 Договору земельна ділянка передається в оренду для несільськогосподарського призначення. Цільове призначення земельної ділянки – землі житлової та громадської забудови.

Передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення. Передача земельної ділянки Орендарю здійснюється у семиденний строк після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі (розділ 6 Договору).

У розділі 10 Договору передбачено обов'язок орендаря своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.

Зміна умов договору здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору, спір вирішується у судовому порядку (розділ 13 Договору).

Договір підписано повноважними представниками сторін та скріплено відповідними печатками.

13.11.2006 між сторонами підписано акт прийому - передачі вищевказаної земельної ділянки.

За інформацією Управління Держземагенства у Кіровоградському районі Кіровоградської області Головного Управління Держземагентства у Кіровоградській області нормативно-грошова оцінка вказаної земельної ділянки станом на 11.09.2014 становила 3 252 498,23 грн (а.с. 39).

Як наслідок, у зв’язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки Кіровоградською міською радою на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" 10.12.2014 за №1459 направлено листа з пропозицією щодо збільшення ставки орендної плати, виклавши розділ 4 Договору "Орендна плата" в новій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки: 325 249,82 грн на рік, що складає 27 104,15 грн на місяць згідно з розрахунком, що додається до цього договору, починаючи з дня державної реєстрації додаткової угоди до договору оренди землі" (а.с. 38). До листа додано проект Додаткової угоди.

Відповідач відповідь на лист не надав, додаткову угоду не уклав.

Враховуючи, що положення договору оренди земельної ділянки державної власності в частині встановлення розміру орендної плати за землю не відповідають вимогам чинного законодавства, а також той факт, що позивач самостійно не звернувся з позовом до суду щодо внесення змін до договору оренди та приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства, керівник Кіровоградської місцевої прокуратури, в інтересах держави в особі Міської ради міста Кропивницький звернувся до суду із даним позовом.

При розгляді позовних вимог господарський суд враховує наступне.

Згідно п. 3 ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює, зокрема, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Статтею 53 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор, серед іншого, звертається до суду з позовною заявою. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави в позовній, чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача.

У відповідності до п. 4 мотивувальної частини рішення Конституційного суду України №3-рп/99 у справі № 1-1/99 від 08.04.1999р. прокурор або його заступник самостійно визначає з посиланням на чинне законодавство в чому полягає порушення інтересів держави, обґрунтовуючи в позовній заяві необхідність їх захисту, та визначає орган, який уповноважений державою виконувати відповідні функції в спірних правовідносинах.

Звернувшись з позовом у даній справі, Прокурором зазначено, що було встановлено наявність договору оренди землі, укладеного стосовно земельної ділянки комунальної форми власності, який не відповідає вимогам чинного законодавства, а Міською радою міста Кропивницький не вжито необхідних заходів для приведення договору у відповідність, у зв'язку з чим позов заявляється Прокурором.

Господарський суд зазначає, що в рішенні Конституційного Суду України від 08.04.1999 у справі №1-1/99 вказано, що оскільки "інтереси держави" є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносин. Під поняттям "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах" потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Статтею 13 Конституції України встановлено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією

Відповідно до ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Стосовно суті позовних вимог господарським судом враховано, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі", законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

У відповідності до ст.13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Приписами ст. 21 Закону України "Про оренду землі" визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Статтею 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

У статті 289 Податкового кодексу зазначено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №489 від 25.11.2016 р. затверджено новий Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (застосовується з 1 січня 2017 року), яким змінено коефіцієнти, що застосовуються для обрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

У п. 1 розділу 3 Порядку зазначено, що за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація, дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються за заявою зацікавленої особи як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Статтею 23 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

При цьому таким центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (п. 1 р. 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою КМУ від 14.01.15 № 15), яка здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи (п. 7 Положення).

Нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати (правова позиція, викладена у постанові ВСУ від 08.04.2015р. у справі №916/2439/14), а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати (правова позиція, викладена в постанові ВСУ від 03.12.2013р. у справі № 5009/3430/12 (3-34гс13).

Як вбачається із змісту договору оренди землі від 13.11.2006, укладеного між Кіровоградською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР", нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: до ведення в експлуатацію – 251301,42 грн, після введення об’єкта в експлуатацію – 1256452,07 грн (розділ 2 Договору).

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. На кожен наступний рік орендна плата переглядається протягом січня-лютого такого року з урахуванням індексації грошової оцінки земельної ділянки, збільшення розмірів ставки земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, а бо в інших випадках, передбачених законом (розділ 4 Договору).

Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розробленої відділом у Кіровоградському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області станом на 11.06.2018 встановлено, що нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки, кадастровий номер якої 3510100000:30:315:0023 становить 4 938 626,28 грн (а.с. 50).

Відповідно до ст. 10 Податкового кодексу України до місцевих податків належать: податок на майно та єдиний податок. Місцеві ради обов'язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю).

Відповідно до п. 12.3. ст. 12 Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

У відповідності до рішення Кіровоградської міської ради від 14.07.2015 №4416 затверджено ставки земельного податку по м. Кіровограду, яке є чинним на даний час. Так, відповідно до пункту 5.2. додатку до вказаного рішення затверджено ставки земельного податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), які перебувають в користуванні юридичних осіб (крім державної та комунальної власності) встановлено в розмірі 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

Згідно пункту 11.2 додатку вказаного рішення платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію.

Пунктом 13.5 додатку до вказаного рішення встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків від нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків від нормативної грошової оцінки.

З огляду на зазначене, мінімальний річний розмір орендної плати за використання земельної ділянки площею 0,28 га в межах населеного пункту повинен становити 148 158,78 грн, або 12 346,56 грн в місяць (4 938626,28 грн х 3% = 148 158,78 (на рік); 148 158,78:12 = 12346,56 грн (на місяць).

Отже, орендна плата, яка передбачена в договорі оренди землі від 13.11.2006 №312, є такою, що не відповідає вимогам Податкового кодексу України, оскільки є значно меншою, ніж передбачено нормами чинного законодавства.

Частинами 1, 2 ст. 651 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюються за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Аналогічні положення містяться в розділі 13 договору оренди землі від 13.11.2006 №312.

Сторони у розділі 4 Договору погодили, що на кожен наступний рік орендна плата переглядається протягом січня – лютого такого року з урахуванням індексації грошової оцінки земельної ділянки, збільшення розмірів ставки земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, а бо в інших випадках, передбачених законом.

Таким чином, сторони передбачивши у розділі 4 договору умови про перегляд розміру орендної плати, тим самим погодили можливість таких змін в розумінні ст. 651 Цивільного кодексу України.

Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Вказану позицію закріплено у постановах Верховного Суду України від 14.03.2017 справа №21-2246а16, від 16.03.2016 справа №1170/2а-3151/12 та від 14.07.2015 справа №826/5560/14, де прямо зазначено, що орендар земельної ділянки в будь-якому випадку повинен сплачувати орендну плату у розмірі не нижчим ніж встановлено Податковим кодексом України навіть, якщо договір оренди землі і передбачає менший розмір.

Враховуючи наявність підстав для зміни розміру орендної плати у договорі оренди землі від 13.11.2006 №312 через його невідповідність встановленому законом розміру, вимога до відповідача про приведення цього договору у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін з метою усунення порушення сторонами договору вимог законодавства, обов'язкового для сторін, є правомірною.

Разом з тим, відповідно до пункту 5 статті 188 Господарського кодексу України, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Враховуючи вищезазначене, господарський суд вважає за необхідне внести зміни до пункту 1 розділу 4 Договору оренди землі від 13.11.2006 №312 виклавши його в такій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки 4 938 626,28 грн: 148 158,78 грн на рік, що складає 12 346,56 грн на місяць згідно з розрахунком, що додається до цього договору, починаючи з дня набрання судовим рішенням законної сили".

Отже, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

В задоволенні решти позовних вимог суд відмовляє, оскільки суд дійшов висновку, що формулювання прокурором вимоги, що такі зміни до договору вносяться з моменту державної реєстрації додаткової угоди до договору оренди землі, є неефективним способом захисту, та не відповідають вищезазначеним нормам статті 188 Господарського кодексу України.

У зв’язку із задоволенням позову відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по оплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Внести зміни до Договору оренди землі, укладеного між Міською радою міста Кропивницький (Кіровоградською міською радою) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" від 13.11.2006 №312 на земельну ділянку по вул. 50 років Жовтня (Соборна), біля будинку №1, який зареєстрований у Кіровоградській регіональній філії державного підприємства центру державного земельного кадастру при Держкомзему України по земельних ресурсах від 14.11.2006 за №175 виклавши його в такій редакції, а саме:

розділ 2 договору оренди землі викласти в наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.06.2018 №700/0/203-18 становить 4 938 626,28 грн."

пункт 1 розділу 4 викласти в новій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки 4 938 626,28 грн: 148 158,78 грн на рік, що складає 12 346,56 грн на місяць згідно з розрахунком, що додається до цього договору, починаючи з дня набрання судовим рішенням законної сили".

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" (25006, м.Кропивницький, вул. Дворцова, 153/88, ідентифікаційний код 31975549) на користь Прокуратури Кіровоградської області (25006, м. Кропивницький, вул.. В. Пермська, 4, ідентифікаційний код 02910025, Банк – Державна казначейська служба України м. Київ МФО 820172 р/р 35215073004600 код класифікації видатків бюджету 2800) судовий збір в сумі 1762,00 грн.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через Господарський суд Кіровоградської області.

Копії рішення вручити або надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення Прокуратурі Кіровоградської області (25000, м. Кропивницький, вул. Верхня Пермська, 4), Кіровоградській місцевій прокуратурі (25006, м. Кропивницький, вул. Є.Чикаленка, 11), Міській раді міста Кропивницький (25006, м.Кропивницький, ОСОБА_2, 41), Товариству з обмеженою відповідальністю "ПИТЕР" (25006, м. Кропивницький, вул. Дворцова, 153/88).

Повне рішення складено 10.10.18.

Суддя Т. В. Макаренко