
707/2099/18
2-а/707/60/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 жовтня 2018 року м.Черкаси
Черкаський районний суд у складі:
головуючого судді Морозова В.В.,
при секретарі Швидкій І.О.,
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного державного виконавця Соснівського відділу Державної виконавчої служби м. Черкаси головного територіального управління юстиції у Черкаській області Трохименко М.В.про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу,
встановив:
До суду з адміністративним позовом звернулася ОСОБА_1, в якій просить визнати протиправними та скасувати постанови відповідача від 20.08.2018 року у виконавчих провадженнях №53310796 та №53310937, якими на позивача накладено штраф в розмірі по 3400 грн.
Як вбачається з матеріалів доданих до адміністративного позову позивачкою оскаржується рішення відповідача про накладення штрафу, що прийняте на підставі Закону України «Про виконавче провадження» в межах виконання рішення Черкаського районного суду та виконавчого листа №2/707/96/16 від 10.01.2017 року у справі, що розглядалася в межах норм передбачених ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 477 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Позивачкою в обґрунтування підстав позову зазначено норми КАС України, зокрема ст. ст.77, 288 КАС України та норми КУпАП.
З системного аналізу ст. 288 КАС України та ст. 19 КАС України та матеріалів позову вбачається, що даний позов не підлягає розгляду Черкаським районним судом з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Параграфом 2 КАС України визначено порядок розгляду окремих категорій термінових адміністративних справ.
Згідно ч. 1 ст. 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 287 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
У відповідності до ч. 5 ст. 287 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
З огляду на наведене суд вважає, що оскільки позивач звернувся до суду в порядку КАС України, а виконавче провадження відкрите на підставі рішення суду розглянутого відповідно до норм ЦПК України, а не ухвалене місцевим судом як адміністративним, позивачка не скористалася своїм правом на оскарження рішення державного виконавця в порядку ст. 477 ЦПК України, тому даний спір підсудний Черкаському окружному адміністративному суду, згідно загальних правил підсудності.
Посилання позивача на норми КУпАП у даному випадку є безпідставними, оскільки накладення штрафу з боку державного виконавця вчинено в межах виконання судового рішення, оскарження якого врегульовано КАС та ЦПК України, а не в порядку притягнення до адміністративної відповідальності за КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 5 статті 29 КАС України визначено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Згідно ч. 6 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Таким чином, дана справа підлягає передачі за предметною підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду Черкаської області.
Керуючись ст. 19, 29, 287, 241, 242, 248 КАС України,
ухвалив:
Адміністративну справу №2-а/707/60/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного державного виконавця Соснівського відділу Державної виконавчої служби м. Черкаси головного територіального управління юстиції у Черкаській області Трохименко М.В.про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу, передати за предметною підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду Черкаської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: В. В. Морозов