
Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/8240/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ КРАЇНИ
04 жовтня 2018 року Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Казидуб О.Г.
при секретарі – Зайцевій О. І.
з участю: прокурора Тараненко В. О.
слідчого Ніколенко Л. П.
адвоката ОСОБА_1
підозрюваного ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Придніпровського районного суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ Головного управління національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 П по матеріалам кримінального провадження №12018250000000220, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.09.2018 ,за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання відносно підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Російська Федерація, українця, громадянина України, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого:Черкаська обл., АДРЕСА_1,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС СУ Головного управління національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, яке погоджене заступником начальника відділу прокуратури Черкаської ОСОБА_4 області про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання відносно ОСОБА_2
В обґрунтування клопотання зазначено, що ОСОБА_2, будучи згідно з розпорядженням Виконавчого комітету Смілянської міської ради №236-К від 20.11.2015 призначеним на посаду директора КП «ВодГео» з укладанням з ним контракту, безпосередньо та через адміністрацію здійснюючи поточне управління (керівництво) зазначеним комунальним підприємством, будучи в силу своєї посади наділеним правомочністю діяти на засадах єдиноначальності, забезпечувати його прибуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством комунального майна, в період часу з 20.11.2015 до 31.12.2015, допустив службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам КП «ВодГео» та інтересам держави, при наступних обставинах.
Так, КП «ВодГео» (код. 30794986) зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично розташоване за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. В. Чорновола, 72а, у зазначений вище період часу діяло на підставі Статуту, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Смілянської міської ради від 04.05.2007 №416 та зареєстрованого15.05.2007 державним реєстратором Виконавчого комітету Смілянської міської ради за реєстраційним номером №10241230000001026 (далі по тексту Статут).
Відповідно до п. 1.3. зазначеного Статуту, КП «ВодГео» за організаційно-правовою формою є комунальне підприємство. Тип підприємства – унітарне.
Підприємство створюється з метою надання послуг з водопостачання та водовідведення, надання комунальних та побутових послуг, виконання робіт, виготовлення виробів, задоволення соціальних та економічних потреб трудового колективу за рахунок отриманого прибутку (п. 4.1 Статуту).
Відповідно до п. 3.1. Статуту Підприємство є юридичною особою і свою діяльність організовує на підставі цього Статуту відповідно до чинного законодавства України.
Для досягнення Статутних цілей своєї діяльності та в порядку, встановленому законодавством України Підприємство використовує свої права та обов’язки, які не заборонені законодавством України і передбачені цим Статутом (п. 3.2. Статуту).
Відповідно до пункту 5.2. Статуту управління поточною діяльністю підприємства здійснюється Директором, який призначається Власником або його представником шляхом укладання з ним контракту і є підзвітний цьому органу.
Пунктом 5.3. Статуту передбачено, що директор Підприємства без доручення Власника діє від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах влади, формує відносини з суб’єктам господарювання та фізичними особами - найманими працівниками, вирішує питання фінансово-господарської діяльності Підприємства.
Директор Підприємства (п. 5.5. Статуту):самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції Власника та інших органів управління даним Підприємством; самостійно здійснює оперативно-господарську діяльність Підприємства; забезпечує виконання планів діяльності Підприємства; розробляє структуру управління і встановлює штатний розклад; несе в повному обсязі відповідальність за фінансовий стан Підприємства; приймає та звільняє з роботи працівників; затверджує правила, процедури і інші внутрішні документи, а також поточні плани роботи; видає накази, обов’язкові для найманих працівників Підприємства, укладає договори; приймає рішення про одержання кредитів на придбання основних засобів, приймає інші рішення; у порядку, встановленому законодавством України, цим Статутом, колективним договором заохочує працівників, а також накладає на них стягнення; виносить рішення про притягнення до майнової відповідальності.
Пунктом 5.6. Статуту передбачено, що Власник не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність Підприємства.
Відповідно до контракту, укладеного 20.11.2015, між міським головою м. Сміла ОСОБА_5, як Власником, та ОСОБА_2, як директором КП «ВодГео», останній зобов’язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне управління (керівництво) підприємством, забезпечувати його високоприбуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством комунального майна, а Власник зобов’язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці Директора (п.1.1).
Крім того, згідно з указаним контрактом, а саме: директор, який уклав цей контракт, є повноважним представником підприємства під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків підприємства, передбачених актами законодавства, статутом підприємства, іншими нормативними документами; директор діє на засадах єдиноначальності.
Відповідно до розділу 2 зазначеного контракту, директор КП «ВодГео»: виконує рішення «Власника» щодо організації та забезпечення діяльності підприємства, а також здійснює оперативне управління підприємством, організує його виробничо-господарську діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених Статутом підприємства та цим контрактом; забезпечуєскладання в установленому порядку річного з поквартальною розбивкоюфінансового плану підприємства на кожнийнаступнийрік та подаєйого на затвердження«Власнику»; подає в установленому порядку «Власнику», з яким укладено цей контракт, місячну, квартальну та річну фінансову звітність підприємства, а також квартальний та річний звіти про виконання фінансового плану підприємства з пояснювальною запискою щодо результатів діяльності; директор підприємства зобов’язується:
а) виконувати рішення, розпорядження «Власника», сесії Смілянської міської ради та її виконавчого комітету;
б)забезпечувати ефективну і стабільну роботу підприємства та зміцнення його фінансового стану, отримання та зростання прибутку, динамічний соціально-економічний розвиток;
в) зберігати та своєчасно здійснювати ремонт основних фондів, створювати безпечні та сприятливі умови для працівників підприємства;
г)налагоджувати матеріально-технічне, юридичне, економічне, бухгалтерське та інформаційне забезпечення діяльності підприємства;
д)своєчасно і в повному обсязів носити платежі до бюджетів всіх рівнів та не допускати заборгованості із заробітної плати;
е)забезпечити проведення поточних розрахунків за енергоносії у повномуобсязі;
є) зберігати майно та інші матеріальні цінності, що належать підприємству на правах повного господарського відання,
ж) впроваджувати у виробництво нову техніку та прогресивні технології;
з)проводити відчуження майна і здачу його в оренду тільки за погодженням з «Власником» майна;
и) забезпечувати виконання фінансових планів підприємства;
і) забезпечувати дотримання правил техніки безпеки, санітарії, гігієни, норм та вимог щодо захисту здоров’я працівників підприємства;
ї) забезпечувати виконання показників виробничої діяльності, затверджених Власником;
й) забезпечити оперативне та ефективне вирішення питань (аварії, скарги, тощо);
к) забезпечувати своєчасне надання бухгалтерської, статистичної звітності та іншоїі нформації, що стосується діяльності підприємства;
л)погоджувати штатний розклад з заступником міського голови за напрямком діяльності та начальником управління житлово-комунального господарства;
2.5. директор щокварталу подає«Власнику» майна, з яким укладено цей контракт, звіт про результати виконання показників, передбачених контрактом, за встановленою формою.
У разі невиконання передбачених контрактом показників«Директор»подає«Власнику» разом із звітом пояснення щодо причин їх невиконання.
Відповідно до п. 2.6. «Власник» має право вимагати від «Директора» достроковий звіт про його дії, якщо останній допустив невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків щодо управління підприємством та розпорядження його майном.
Згідно з п. 2.7. «Директор» погоджує з «Власником» призначення на посаду заступників, головного інженера та головного бухгалтера підприємства.
Відповідно до п. 2.9. «Директору» належать закріплені за ним повноваження і права, якіпоширюються на підприємствозаконодавчими та іншиминормативними актами, а такожпередбачені статутом підприємства та цим контрактом.
Згідно з п. 2.10. директор має право: діяти від імені підприємства, представляти його на всіх підприємствах, в установах та організаціях; укладати господарські та інші угоди; видавати доручення; відкривати рахунки в банках; користуватися правом розпорядження коштів підприємства, накладати на працівників стягнення відповідно до законодавства; в межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства; користуватися кредитами з дозволу«Власника»; вирішувати інші питання, віднесені законодавством, «Власником», статутом підприємства і цим контрактом до компетенції«Директора».
Відповідно до п. 2.11. директор укладає трудові договори з працівниками підприємства відповідно до чинного законодавства.
Тобто, в силу пункту 1 примітки до ст. 364 КК України, на момент вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_2 був службовою особою, так як постійно обіймав на комунальному підприємстві посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.
Так, в період скоєння кримінального правопорушення правові засади державного регулювання у сфері омунальних послуг, визначалися відповідно до Законів України «Про природні монополії», «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг»,«Про Національну комісію, щоздійснюєдержавнерегулювання у сферах енергетики та комунальнихпослуг», Постанови КМУ «Про забезпеченняєдиногопідходу до формуваннятарифівнажитлово-комунальніпослуги» №869 від 01.06.2011, Положення «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (далі по тексту НКРЕКП), затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 року №715/2014 та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ч. 1 Закону України «Про державні монополії», суб’єктом природної монополії визнається суб'єкт господарювання (юридична особа) будь-якої форми власності, який виробляє (реалізує) товари на ринку, що перебуває у стані природної
монополії.
Стаття 5 зазначеного Закону визначає, що до сфери діяльності суб’єктів природних монополій відноситься зокрема діяльність із централізованого водопостачання та водовідведення.
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» органом державного регулювання у сфері комунальних послуг є НКРЕКП, завданням якої є здійснення державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках шляхом: збалансування інтересів суб'єктів господарювання, споживачів та держави; забезпечення прозорості та відкритості діяльності на ринках природних монополій та на суміжних ринках у сфері теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведення; захисту прав споживачів товарів і послуг у частині отримання товарів і послуг належної якості та в достатньому обсязі за економічно обґрунтованими цінами, а також стимулювання підвищення їх якості і задоволення попиту на них; формування і забезпечення прогнозованості цінової і тарифної політики на ринках, які перебувають устаніприродної монополії, та суміжних ринках у сфері теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, сприяння впровадженню стимулюючих методів регулювання цін; забезпечення самоокупності діяльності суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках; забезпечення рівних можливостей для доступу споживачів до товарів (послуг) на ринках, які перебувають у стані природної монополії; обмеження впливу суб'єктів природних монополій на державну політику та сприяння конкуренції на суміжних ринках у сфері теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів з метою забезпечення ефективного функціонування відповідних галузей.
НКРЕКП застосовує такі засоби регуляторного впливу на суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках: ліцензування господарської діяльності та контроль за дотриманням ліцензійних умов; встановлення тарифів на комунальні послуги для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках; встановлення для суб'єктів природних монополій, які провадять діяльність у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, індивідуальних технологічних нормативів використання питної води; інші засоби, передбачені чинним законодавством України.
НКРЕКП, зокрема: бере участь у формуванні розроблення порядків (методик) формування тарифів на комунальні послуги для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках та встановленні тарифів на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється НКРЕКП.
Так, відповідно до Положення №715/2014 від 10.09.2014 НКРЕКП є державним колегіальним органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг.
Пунктом 13 зазначеного Положення передбачено, що рішення НКРЕКП, прийняті у межах її повноважень, обов'язкові до виконання суб'єктами природних монополій.
Відповідно до п. 2 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробникиздійснюютьрозрахункиекономічнообгрунтованихвитрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здіснювати встановлення тарифів.
У ч. 5 зазначеної статті вказано, що встановлення цін/тарифів на житлово-комунальніпослугинижчерозміруекономічнообгрунтованихвитрат на їх виробництво не допускається.
Пункт 2 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Пунктом 4 цієї статті визначено, що у платіжному документі мають бути передбачені графи для зазначення поточних та попередніх показань засобів обліку споживання комунальних послуг, різниці цих показань або затверджених норм, ціни/тарифу на даний вид комунальних послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.
Так, Постановою НКРЕКП №2074 від 23.07.2015 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «ВодГео» м. Сміла» (далі - Постанова №2074), для КП «ВодГео» з 01.09.2015 встановлювалися тарифи в наступних розмірах: централізоване водопостачання 9,71 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ);централізоване водовідведення 8,91 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ).
На виконання зазначеної постанови, директором КП «ВодГео» ОСОБА_6 (звільнений з посади 13.11.2015 відповідно до розпорядження виконавчого комітету Смілянської міської ради №216-к від 12.11.2015), 09.11.2015 був виданий наказ №186 «Про введення в дію тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» з 15.11.2015.
В свою чергу ОСОБА_2, будучи з 20.11.2015, як директор КП «ВодГео», наділений повноваженнями самостійно вирішувати питання діяльності Підприємства, здійснювати його оперативно-господарську діяльність, у порушення вищевказаних нормативно-правових актів, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, незважаючи на те, що повинен був та мав реальну можливість вжити всіх належних дієвих заходів для забезпечення прибутковості діяльності очолюваного ним підприємства щодо застосування на підприємстві економічно обґрунтованих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, бажаючи уникнути негативного резонансу з боку депутатів Смілянської міської ради та керівництва міста, не маючи правових підстав скасовувати наказ №186 від 09.11.2015 «Про введення в дію тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» з 15.11.2015, не врахував вимоги Статуту та умови контракту в частині забезпечення ефективної і стабільної роботи підприємства, зміцнення його фінансового стану, отримання та зростання прибутку, динамічного соціально-економічного розвитку, безпідставно підписав наказ №202 від 04.12.2015 «Про зупинення дії наказу №186 від 09.11.2015 «Про введення в дію тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» до 31.12.2015».
Як наслідок з 15.11.2015 тарифи продовжували складати: на послуги з водопостачання: в розмірі 5,82 грн. за 1 м3 для населення; 6,54 грн. за 1 м3 для бюджетних установ та 8,58 грн. за 1 м3дляіншихспоживачів; на послуги з водовідведення: в розмірі 5,40 грн. за 1 м3 для населення; 6,12 грн. за 1 м3 для бюджетних установ та 7,92 грн. за 1 м3 для інших споживачів, які були встановлені в 2009 році згідно з рішеннями виконавчого комітету Смілянської міської ради «Про затвердження тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для КП «ВодГео» для II, III категорії споживачів» від 15.10.2009 №673 та «Про затвердження тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для КП «ВодГео» для І категорії споживачів (населення)» від 15.10.2009 №674.
Таким чином, у період з 15.11.2015 до 31.12.2015 діяли економічно невигідні (збиткові) для Підприємства тарифи, внаслідок чого відповідно до висновку додаткової судово-економічної експертизи №9/27 від 16.08.2018, КП «ВодГео» недоотримано доходу з водопостачання: за листопад 2015 року – 649,30 тис. грн., за грудень 2015 року – 554,04 тис. грн., з водовідведення: за листопад 2015 року – 386,32 тис. грн., за грудень 2015 року – 343,10 тис. грн., а також ПДВ: з водопостачання за листопад 2015 року – 129,86 тис. грн., за грудень 2015 року – 110,81 тис. грн., з водовідведення - за листопад 2015 року – 77,26 тис. грн., за грудень 2015 року – 68,62 тис. грн.
В результаті допущеної ОСОБА_2, як директором КП «ВодГео», службової недбалості, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, в платіжні документи споживачів не були внесені затверджені Постановою №2074 тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення за користування зазначеними послугами за період часу з 15.11.2015 до 31.12.2015, не були відкориговані суми, які належать до сплати за надані послуги, в результаті чого на розрахунковий рахунок №26001391198310, відкритий Підприємством у філії Черкаське ОУ АТ «Ощадбанку» споживачами було не доплачено за надані КП «ВодГео» послуги на загальну суму 2 319,31 тис. грн., чим КП «ВодГео» було заподіяно матеріальні збитки від недоотримання доходів від наданих послуг на суму 1 932,76 тис грн., що більш як у 3 173 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення та тяжкі наслідки державним інтересам, внаслідок недоотримання Державним бюджетом України податку на додану вартість у розмірі 386,55 тис. грн., що більш як у 634 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення.
В судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали клопотання та просили його задовольнити.
Адвокат ОСОБА_1 вважає ,що підозра необґрунтована та не підтверджена доказами,належним чином виконує процесуальні обов»язки,, тому просив не обирати запобіжний захід.Також зазначив щодо покладення обов»язків в частині здати на зберігання слідчому на зберігання закордоний паспор,оскільки він навчає сина в Польші .
Підозрюваний ОСОБА_2 підримав думку адвоката.
Суд, заслухавши думку учасників процесу вважає, що дане клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому він підозрюється, обвинувачується. Підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Особисте зобов’язання є найбільш м’яким запобіжним заходом та полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов’язання виконувати покладені на нього слідчим суддею обов’язки, передбачені ст. 194 КПК України.
Як вбачається із наданих суду матеріалів, якими обґрунтовується клопотання, є вагомі підстави підозрювати ОСОБА_2 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 267 КК України, та це підтверджується наданими до клопотання доказами. А саме:
- актом №06-31/16 від 14.03.2017 ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «ВодГео» щодо використання коштів субвенції, наданої в 2015 році з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування за період 01.01.2014 по 31.12.2015.
- документами, вилученими 05.12.2017 під час проведення тимчасового доступу до документів КП «ВодГео»;
- заявою про вчинення кримінального правопорушення №326/01-01-53 від 11.10.2016, що надійшла з Смілянської міської ради;
- статутом КП «ВодГео», затвердженим рішенням Виконавчого комітету Смілянської міської ради від 04.05.2007 №416 та зареєстрованого 15.05.2007 державним реєстратором Виконавчого комітету Смілянської міської ради за реєстраційним номером №10241230000001026;
- контрактом, укладеним 20.11.2015, між міським головою м. Сміла ОСОБА_5, як Власником, та ОСОБА_2, як директором КП «ВодГео»;
- розпорядженням Виконавчого комітету Смілянської міської ради №236-К від 20.11.2015;
- постановою НКРЕКП №2074 від 23.07.2015 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «ВодГео» м. Сміла» для КП «ВодГео» з 01.09.2015;
- наказом по КП «ВодГео» №186 від 09.11.2015 «Про введення в дію передбачених Постановою №2074 тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» з 15.11.2015;
- наказом КП «ВодГео» №202 від 04.12.2015 «Про зупинення дії наказу №186 від 09.11.2015 «Про введення в дію тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» до 31.12.2015»;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_7;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_8;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_9;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_10;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_11;
- матеріалами та висновком судово-економічної експертизи №8/108 від 11.06.2018;
- матеріалами та висновком додаткової судово-економічної експертизи №9/27 від 16.08.2018;
- іншими матеріалами кримінального провадження.
До того ж, органом досудового розслідування доведена наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати слідчому судді, що підозрюваний ОСОБА_2 може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
Враховуючи, що підозрюваний ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення, яке класифікується за ст. 12 КК України, як тяжке, а також наявність ризиків, передбачених п. 1, п. 3, п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України і в обґрунтування застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_2 покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадження. Також підозрюваний ОСОБА_2 не працює,син навчається за кордом,тому може переховуватися від органів досудового розслідування та створювати ризики та вчинити інше кримінальне правопорушення, суд вважає за необхідне обрати відносно нього запобіжний захід – особисте зобов’язання.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 176 – 179, 184, 194 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу задовольнити.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Російська Федерація, українця, громадянина України, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_4, запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та покласти на нього наступні обов’язки:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за першим викликом;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання місця роботи;
- здати слідчому на зберігання свій закордонний паспорт;
- утримуватися від спілкування з працівниками (колишніми працівниками) КП «ВодГео» та Смілянської міської ради.
Строк дії ухвали про застосування запобіжного заходу визначити тривалістю у два місяці, тобто на період з 04 жовтня 2018р. до 04 грудня 2018р. включно.
Зобов'язати слідчого надати копію ухвали для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання підозрюваного.
Роз'яснити підозрюваному, що у разі невиконання цих обов'язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення.
Копію ухвали після проголошення негайно вручити підозрюваному, захиснику, слідчому і прокурору.
Ухвала підлягає до негайного виконання, але може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Черкаської області протягом п’яти днів з дня оголошення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 08.10.2018 о 08-30 год.
Слідчий суддя: ОСОБА_12