Ухвала суду № 76987511, 03.10.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2018
Номер справи
815/1026/18
Номер документу
76987511
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/1026/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Білостоцького О.В.

При секретарі: Єренкевич О.А.

За участю сторін:

Представника позивача: Пойденка О.С.

Представника відповідача: Неруш А.Ю.

Представника 3-ої особи: ОСОБА_3

розглянувши у підготовчому судовому засіданні адміністративну справу за позовом обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» до Одеської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору та стороні відповідача - комунальне підприємство «Одестранспарксервіс», ФОП ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення в частині, -

ВСТАНОВИВ:

Одеським окружним адміністративним судом розглядається адміністративна справа за позовом обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» до Одеської міської ради, в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати пункт 21 (Київський район) Додатку № 2 до рішення відповідача №5286-VІ від 27.08.2014 року «Про затвердження переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Одеси», щодо включення автомобільної стоянки, розташованої у місті Одесі на проспекті Маршала Жукова, 6 «Б» (зараз проспект Небесної сотні, 6 «Б») до Переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів міста Одеси.

Ухвалою суду від 07.05.2018 року було відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання.

29.05.2018 року у підготовчому засіданні представник відповідача заявила клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.238 КАС України (т. 1 а.с. 99-102).

В обґрунтування зазначеного клопотання представник Одеської міської ради зазначила, що позивач, звернувшись до суду із даним адміністративним позовом, не зазначив у позовній заяві про порушення його прав та інтересів з боку відповідача у сфері публічно-правових відносин, а посилається лише на порушення оскаржуваним рішенням його речових прав (власності та користування) щодо спірної земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Одеса, проспект Маршала Жукова, 6 «Б» (зараз проспект Небесної сотні, 6 «Б») та майна, що на ній знаходиться.

Представник відповідача також посилалась на відсутність владних та управлінських відносин між сторонами у справі, а тому вказаний спір за своїм характером не є публічно-правовим і виключає можливість його розгляду в порядку адміністративного судочинства.

На думку Одеської міської ради захист порушеного права позивача може бути здійснено лише із застосуванням цивільно-правових засобів, а справа, враховуючи суб'єктний склад її учасників, підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

Представник позивача в підготовчому засіданні проти задоволення клопотання Одеської міської ради заперечував, з підстав викладених у письмових запереченнях (т.1 а.с. 144-145) та зазначив, що вимоги про захист права власності на нерухоме майно, яке знаходиться на автостоянці за адресою: проспект Маршала Жукова, 6 «Б» (нині проспект Небесної сотні, 6 «Б») обслуговуючий кооператив «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» планує вирішувати в іншому позові відповідно до правил підсудності. Разом з тим, оскаржуване рішення Одеської міської ради №5286-VІ від 27.08.2014 року «Про затвердження переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Одеси», щодо включення автомобільної стоянки розташованої у місті Одесі на проспекті Маршала Жукова, 6 «Б» (нині проспект Небесної сотні, 6 «Б») до Переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів м.Одеси порушує законні права та інтереси членів автостоянки, оскільки після його прийняття та початку виконання, члени автостоянки позбавлені права розміщувати свої транспортні засоби на її території.

З метою надання сторонам часу на обґрунтування своїх правових позиції надання до суду відповідних доказів, залучення третіх осіб, а також витребування додаткових доказів судом, підготовче засідання у справі було відкладено.

В підготовчому засіданні 03.10.2018 року представник Одеської міської ради своє клопотання підтримала та просила суд його задовольнити.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та стороні відповідача - ФОП ОСОБА_4 - у підготовчому судовому засіданні погодився з правовою позицією представника Одеської міської ради та просив задовольнити клопотання про закриття провадження в адміністративній справі.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - комунальне підприємство «Одестранспарксервіс» - до суду свого представника не направила, про дату, час та місце підготовчого судового засідання третю особу було повідомлено судом належним чином.

На думку позивача, висловлену у підготовчому засіданні 03.10.2018 року в обґрунтування заперечень проти клопотання Одеської міської ради, даний спір має виключно публічно-правовий характер та за характером підпадає під дію статті 19 КАС України, оскільки відповідач приймав спірне рішення, як суб'єкт владних повноважень, а відтак спір про право відсутній.

Судом за час підготовчого провадження при визначенні характеру спірних правовідносин встановлено таке.

Згідно рішення виконавчого комітету Київської районної ради народних депутатів м. Одеси №452 від 23.04.1986 року «Про організацію тимчасової стоянки по проспекту Ленінської Іскри, 6 (нині проспект Небесної сотні, 6 «Б») було створено тимчасову самоохороняєму автостоянку на 100 машиномісць, відкритого зберігання автотранспорту індивідуальних власників на строк до початку будівництва магістральної дороги (т.1 а.с. 73, 292-294).

Пунктом 4 зазначеного рішення встановлено, що обладнання та експлуатація автостоянки повинно здійснюватись за рахунок коштів та трудової участі власників індивідуального транспорту, які отримали місце для зберігання на цій автостоянці.

Згідно п.5 Рішення №452 від 23.04.1986 року заповнення автостоянки має здійснюватись транспортними засобами власників, які проживають в безпосередній близькості від автостоянки.

Відповідно до листа головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 09.08.2018 року №9-15-0.62-8123/2-18 згідно наявних у нього Книг реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі, других примірників державних актів та примірників договорів оренди землі станом на 31.12.2012 року не зареєстровано державний акт та договір оренди на земельну ділянку за адресою: м. Одеса, проспект Небесної Сотні, 6 «Б» (раніше проспект Маршала Жукова, 6 «Б», проспект Ленінської «Іскри», 6) (т.1 а.с.244-245).

27.08.2014 року Одеською міською радою було прийнято рішення №5286-VІ «Про затвердження переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Одеси у новій редакції» (т. 1 а.с. 19-32).

Пунктом 2 зазначеного рішення було затверджено перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Одеси (спеціально відведені стоянки) у новій редакції (Додаток №2).

З пункту 21 додатку №2 до рішення Одеської міської ради №5286-VІ вбачається, що до Переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів м. Одеси (спеціально відведені стоянки) було включено автомобільну стоянку, розташовану за адресою: м. Одеса проспект Маршала Жукова, 6 «Б» (зараз проспект Небесної сотні, 6 «Б»).

Як було зазначено у підготовчому судовому засіданні представником відповідача, уповноваженою особою, яка здійснює організацію та експлуатацію майданчиків для платного паркування транспортних засобів та укладання договорів балансоутриманя місць пакування на території м.Одеси у відповідності до рішення Одеської міської ради №1889-VI від 19.04.2012 року визначено комунальне підприємство «Одестранспарксервіс».

На підставі вищезазначеного, 04.01.2018 року між комунальним підприємством «Одестранспарксервіс» (як уповноваженою особою) та ФОП ОСОБА_4 (як оператором) було укладено договір №06/К-КР-2018/03-01 балансоутримання місць для паркування (т.1 а.с. 132-134).

Відповідно до п.1.1 зазначеного договору комунальне підприємство «Одестранспарксервіс» надало ФОП ОСОБА_4 право організувати та проводити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на місцях паркування (спеціально відведена автостоянка) загальною площею 2516,25 м2, що розташована за адресою: м. Одеса проспект Маршала Жукова, 6 «Б» (зараз проспект Небесної сотні, 6 «Б»).

Як було зазначеного представником позивача у підготовчому судовому засіданні, власники транспортних засобів, які проживали в районні розташування автостоянки за адресою: проспект Небесної сотні, 6-Б починаючи з 1986 року на підставі рішення виконавчого комітету Київської районної ради народних депутатів м. Одеси №452 від 23.04.1986 року «Про організацію тимчасової самоохороняємої стоянки по проспекту Ленінської Іскри, 6 (нині проспект Небесної сотні, 6 «Б») добровільно об'єднались для зберігання транспортних засобів без створення юридичної особи.

03.07.2015 власниками транспортних засобів було створено та зареєстровано обслуговуючий кооператив «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» та внесено статутний капітал у розмірі 900000,00 грн.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 03.07.2015 року було створено та зареєстровано за номером №15561020000055525 обслуговуючий кооператив «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» (т.1 а.с.11-15). Місцезнаходження юридичної особи: 65121, Одеська область, місто Одеса, Київський район, проспект Маршала Жукова, 6 «Б».

Згідно статуту обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»», затвердженого загальними зборами засновників протоколом №4 від 01.02.2018 року (т.1 а.с.74), обслуговуючий кооператив «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» був створений шляхом добровільного об'єднання фізичних осіб на основі членства для надання послуг переважно членам та асоційованим членам кооперативу, а також іншим особам з метою задоволення їх потреб у розміщенні автомобілів на території мікрорайону «Школьний» житлового масиву Таїрово Київського району м. Одеси (т.1 а.с. 16-18).

З п.5.8 статуту вбачається, що статутний капітал (пайовий фонд) Кооперативу складається з пайових внесків засновників у вигляді наступного майна та майнових прав, що належить засновникам: битовка (загальна площа 25, 7 кв.м., розташована за адресою: м. Одеса проспект Небесної сотні, 65, загальна вартість - 310000,00 грн.); вбиральня -тимчасова будівля (загальна площа 2,40 кв.м, розташована за адресою: м. Одеса проспект Небесної сотні, 6Б, загальна вартість - 20000,00 грн.); огорожа (довжина - 353,95 метрів, висота - 2,00 метрів, розташована за адресою: м. Одеса проспект Небесної сотні, 6Б,загальна вартість - 230000, 00 грн.); ворота та шлагбаум (розташовані за адресою: м. Одеса проспект Небесної сотні, 6Б, загальна вартість - 8000,00 грн.); вимощення (асфальтне покриття) (розташоване за адресою: м. Одеса проспект Небесної сотні, 6Б, що знаходиться між місцями для збереження транспортних засобів, загальною площею - 2561, 36 кв.м, загальна вартість - 332000,00 грн.

Зазначені пайові внески були внесені до статутного фонду позивача його засновниками: ОСОБА_5, ОСОБА_6, та ОСОБА_7

Згідно технічного паспорту, виготовленого Комунальним підприємством «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради» від 13.10.2018 року на замовлення обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»», за адресою проспект Небесної сотні, 6-Б знаходиться: 216 місць для паркування транспортних засобів, битовка, вбиральня-тимчасова, навіс, вимощення та огорожа (т. 1 а.с. 68-71).

Як було зазначено у підготовчому судовому засіданні представником обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» та вбачається з матеріалів адміністративної справи (т. 1 а.с. 81) в лютому 2018 року на території автостоянки з'явилось оголошення від ФОП ОСОБА_4, в якому зазначено про укладання ним з комунальним підприємством «Одестранспарксервіс» (як уповноваженою особою) на підставі рішення Одеської міської ради №5286-VІ від 27.08.2014 року договору №06/К-КР-2018/03-01 балансоутримання місць для паркування.

Цим оголошенням власникам паркомісць та власникам тимчасових конструкцій було запропоновано укласти з ФОП ОСОБА_4 договори на надання в користування і обслуговування місць для паркування. Осіб, які не укладуть такого договору, було попереджено про обмеження доступу до автостоянки, а власників тимчасових конструкцій попереджено про необхідність їх демонтажу.

Позивач вважає, що рішення Одеської міської ради №5286-VІ від 27.08.2014 року в частині включення автомобільної стоянки розташованої у місті Одесі на проспекті Маршала Жукова, 6 «Б» (зараз проспект Небесної сотні, 6 «Б») до Переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів міста Одеси є протиправним, незаконним, оскільки вищезазначена автостоянка була повністю облаштована за рахунок приватних осіб та майно, що знаходиться на ній, є власністю засновників обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»».

Заслухавши думку представників позивача та відповідача, третьої особи, дослідивши письмові докази у справі та оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку про наявність підстав для закриття провадження в адміністративній справі у зв'язку з наступним.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.

Пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Адміністративні суди не розглядають позовні вимоги, які є похідними від вимог у приватно-правовому спорі і заявлені разом з ними, якщо цей спір підлягає розгляду в порядку іншого, ніж адміністративне, судочинства і знаходиться на розгляді відповідного суду (ч. 3 ст. 19 КАС України).

Таким чином, до адміністративної юрисдикції відноситься справа, яка виникає зі спору в публічно-правових відносинах, що стосується цих відносин, коли один з його учасників є суб'єктом владних повноважень, здійснює владні управлінські функції у цьому процесі або за його результатами владно впливає на фізичну чи юридичну особу та порушує їх права, свободи чи інтереси в сфері публічно-правових відносин.

Визначальними ознаками приватноправових відносин є юридична рівність та майнова самостійність їх учасників, наявність майнового чи немайнового, особистого інтересу суб'єкта. Спір буде мати приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням наявного приватного права певного суб'єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть і в тому випадку, якщо до порушення приватного права призвели владні управлінські дії суб'єкта владних повноважень.

Суд зазначає, що сама по собі участь у спорі суб'єкта владних повноважень не дає підстав ототожнювати такий спір з публічно-правовим та відносити його до справ адміністративної юрисдикції. Під час визначення предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.

Частиною 1 ст. 2 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) визначено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Цивільні права та інтереси суд може захистити в спосіб визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб (пункт 10 частини другої статті 16 ЦК України).

В той же час, згідно ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору.

Суд зазначає, що правовідносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються, зокрема, приписами Земельного Кодексу України (далі - ЗК України), а також прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст. 2 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).

Згідно із частинами другою та третьою статті 78 ЗК України право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них. Земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності.

Згідно із частиною першою статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Порядок набуття права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності громадянами та юридичними особами передбачено вказаною статтею та статтями 118, 122 ЗК України.

Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 16.05.2018 року у справі №911/4111/16 зазначено, що рішення суб'єкта владних повноважень у сфері земельних відносин може оспорюватися з точки зору його законності, а вимоги про визнання рішення незаконним - розглядатися в порядку цивільного або господарського судочинства, якщо за результатами реалізації рішення у фізичної чи юридичної особи виникло право цивільне й спірні правовідносини, на яких ґрунтується позов, мають приватноправовий характер. У такому випадку вимога про визнання рішення незаконним може розглядатися як спосіб захисту порушеного цивільного права за статтею 16 Цивільного кодексу України та пред'являтися до суду для розгляду в порядку цивільного або господарського судочинства, якщо фактично підґрунтям і метою пред'явлення позовної вимоги про визнання рішення незаконним є оспорювання цивільного речового права особи (наприклад, права власності на землю, на нерухоме майно), що виникло в результаті та після реалізації рішення суб'єкта владних повноважень.

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом 15.05.2018 року у справі №809/739/17.

На підставі вищевикладеного, суд доходить висновку, що позовні вимоги обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» про визнання протиправним та скасування пункту 21 (Київський район) Додатку № 2 до рішення Одеської міської ради №5286-VІ від 27.08.2014 року «Про затвердження переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Одеси», щодо включення автомобільної стоянки розташованої у місті Одесі на проспекті Маршала Жукова, 6 «Б» (зараз проспект Небесної сотні, 6 «Б») є вимогами, підґрунтям яких є захист права користування зазначеною земельною ділянкою та захист речових прав на майно, що розташовано на земельній ділянці, рішення щодо якої були прийнято відповідачем.

Тому, на думку суду, даний спір не є публічно-правовим, оскільки не пов'язаний із захистом прав та інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин. При цьому за суб'єктним складом сторін спір підлягає вирішенню за правилами господарського судочинства.

Згідно частини 2 ст. 173 КАС України остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин є завданням підготовчого провадження.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Згідно п. 2 частини 2 ст. 183 КАС України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Враховуючи те, що правовідносини, які виникли між сторонами є не публічно-правовими, суд доходить висновку про необхідність закриття провадження у справі за позовом обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» до Одеської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору та стороні відповідача - комунальне підприємство «Одестранспарксервіс», ФОП ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення в частині на підставі п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України.

Згідно з ч. 2 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

У відповідності з ч.2 ст.132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".

Приписами п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Судом встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом позивачем було сплачено судовий збір у сумі 1762 грн. 00 коп., що підтверджується копією платіжного доручення №2 від 26.02.2018 року.

На підставі вищезазначеного суд вважає за необхідне повернути обслуговуючому кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» сплачений ним судовий збір за подання адміністративного позову.

Керуючись приписами ст. ст. 2-11, 19, 173, 179-183, 238, 241, 243, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі №815/1026/18 за позовом обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» до Одеської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору та стороні відповідача - комунальне підприємство «Одестранспарксервіс», ФОП ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення в частині - закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 238 КАС України.

Роз'яснити позивачу, що даний позов підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

Повернути з Державного бюджету України на користь обслуговуючого кооперативу «Кооперативна автостоянка «Школьний 6 «Б»» сплачений позивачем судовий збір у розмірі 1762 грн. (тисяча сімсот шістдесят дві гривні) 00 коп. згідно платіжного доручення №2 від 26.02.2018 року.

Роз'яснити сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до адміністративного суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Ухвалу суду може бути оскаржено в порядку, передбаченому ст. 295 КАС України.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256, 294, 295 КАС України.

Повний текст ухвали виготовлений та підписаний суддею 08 жовтня 2018 року.

Головуючий суддя Білостоцький О.В.