ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"31" липня 2008 р. Справа № 2/346-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Скобєлкіна С.В. при секретарі Котенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Відродження", с.Трудолюбівка Нововоронцовського району Херсонської області
про стягнення 4708,59 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Саплєва О.В., довіреність № 01-12/3 від 02.01.2008р.
від відповідача: Шкурко С.В., генеральний директор
в с т а н о в и в:
Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Відродження" про стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені у розмірі 4708,59 грн.
У судовому засіданні позивач підтримав позов, а відповідач вимоги позовної заяви не визнав, про що повідомив як у судовому засіданні, так і у відзиві на позов.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, заслухавши сторони, суд прийшов до висновку про обґрунтованість адміністративного позову, який він задовольняє з огляду на наступне.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, Згідно статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" ( в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ІV) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст.19 і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Відповідно до статті 20 Закону України (в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ІV) "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. У відповідності до ч.2 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2008 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі: 4575,00 грн.
Дана сума заборгованості по адміністративно господарських санкціях підтверджується документом - звіт на формою 10-ПІ № 638 від 11.02.2008 за 2007 рік (Додаток № 1) та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій (Додаток № 2).
Розмір пені у сумі 133,59 грн. підтверджується Розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій (Додаток № 2).
Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі: 4708,59 грн.
Несплата адміністративно-господарських санкцій до Фонду соціального захисту інвалідів завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє в повній мірі створити інвалідам необхідні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя.
На час звернення до Господарського суду з даним позовом відповідач самостійно адміністративно-господарські санкції не сплатив.
На підставі викладеного, вищезазначеного правових норм та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Відродження", 74212 Херсонська область, Нововоронцовський район, с.Трудолюбівка, вул.Суворова, 1, код ЄДРПОУ 30385948, р/р.26000550 КФ "Райффайзен банк "Аваль" м.Кривий Ріг МФО 306748 на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, 73000 м.Херсон, пров.40 років Жовтня, 5-а Банківські реквізити: Одержувач: УДК у м.Херсоні, код 24104230; Банк: ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, р/р 31219230700002, в призначенні платежу: *; код ЗКПО підприємства; 50070000; 01; - платежі до Фонду соціального захисту інвалідів - 4575,00 грн. (чотири тисячі п'ятсот сімдесят п'ять грн. 00 коп.) заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій, 133,59 грн. (сто тридцять три грн. 59 коп.) пені.
3. Постанову направити сторонам по справі.
4. Роз'яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В.Скобєлкін