Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" липня 2008 р. Справа № 2/321-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Скобєлкіна С.В. при секретарі Андреєвець А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Дніпровського району м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, м. Херсон
до Приватного підприємства багатогалузевої фірми "Консоль", м. Херсон
про стягнення 6100,00 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Осипова Л.І., довіреність № 01-12/1 від 02.01.2008 р.
від відповідача: не прибув
від прокуратури Херсонської області - старший прокурор відділу Мяло Н.В.
в с т а н о в и в:
Прокурор Дніпровського району м. Херсона діючи в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до суду з позовом до приватного підприємства багатогалузевої фірми "Консоль" про стягнення 6100,38 грн. адміністративно-господарських санкцій і пені.
В судовому засіданні прокурор і представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги з посиланням на надані докази та матеріали справи.
Відповідач - ПП БФ "Консоль" до суду не прибув, свого представника в судове засідання не направив, надавши письмове пояснення про скрутне фінансове становище підприємства, знаходження його представника у відпустці, неможливістю заміни та призначення розгляду справи на інший строк.
Надану заяву суд до уваги не приймає та не знаходить підстав для перенесення розгляду справи на інший строк, оскільки суду не надані докази про фінансовий і матеріальний стан підприємства, знаходження вказаної особи у відпустці, неможливості здійснення заміни представника в судовому засіданні, обґрунтування причин перенесення розгляду справи на іншу дату. З цих причин, на підставі положень ст. 128 КАС України, суд вважає можливим і необхідним розглянути справу без її відкладення, у відсутності відповідача та на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, заслухавши прокурора і позивача, суд прийшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, у відповідності зі ст. 121 Конституції України прокуратура становить єдину систему, на яку покладено, як одну з основних, функцію представництва інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.
Згідно статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ІV) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст. 19 і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Відповідно до статті 20 Закону України (в редакції від 06.10.2005 року Закон № 291 IV) "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. У відповідності до ч. 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 15.04.2008 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі: 5934,48 грн.
Дана сума заборгованості по адміністративно господарських санкціях підтверджується документом - акт перевірки № 123 від 23.04.2008 (Додаток № 1) та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій (Додаток № 2).
Розмір пені у сумі 165,90 грн. підтверджується Розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій (Додаток № 2).
Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі: 6100,38 грн.
Несплата адміністративно-господарських санкцій до Фонду соціального захисту інвалідів завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє в повній мірі створити інвалідам необхідні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя.
За вказаних обставин суд вважає позовні вимоги Фонду законними та обґрунтованими, а тому такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, вищезазначених правових норм та керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з приватного підприємства багатогалузевої фірми "Консоль", 73000, м. Херсон, вул. Перекопська, 167, ЄДРПОУ 31220937, р/р 260022354 в ХОД АППБ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 352093, на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, 73000, м. Херсон, пр. 40-річчя Жовтня, 5-а, ЄДРПОУ 14125171, р/р 31219230700002 в УДК у м. Херсоні, банк отримувач: ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, 5934,48 грн. (п'ять тисяч дев'ятсот тридцять чотири гривні 48 копійок) адміністративно-господарських санкцій та 165,90 грн. (сто шістдесят п'ять гривень 90 копійок) пені.
Наказ видати після набрання постановою законної сили.
3. Постанову направити сторонам по справі.
Роз"яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В.Скобєлкін