
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
04 жовтня 2018 року (о 17 год. 45 хв.)Справа № 0840/2810/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Калашник Ю.В. за участю секретаря судового засідання Аксьонової С.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (вул. Рубана 21/20, м. Запоріжжя, 69124, ІПН НОМЕР_1) до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (69002, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 84, код ЄДРПОУ 40302133) про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (далі - відповідач), в якому просить суд: визнати бездіяльність відповідача, яка полягає у відмові в наданні адвокату ОСОБА_1 для ознайомлення та зняття фотокопій матеріалів реєстраційної справи (документи у паперовій формі) Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборний 153/12», протиправною та зобов'язати відповідача надати адвокату ОСОБА_1 для ознайомлення та зняття фотокопій матеріали реєстраційної справи (документи у паперовій формі) Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборний 153/12».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є адвокатом та на виконання договору про надання правової допомоги ТОВ «Надія» звернувся до відповідача із заявою про ознайомлення та зняття фотокопій з матеріалів реєстраційної справи (у паперовій формі) ОСББ «Соборний 153/12». Проте, відповідач відмовив у задоволенні такої заяви із посиланням на відсутність технічної можливості в Єдиному державному реєстрі для реєстрації запиту на отримання документів з реєстраційної справи. Після оскарження такої відмови до міського голови, позивачу повідомлено, що ознайомлення та зняття копій з документів можливе лише на підставі ухвали слідчого судді та суду. Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки у відповідності до приписів Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» позивач, як адвокат, має право, у тому числі, отримувати документи, їх копії, ознайомлюватися з ними. Також позивач зазначає, що у своїй заяві до відповідача позивач не просив про отримання документів, а просив лише ознайомитись шляхом зняття фотокопій. На підставі викладеного просить позов задовольнити.
06.08.2018 судом відкрито спрощене позовне провадження та призначене судове засідання на 27.08.2018.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача проти позову заперечив та надав пояснення, аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву. Зокрема вказав, що позивачу на його адвокатський запит був роз’яснений порядок отримання запитуваної інформації. Зокрема вказав, що відповідно до приписів Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» не передбачається можливість ознайомлення з реєстраційними справами, тим більш з виготовленням копій, проте відомості ЄДР є відкритими. Тому позивач міг отримати прямий доступ до ЄДР в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі договорів, укладених із технічним адміністратором. Просив відмовити у задоволенні позову.
У судовому засіданні оголошувалась перерва до 12.09.2018.
12.09.2018 судом отримані клопотання від учасників справи про розгляд справи у порядку письмового провадження.
На підставі викладеного, враховуючи неявку всіх учасників справи, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
На підставі приписів частини 13 статті 10 та частини 4 статті 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та відповідача, судом встановлені наступні обставини.
Позивач є адвокатом з 28.10.2011 (свідоцтво №905, а.с.13).
12.09.202017 між позивачем (адвокат) та ТОВ «Надія» укладений договір про надання правової допомоги (а.с.14).
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач звернувся до відповідача із адвокатським запитом від 26.02.2018 №26/2/18-1, у якому зазначав, що між ним та ТОВ «Надія» укладений договір про надання правової допомоги. За для виконання вказаного договору, на підставі приписів ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» позивач просив відповідача надати для ознайомлення та зняття фотокопій з матеріалів реєстраційної справи (документи у паперовій формі) Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборний 153/12». До адвокатського запиту позивач надав копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, копію ордеру та договору (а.с.8).
Відповідач листом від 03.03.2018 №01-18/01/0562 відмовив позивачу у задоволенні адвокатського запиту. У вказаному листі зазначено, що відповідач виключно з технічних причин не має можливості надати запитувану інформацію та роз’яснив позивачу порядок надання прямого доступу до Єдиного державного реєстру в електронному вигляді у режимі реального часу (а.с.10-11).
Позивач, не погоджуючись із відмовою відповідача, подав до міського голови м.Запоріжжя скаргу на таку відмову (а.с.9).
10.04.2018 листом №04299/03-19/11 «Про розгляд скарги» позивачу повідомлено, що витребування (вилучення) документів з реєстраційних справ здійснюється на підставі судового рішення, тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, у порядку, визначеному КПК України (а.с.12).
Не погодившись із такою відмовою, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Ураховуючи викладене, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб – підприємців регулює Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (далі - Закону №755).
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону №755 відносини, що виникають у сфері державної реєстрації, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
Згідно із приписами ч.1 ст. 4 цього Закону, Державна реєстрація базується на таких основних принципах, зокрема, обов'язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення; об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі; відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.
У відповідності до ч.1 ст.7 Закону №755, Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Приписами ст. 10 цього Закону закріплено, що, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.
Згідно із ч.1 ст. 11 Закону №755, відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.
Частиною 2 ст. 11 Закону №755 встановлено, що відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді:
1) безоплатного доступу через портал електронних сервісів до:
відомостей з Єдиного державного реєстру, які актуальні на момент запиту, необхідних для видачі документів дозвільного характеру та ліцензій, а також про видані документи дозвільного характеру та ліцензії, для укладення цивільно-правових договорів, у тому числі щодо наявності запису про державну реєстрацію припинення або перебування юридичної особи у стані припинення, державну реєстрацію припинення чи перебування у процесі припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, про місцезнаходження, види діяльності, центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави у статутному капіталі юридичної особи, якщо така частка становить не менше 25 відсотків, про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа, про юридичних осіб - правонаступників, про відокремлені підрозділи юридичної особи, про осіб, які можуть вчиняти дії від імені особи, у тому числі відомості про розпорядника майна, санатора, голову комісії з припинення, ліквідатора, управителя майна, наявність обмежень щодо представництва, про відкриття виконавчого провадження, - шляхом їх пошуку за повним чи скороченим найменуванням, іменем, ідентифікаційним кодом, реєстраційним номером облікової картки платника податків, серією та номером паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), перегляду, копіювання та роздрукування;
основних відомостей про громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, які актуальні на момент запиту, - шляхом їх пошуку за найменуванням та видом громадського формування, перегляду, копіювання та роздрукування;
результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, у тому числі виписки та установчих документів, - шляхом їх пошуку за кодом доступу, перегляду, копіювання та роздрукування;
2) оприлюднення публічної інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;
3) безоплатного доступу через персональний кабінет до документів, поданих юридичною особою, фізичною особою - підприємцем та громадським формуванням, що не має статусу юридичної особи, для проведення реєстраційних дій, відомостей про результати їх розгляду, документів, що містяться в реєстраційній справі таких осіб в електронній формі, та відомостей про цих осіб, які актуальні на момент запиту та на визначену дату, - шляхом їх перегляду, копіювання та роздрукування;
4) документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;
5) виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;
6) витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату;
7) суб'єктам приватного права може надаватися прямий доступ до Єдиного державного реєстру в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.
Кабінет Міністрів України може визначати інші форми надання відомостей з Єдиного державного реєстру та розмір плати за їх надання.
Частиною 4 ст.11 Закону №755 встановлено, що виписка формується за результатами проведення реєстраційної дії.
Витяги в електронній формі надаються в режимі реального часу.
Згідно з ч.5 ст. 11 Закону №755 витяги в паперовій та електронній формі мають однакову юридичну силу.
Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру, перелік додаткових відомостей, до яких надається безоплатний доступ через портал електронних сервісів, форма та зміст виписки, витягу визначаються Міністерством юстиції України в Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру (ч.6 ст.11 Закону №755).
Умови, підстави та процедуру надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр), права та обов’язки суб’єктів, що є учасниками зазначеної процедури встановлює Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, який затверджений Наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016 №1657/5.
Відповідно до п.3 Порядку, відомості з Єдиного державного реєстру надаються за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру у паперовій або електронній формах, що мають однакову юридичну силу та містять обов’язкове посилання на Єдиний державний реєстр, крім документів, що містяться в реєстраційній справі та надаються у паперовій формі.
У паперовій формі надаються:
виписка з Єдиного державного реєстру для проставлення апостиля, яка надається державним реєстратором територіального органу Міністерства юстиції України, на аркушах формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора;
виписка з Єдиного державного реєстру за результатом проведеної державної реєстрації, яка надається державним реєстратором юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – державний реєстратор) на аркушах формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора або печатки, визначеної Законом України "Про нотаріат" (у випадку якщо державним реєстратором є нотаріус);
витяг з Єдиного державного реєстру, який надається державним реєстратором (крім державного реєстратора Міністерства юстиції України або його територіального органу), уповноваженою особою центру надання адміністративних послуг, нотаріусом, на аркушах формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків та без проставляння підпису і печатки;
документи, що містяться в реєстраційній справі відповідної юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної, фізичної особи - підприємця (далі - реєстраційна справа), які надаються державним реєстратором суб’єкта державної реєстрації, що відповідно до закону уповноважений зберігати реєстраційні справи у паперовій формі, шляхом виготовлення копій таких документів з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора на кожній сторінці.
В електронній формі надаються:
відомості з Єдиного державного реєстру через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи (далі - портал електронних сервісів);
відомості з Єдиного державного реєстру у форматі бази даних або в іншому форматі у режимі реального часу на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором Єдиного державного реєстру.
Відповідно до положень ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема:
звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб);
представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об’єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами;
ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;
збирати відомості про факти, що можуть бути використані як докази, в установленому законом порядку запитувати, отримувати і вилучати речі, документи, їх копії, ознайомлюватися з ними та опитувати осіб за їх згодою;
застосовувати технічні засоби, у тому числі для копіювання матеріалів справи, в якій адвокат здійснює захист, представництво або надає інші види правової допомоги, фіксувати процесуальні дії, в яких він бере участь, а також хід судового засідання в порядку, передбаченому законом.
Згідно частини першої статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатський запит письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.
За змістом частини першої статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», до адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.
Згідно статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути:
1) договір про надання правової допомоги;
2) довіреність;
3) ордер;
4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Отже, подання адвокатом адвокатського запиту є професійним правом адвоката, у зв'язку із наданням правової допомоги на підставі договору про надання правової допомоги.
Вимоги до подання адвокатського запиту є однаковими для всіх адвокатів, незалежно від організаційних форм, в яких вони здійснюють адвокатську діяльність індивідуально, або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об'єднання.
Адвокатський запит має відповідати вимогам статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», якою зокрема встановлено, що до нього додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Таким чином, при подачі адвокатського запиту адвокат зобов'язаний надати посвідчені ним копії:
- свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю;
- ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Вищезазначений перелік документів є вичерпним.
Судом встановлено, що позивач, при зверненні до відповідача, надав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, копію ордеру та договору.
У відповідності до ч.2 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов'язані не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
У разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що адвокату письмово повідомляється не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту.
На підставі ч.3 ст.24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом, крім випадків відмови в наданні інформації з обмеженим доступом.
Таким чином, особи, які не надають відповіді на адвокатський запит, порушують Закон України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», та статтю 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Окрім того, суд враховує особливий статус позивача у спірних інформаційних правовідносинах, який визначений Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність та відповідними прецедентними рішення Європейського суду з прав людини (рішення у справі «Бігаєва проти Греції»).
Так, у вказаному рішенні Європейський суд з прав людини зазначив, що обмеження, які відносяться до професійного життя, можуть підпадати під дію статті 8 Конвенції.
Також, у рішенні Європейського суду з прав людини (справа «Касадо Кока проти Іспанії») Суд зауважив, що адвокат є слугою правосуддя, що тягне за собою особливі зобов’язання при здійсненні його діяльності.
Ураховуючи викладене вище, приймаючи до уваги особливий статус позивача, суд вважає протиправною відмову відповідача у наданні позивачу для ознайомлення та зняття фотокопій матеріалів реєстраційної справи Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборний 153/12».
З метою повного відновлення порушених прав позивача, суд вважає за необхідне зобов’язати відповідача надати позивачу для ознайомлення та зняття фотокопій матеріали реєстраційної справи (документи у паперовій формі) Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборний 153/12».
Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.
Отже, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб’єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності своїх дій, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України). Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Матеріалами справи встановлено факт сплати позивачем судового збору у розмірі 704,80 грн., а тому суд присуджує судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд –
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (вул. Рубана 21/20, м. Запоріжжя, 69124, ІПН НОМЕР_1) до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (69002, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 84, код ЄДРПОУ 40302133) про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправною відмову Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, щодо надання адвокату ОСОБА_1 для ознайомлення та зняття фотокопій матеріалів реєстраційної справи (документи у паперовій формі) Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборний 153/12».
Зобов'язати Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради надати адвокату ОСОБА_1 для ознайомлення та зняття фотокопій матеріали реєстраційної справи (документи у паперовій формі) Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборний 153/12».
Присудити на користь ОСОБА_1 (вул. Рубана 21/20, м. Запоріжжя, 69124, ІПН НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (69002, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 84, код ЄДРПОУ 40302133) судовий збір у розмірі 704,80грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом тридцяти днів, з дня його проголошення апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 04.10.2018.
Суддя Ю.В. Калашник