Рішення № 76986979, 04.10.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2018
Номер справи
808/2034/18
Номер документу
76986979
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

04 жовтня 2018 року Справа № 808/2034/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стрельнікової Н.В.,

за участю секретаря Фесик А.В.

розглянув у письмовому провадження (за правилами загального позовного провадження) адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1

до Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2

про визнання протиправними та скасування наказу та рішень,-

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач або ОСОБА_1) до Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради (далі - відповідач), в якому позивач просить :

-визнати протиправним і скасувати наказ Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 23.04.2018 року № 190 "Про залучення представників трудового колективу Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя";

-визнати протиправним і скасувати рішення конкурсної комісії по проведенню конкурсу на зайняття посади головного лікаря Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя", оформлене протоколом конкурсної комісії № 2 від 25.05.2018 року, про не допуск ОСОБА_1 до участі в конкурсі на зайняття вакантної посади головного лікаря Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя".

-визнати протиправним і скасувати рішення конкурсної комісії по проведенню конкурсу на зайняття посади головного лікаря Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя", оформлене протоколом конкурсної комісії № 3 від 29.05.2018 року, про не допуск ОСОБА_1 до участі в конкурсі на зайняття вакантної посади головного лікаря Комунальної установи Ухвалою суду від 24.10.2017 залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комунальну установу "Запорізький геріатричний пансіонат" Запорізької обласної ради.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що маючи бажання взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м.Запоріжжя» позивачем подано документи до конкурсної комісії з проведення конкурсу. Проте, рішенням конкурсної комісії оформленим протоколом №2 від 25.05.2018 позивача не було допущено до участі у конкурсі. Питання про допуск до участі у конкурсі за заявою позивача було повторно розглянуто конкурсною комісією, однак рішенням оформленим протоколом №3 від 29.05.2018 знов не було допущено до участі у конкурсі. Крім того, звертає увагу на те, що склад конкурсної комісії був затверджений Департаментом охорони наказом від 23.04.2018 №190 з порушенням вимог чинного законодавства. Не погоджуючись із прийнятими рішеннями, вважаючи їх протиправними позивач просить позов задовольнити.

Відповідач позов визнає, вважає його обґрунтованим та не заперечує проти задоволення позову, про що зазначив у наданих суду письмових поясненнях (вх. №26686 від 27.08.2018). Одночасно, просить не приймати до уваги раніше поданий відзив на позовну заяву (вх. №19534 від 22.06.2018).

Представником третьої особи подані письмові пояснення (вх.№23448 від 26.07.2018), проти позову заперечує, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Ухвалою суду від 04.06.2018 задоволено заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, зупинено дію наказу Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 23.04.2018 року №190 "Про залучення представників трудового колективу Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя" до складу постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря КУ "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя"; заборонено конкурсній комісії з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря КУ "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя" проводити конкурс по добору кандидата на посаду головного лікаря КУ "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя".

Ухвалою суду від 06.06.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання на 05.07.2018.

05.07.2018 залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2; продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів та відкладено підготовче засідання на 27.08.2018.

27.08.2018 закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду на 04.09.2018.

Учасники справи у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Представником позивача подано клопотання (вх.№27533 від 04.09.2018), яким просить розглядати справу у письмовому провадженні, без їх участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представником відповідача подано клопотання (вх. №27535 від 04.09.2018), яким просить також розглядати справу без їх участі у письмовому провадженні. Позовні вимоги визнає.

Представником третьої особи подано заяву (вх. №26561 від 27.08.2018), якою просить розглядати справу без участі третьої особи та його представника.

За приписами ч.9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

На підставі приписів частини 4 статті 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

Як свідчать матеріали справи та не заперечується сторонами, ОСОБА_1 є доктором медичних наук, професором кафедри травматології та ортопедії Запорізького державного медичного університету.

Наказом Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 04.04.2018 №154 оголошено проведення конкурсу на зайняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м.Запоріжжя (а.с.24).

Наказом Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 23.04.2018 №190, на підставі протоколу №1 конференції трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя від 11.04.2018, залучено представників трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя» до складу постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя», які обрані на загальних зборах трудового колективу: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 (а.с. 18).

ОСОБА_1 подано документи до конкурсної комісії для участі у конкурсі на зайняття посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя».

Рішенням конкурсної комісії з проведення конкурсу на заняття посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», оформленим протоколом № 2 від 25.05.2018 року, позивача було не допущено до участі у конкурсі на заняття посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» (а.с.19-21).

Питання про допуск до участі у конкурсі за заявою позивача було повторно розглянуто конкурсною комісією, та рішенням конкурсної комісії, оформленим протоколом № 3 від 29.05.2018 року, позивача знов не було допущено до участі у конкурсі на заняття вакантної посади (а.с.22-23).

Не погоджуючись із такими рішеннями, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Відповідно до ст.1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» законодавство України про охорону здоров'я базується на Конституції України і складається з цих Основ та інших прийнятих відповідно до них актів законодавства, що регулюють суспільні відносини у сфері охорони здоров'я від 19.11.1992 N 2801-XII (далі - Закон №2801-XII ).

Згідно із статтею 16 Закону 2801-XII встановлено, що керівником закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу охорони здоров'я здійснюються відповідно до законодавства. Керівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров'я на конкурсній основі, шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п'яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров'я, а також типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Конкурсний добір керівника державного чи комунального закладу охорони здоров'я, згідно з пунктом 3 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1094 (далі - Порядок), складається з таких етапів: прийняття рішення про проведення конкурсу; формування конкурсної комісії (у разі необхідності оновлення її складу); підготовка до проведення конкурсу (оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийняття документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, перевірка поданих документів на відповідність установленим вимогам); проведення конкурсу (заслуховування конкурсної пропозиції та проведення співбесіди з кандидатами (претендентами), визначення переможця конкурсу); оприлюднення результатів конкурсу.

Організацію та проведення конкурсного добору, а також роботу конкурсної комісії забезпечує орган управління, яким в дійсному випадку є відповідач в особі Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради.

Відповідно до пункту 4 Порядку, підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління, яке приймається протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади.

На виконання пункту 4 Порядку, наказом директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 04.04.2018 року № 154 «Про проведення конкурсу на зайняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя» в межах повноважень було оголошено конкурс на зайняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя відповідно до переліку комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя, в яких з 03.04.2018 року вакантні посади головних лікарів (а.с. 24).

Згідно з пунктами 8-10 Порядку, для проведення конкурсу рішенням органу управління утворюється конкурсна комісія (постійно діюча або для проведення окремого конкурсу).

Конкурсна комісія утворюється рішенням органу управління не пізніше ніж через 20 днів після оприлюднення рішення про проведення конкурсу.

Конкурсна комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Порядком.

Таким чином, наказом директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 12.04.2018 року № 171 «Про затвердження персонального складу діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на заняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя» було затверджено персональний склад постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на заняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя, а також Положення про постійно діючу конкурсну комісію з проведення конкурсу на зайняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя (а.с. 26).

Пунктом 2 Положення про постійно діючу конкурсну комісію з проведення конкурсу на заняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя, затвердженим наказом директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 12.04.2018 року № 171 (далі - Положення), встановлено, що для проведення конкурсу на заняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя наказом по Департаменту охорони здоров'я міської ради затверджується персональний склад конкурсної комісії, у тому числі голова та секретар комісії.

Пунктом 11 Порядку закріплено, що до складу конкурсної комісії входять у рівній кількості:

представники органу управління;

представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу;

представники громадської ради органу управління або особи (за згодою), делеговані громадськими об'єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров'я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності (за умови реєстрації таких громадських об'єднань не менш як за два роки до дати рішення про проведення конкурсу) та погоджені громадською радою при органі управління - по одній особі від кожного громадського об'єднання.

У разі утворення постійно діючої конкурсної комісії до її складу представники органу управління та представники громадськості входять на постійній основі, а представники трудового колективу залучаються до складу конкурсної комісії для кожного закладу окремо.

Склад постійно діючої конкурсної комісії переглядається щороку.

Згідно з пунктом 2.1. Положення, до складу конкурсної комісії входять на постійній

основі:

3 (три) представника Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради;

3 (три) представника громадського комітету при Департаменті охорони здоров'я міської ради.

Склад конкурсної комісії переглядається щороку. Зміни до складу конкурсної комісії затверджуються наказом по Департаменту охорони здоров'я міської ради.

До персонального складу затвердженої наказом директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 12.04.2018 року № 171 постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на заняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя увійшли 3 (три) представника Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради: ОСОБА_7 (голова комісії), ОСОБА_8 (секретар комісії), ОСОБА_9, а також 3 (три) представника громадського комітету при Департаменті охорони здоров'я Запорізької міської ради: ОСОБА_10, ОСОБА_6, ОСОБА_11

Крім того, наказом директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 25.04.2018 року № 195 «Про внесення змін до наказу департаменту охорони здоров'я міської ради від 12.04.2018 року № 171 «Про затвердження персонального складу постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на заняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя» до персонального складу постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на заняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м.Запоріжжя були внесені зміни, а саме: замість члена комісії ОСОБА_6 до складу наведеної комісії було включено ОСОБА_12, а також затверджений персональний склад (зі змінами) постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на заняття посад головних лікарів комунальних закладів (установ) охорони здоров'я м. Запоріжжя (а.с. 31).

До того ж, пунктами 2.2., 2.3. Положення встановлено, що наказом по Департаменту охорони здоров'я міської ради залучаються до складу конкурсної комісії по 3 (три) представника трудового колективу від кожного закладу (установи) охорони здоров'я, які обрані на загальних зборах трудових колективів, відповідно до протоколів загальних зборів трудових колективів.

Кількість членів конкурсної комісії загалом становить 9 (дев'ять) осіб.

Отже, з огляду на положення пункту 11 Порядку, пункту 2.2. Положення, до складу конкурсної комісії, залучаються, зокрема, представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу.

В дійсному випадку представники трудового колективу від КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», всупереч вимогам пункту 11 Порядку, пункту 2.2. Положення, були обрані не на загальних зборах трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», а на конференції трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», доказом чого є відповідний протокол № 1 конференції трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» від 11.04.2018 року.

Позивач стверджує, що включені відповідачем до складу конкурсної комісії представники трудового колективу від КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя»: завідуюча опіковим відділенням ОСОБА_3, завідувач Третім хірургічним відділенням ОСОБА_4, завідувач кардіологічним відділенням ОСОБА_5 були обрані цією комунальною установою з порушенням вимог чинного законодавства України та в супереч його вимогам.

Як зазначає позивач у своєму позові, внаслідок проведення не загальних зборів трудового колективу цієї лікарні, чисельність якого складає понад 2 000 (дві тисячі) працівників, а конференції у складі 99 осіб, не тільки допущено порушення вимог пункту 11 Порядку та пункту 2.2. Положення, але й законні права працівників вказаної комунальної установи, які у такий спосіб штучно були позбавлені законного права реалізувати у встановлений законом спосіб своє волевиявлення щодо визначення представників від трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» для подальшого включення їх до конкурсної комісії з обрання головного лікаря комунальної установи, де вони працюють.

Орган управління в особі відповідача, в повноваження якого входить формування конкурсної комісії, не звернув уваги на цю суттєву обставину та неправомірно і безпідставно включив до складу конкурсної комісії представників від трудового колективу зазначеної комунальної установи, які були обрані з порушенням встановленого законом порядку для їх обрання, тобто фактично були обрані в інший спосіб, ніж передбачено чинним законодавством, що є неприпустимим.

За таких підстав, не може також вважатись законним та підлягає скасуванню наказ Департаменту охорони здоров'я ЗМР від 23.04.2018 року № 190 «Про залучення представників трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», яким відповідачем до складу постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» було включено представників від трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», які, всупереч приписам пункту 11 Порядку та пункту 2.2. Положення, були обрані не на загальних зборах трудового колективу зазначеної комунальної установи, а на конференції трудового колективу.

Надаючи правовий аналіз складу конкурсної комісії, затвердженої спірним наказом Департаменту охорони здоров'я ЗМР від 23.04.2018 року № 190 «Про залучення представників трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», слід зазначити наступне.

Обрані на конференції та включені відповідачем до складу конкурсної комісії представники трудового колективу в особі завідуючої опіковим відділенням ОСОБА_3, завідувача Третім хірургічним відділенням ОСОБА_4, завідувача кардіологічним відділенням ОСОБА_5, з огляду на посадові інструкції цих осіб, знаходяться у загальному підпорядкуванні у головного лікаря та безпосередньо підпорядковуються заступникам головного лікаря.

Так, відповідно до пункту 6.3. Посадової інструкції завідуючої опіковим відділенням ОСОБА_3, остання підпорядковується: загально - головному лікарю, безпосередньо - заступникам головного лікаря.

Згідно з пунктом 1.1. Посадової інструкції завідувача Третім хірургічним відділенням ОСОБА_4, завідувач відділенням ОСОБА_4 загально підпорядковується головному лікарю, заступникам головного лікаря, безпосередньо заступнику головного лікаря з медичної частини.

З огляду на пункт 6.1. Посадової інструкції завідувача кардіологічним відділенням ОСОБА_5, останній загально підпорядковується головному лікарю, безпосередньо - заступникам головного лікаря у виконанні правил внутрішнього трудового розпорядку лікарні, у додержанні відомчих нормативних актів, даної посадової інструкції, у дотримуванні правил медичної етики та деонтології, санітарно-гігієнічного режиму.

Крім позивача, претендентом на посаду головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» є, виконуючий у теперішній час обов'язки головного лікаря - заступник головного лікаря з медичної частини, ОСОБА_2

Таким чином, усі, без виключення, члени конкурсної комісії, включені до складу наведеної комісії від трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», як загально, так і безпосередньо підпорядковані виконуючому обов'язки головного лікаря - заступнику головного лікаря ОСОБА_2, який є претендентом на зайняття посади головного лікаря зазначеної комунальної установи.

Відповідно до пункту 17 Порядку, пункту 2.7 Положення, членом конкурсної комісії не може бути особа, щодо якої є документально підтверджена інформація про:

- наявність судимості за вчинення умисного злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;

- накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення - протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;

- наявність конфлікту інтересів.

Пунктом 18 Порядку, пунктом 2.8 Положення встановлено, що під час виникнення у члена конкурсної комісії обставин, передбачених пунктом 17 Порядку, пунктом 2.7. Положення, такий член конкурсної комісії зобов'язаний невідкладно самостійно подати органові управління письмову заяву про самовідвід. У разі неподання зазначеної інформації член конкурсної комісії несе відповідальність згідно із законодавством.

У разі виникнення (виявлення) у члена конкурсної комісії обставин, передбачених пунктом 17 Порядку, пунктом 2.7. Положення, після формування складу конкурсної комісії такий член конкурсної комісії підлягає заміні відповідним суб'єктом подання, який запропонував кандидатуру зазначеного члена конкурсної комісії, не пізніше наступного робочого дня після встановлення (виявлення) зазначених обставин.

25.05.2018 року відбулося засідання конкурсної комісії, на якому проводилась перевірка документів, поданих особами, які бажають взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», та вирішувалося питання про допуск цих осіб до участі у конкурсі. Таких осіб було всього 2 (дві): ОСОБА_1, та виконуючий обов'язки головного лікаря - заступник головного лікаря ОСОБА_2

Позивача не було допущено конкурсною комісією до участі у конкурсі на зайняття посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя». При цьому, з огляду на зміст протоколів засідань конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» № 2 від 25.05.2018 року та № 3 від 29.05.2018 року, при вирішенні питання про допуск ОСОБА_1 до конкурсу, усі 3 члена конкурсної комісії, включені до складу комісії від трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», а саме: ОСОБА_4, ОСОБА_5 і ОСОБА_3 проголосували проти допуску позивача до конкурсу на зайняття посади головного лікаря вказаної комунальної установи.

Як стверджує позивач, наявність у складі конкурсної комісії посадових осіб КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», а саме: завідуючої опіковим відділенням ОСОБА_3, завідувача Третім хірургічним відділенням ОСОБА_4, завідувача кардіологічним відділенням ОСОБА_5, які знаходяться у службовій підлеглості у претендента на посаду головного лікаря, не могло не вплинути на об'єктивність та неупередженість конкурсної комісії в цілому.

Більше того, члени конкурсної комісії під час засідання 25.05.2018 року, при фактичній наявності конфлікту інтересів, в порушення приписів пункту 18 Порядку, пункту 2.8 Положення, не подали до Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради письмові заяви про самовідвід.

Отже, порушення відповідачем вимог чинного законодавства України під час формування та затвердження складу конкурсної комісії, яка на теперішні час здійснює добір та визначення переможця конкурсу на посаду головного лікаря КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя», виключає законність такої конкурсної комісії, а також наказу відповідача від 23.04.2018 року № 190 «Про залучення представників трудового колективу КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя».

Судом також взято до уваги, що відповідачем адміністративний позов визнаний.

Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 78, 90, 139, 243 - 246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним і скасувати наказ Департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради від 23.04.2018 року № 190 "Про залучення представників трудового колективу Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя".

Визнати протиправним і скасувати рішення конкурсної комісії по проведенню конкурсу на зайняття посади головного лікаря Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя", оформлене протоколом конкурсної комісії № 2 від 25.05.2018 року в частині не допуску ОСОБА_1 до участі в конкурсі на зайняття вакантної посади головного лікаря Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя".

Визнати протиправним і скасувати рішення конкурсної комісії по проведенню конкурсу на зайняття посади головного лікаря Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя", оформлене протоколом конкурсної комісії № 3 від 29.05.2018 року про допуск ОСОБА_1 до участі в конкурсі на зайняття вакантної посади головного лікаря Комунальної установи "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації (місцезнаходження: 69001, м. Запоріжжя, вул. Патріотична, 20/а, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 37591417) на користь ОСОБА_1 (69091, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 2114 грн. 40 коп.

Рішення суду набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 255 КАС України та може бути оскаржене у порядку та строки, передбачені ст.ст. 293, 295, 296 та 297 КАС України.

Рішення складено у повному обсязі 04.10.2018.

Суддя Н.В. Стрельнікова