
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 жовтня 2018 р. Справа №200/9810/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Головного управління Державної Фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкових посвідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
03.10.2018 року позивач звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Державної Фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових посвідомлень-рішень від 14.08.2018 року про сплату штрафів за порушення сплати суми грошового зобов'язання з земельного податку юридичних осіб: №0035884707 на суму 670,09грн; №0035874707 на суму 63,06 грн; № 0036044707 на суму 120717,98 грн; №0036034707 на суму 11141,95 грн; №0036074707 на суму 6763,62 грн;№ 0036064707 на суму 55090,11 грн.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову:
- майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
- немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивач просить скасувати рішення контролюючого органу, які можуть породжувати підстави для змін майнового стану позивача, у відповідності до чого позовні вимоги є вимогами майнового характеру.
Отже, з урахуванням зазначеного, позивачу необхідно сплатити судовий збір відповідно до заявлених позовних вимог майнового характеру за загальною сумою 194446,81 грн, що складає суму судового збору 2916,70 грн.
Таким чином позивачем не додано доказів сплати судового збору у сумі 2916,70 грн.
Згідно з частинами першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Головного управління Державної Фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкових посвідомлень-рішень - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом:
- надання документу про сплату судового збору у сумі 2916,70 грн.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Христофоров А.Б.