
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
11 вересня 2018 р. Справа № 0240/2356/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Мультян М.Б.,
за участі секретаря судового засідання: Краєвської І.В.
представників сторін:
позивача: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_3
до: Державної служби України з безпеки на транспорті в особі управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області, управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області
про: визнання протиправним та скасування постанови та розрахунку
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_3 до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області, управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування постанови та розрахунку.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що за результатами проведеного габаритно-вагового контролю вантажного автомобіля DAF XF 105.460 управлінням Укртрансбезпеки у Тернопільській області було складено довідку № 0008131 про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 24 травня 2018 року та акт № 0012093 від 24 травня 2018 року про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів. На підставі зазначеного акту працівниками управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування з зазначенням перевищення норм на суму 178,20 Євро. В подальшому начальником управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 049218 від 03 липня 2018 року за порушення ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Відтак, на переконання позивача враховуючи той факт, що перевозилися лісоматеріали, а саме коло - деревини, які є подільним вантажем, вимоги працівників відповідача щодо надання документів (дозволів), видача, яких не передбачена законом, а також документу про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів є протиправними, а постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу за відсутність дозволу не відповідає вимогам закону.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 23 липня 2018 року відкрито провадження по справі та справу призначено до розгляду в судовому засіданні.
03 серпня 2018 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов у якому зазначено, що інспекторами управлінням Укртрансбезпеки у Тернопільській області в рамках проведення заходів державного контролю відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті - Порядку - 1567, шляхом проведення рейдової перевірки 24.05.2018 року о 14 год. 21 хв. у пересувному пункті габаритно-вагового контролю а.д. М-09 км 34+450, Тернопільської області проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу марки DAFX 105.460, реєстраційний номер НОМЕР_1, із напівпричепом K0GELSNC024, реєстраційний номер НОМЕР_2, що використовується автомобільним перевізником ФОП ОСОБА_3, яким перевозився вантаж (ліс) з м. Золочів, Львівської області до м. Вінниця, протяжність маршруту 297 км. Відповідно до ч. 3 п. 2 Порядку 879 великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852). При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.
У відповідності до п. 22.5 Правил дорожнього руху за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги — 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах — 4,35 м), за довжиною — 22 м (для маршрутних транспортних засобів — 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів — понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — до 46 т), навантаження на одиночну вісь — 11 т (для автобусів, тролейбусів — 11,5 т), здвоєні осі — 16 т, строєні — 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — 11 т, здвоєні осі — 18 т, строєні — 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Згідно чеку зважування № 4407 від 24.05.2018 року навантаження автомобіля марки DAFX 105.460, реєстраційний номер НОМЕР_1, із напівпричепом K0GELSNC024, реєстраційний номер НОМЕР_2, становило навантаження на одиночну вісь - першу -7.40 т на другу -12 т (при нормативно допустимій 11 т), навантаження на строєну вісь - 22.25 т (при нормативно допустимих - 22 т). Повна маса транспортного засобу становила 41,65 т. По даному порушенні також було складено ОСОБА_2 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ВО № 071201 від 24.05.2018 року за відсутність у водія дозволу на перевезення великовагового вантажу автомобільними дорогами України загального користування.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом (окрім зазначених у ч.2 даної статті) є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
У судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував та просив відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі в їх сукупності, суд дійшов висновку, що заявлений адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
24 травня 2018 року вантажним автомобілем DAF XF 105.460, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 із напівпричепом K0GELSNC024, реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_5 здійснювалось перевезення вантажу по маршруту м. Золочів - м. Вінниця відповідно до укладеного договору.
Інспекторами управлінням Укртрансбезпеки у Тернопільській області в рамках проведення заходів державного контролю у пересувному пункті габаритно-вагового контролю а.д. М-09 км 34+450 Тернопільської області проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу марки DAFX 105.460, реєстраційний номер НОМЕР_1, із напівпричепом K0GELSNC024, реєстраційний номер НОМЕР_2, що використовується автомобільним перевізником ФОП ОСОБА_3
За результатами проведеного габаритно-вагового контролю вантажного автомобіля DAF XF 105.460 управлінням Укртрансбезпеки у Тернопільській області було складено довідку № 0008131 про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 24 травня 2018 року та акт № 0012093 від 24 травня 2018 року про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів.
На підставі зазначеного акту працівниками управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області складено розрахунок № 4 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 24 травня 2018 року із зазначенням перевищення норм на суму 178,20 Євро.
В подальшому начальником управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 049218 від 03 липня 2018 року за порушення ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 11.02.2015 № 103 (далі - Положення) Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом ОСОБА_4 України через ОСОБА_4 інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Згідно з підпунктом 1 пункту 4 Положення основними завданнями Укртрансбезпеки є: реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.
Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю (підпункти 15, 27 пункту 5 Положення).
Відтак, саме на Укртрансбезпеку покладені повноваження щодо реалізації державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування.
Частиною другою статті 29 Закону України Про дорожній рух передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
У відповідності до вимог частини четвертої статті 48 Закону України Про автомобільний транспорт у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до ст. 33 Закону України "Про автомобільні дороги" рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом ОСОБА_4 України.
Постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 30.03.1994 № 198 затверджено Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони.
Відповідно до п. 16 цієї Постанови перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.
Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами затверджені постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 18.01.2001 № 30.
Згідно з п. 3 цих Правил транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету ОСОБА_4 України № 1306 від 10.10.2001, передбачено що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Як уже зазначалося, за результатами габаритно-вагового контролю транспортного марки DAFX 105.460, реєстраційний номер НОМЕР_1, із напівпричепом K0GELSNC024, реєстраційний номер НОМЕР_2 було виявлено, що навантаження на одиночну вісь першу - становить 7.40 т на другу - 12 т при нормативно допустимій 11 т, навантаження на строєну вісь 22.25 т, при нормативно допустимих 22 т.
Вказана обставина результатів габаритно-вагового контролю підтверджується чеком зважування № 4407 від 24.05.2018 року, на підставі якого, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 24.05.2018 року № 0008131.
Потрібно зазначити, що зважування транспортного засобу на ППГВК здійснювалося за допомогою ваги автомобільної підкладної моделі AS у складі: вимірювального приладу №09-223, вантажоприймальних платформ № 09-481 та № 09-494. Виробник "ESIT ELEKTRONIK SISTEMLER IMALAT ve TICARET LTD.STI", Туреччина.
На відповідність метрологічних характеристик вимірювальної техніки вимогам нормативно-технічної документації відповідачем також надано свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 34-00/4028 від 15 серпня 2017 року (чинне до 15.08.2018 року).
Таким чином, габаритно-ваговий контроль згаданого вище транспортного засобу з причепом здійснювався технічними засобами, що мають відповідний сертифікат, пройшли метрологічну атестацію та є придатними до застосування.
Відповідно до п. 4 Правил затверджених постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 18.01.2001 № 30 рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Відсутність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, зафіксовано в акті проведення перевірки № 071201 від 24 травня 2018 року
Постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 27.06.2007 № 879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, який визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що використовуються на автомобільних дорогах загального користування. (далі - Порядок № 879)
Відповідно до пп. 4 п.2 вказаного Порядку габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Пунктом 3 Порядку № 879 передбачено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з абз. 1 п. 28 Порядку № 879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Відповідно до п. 30 Порядку № 879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою.
Відповідно до п. 30 Порядку № 879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів.
Згідно з п. 31-1 Порядку № 879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Буквальний зміст пункту 31-1 Порядку № 879 дає підстави стверджувати, що плата за проїзд визначається виходячи з пройденої відстані або відстані, яку перевізник має намір проїхати.
На виконання зазначених вище норм, у зв'язку з виявленими під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області було складено акт про перевищення транспортними засобом нормативних вагових параметрів від 24 травня 2018 року № 0012093, акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 24 травня 2018 № 071201 та визначено суму плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування.
В даному випадку розрахунок виконаний відповідно до формули за наступними параметрами:
П= (Рзм + Рнв + Рг) х В х К, де
Рзм - 0,1 Євро/км (згідно ставок плати за проїзд великовагові транспортні засоби (за загальну масу), зокрема, перевищення становить 41.65 т; від 40 до 44 тонн включно - 0,1 Євро/км)
Рнв - на одиничну вісь - 0,1 Євро/км (згідно ставок плати за проїзд перевищення осьових навантажень, зокрема, на одиничну вісь перевищення становить 9,09 % (від 5 до 10 відсотків включно - 0,1 Євро/км)
на строєну вісь з одиночними шинами ( 0,5 х 2 (строєна вісь з одиночними шинами - плата збільшується у два рази)=0,1 Євро/км (згідно ставок плати за проїзд перевищення осьових навантажень, зокрема, на строєну вісь перевищення становить 1,14 % (до 5 відсотків включно - 0,05 Євро/км);
Отже, Рнв- становить: 0,1+0,1=0,2 Євро/км
Рг-0;
В - пройдена відстань 297 км;
К т до 10 відсотків - у подвійному розмірі
Отже, П = (0,1 + 0,2 + 0) х 297 кмх2 = 178,20 Євро
Таким чином, враховуючи встановлені в ході судового розгляду справи обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що процедура здійснення габаритно-вагового контролю здійснена на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а оскаржуваний розрахунок є правомірним.
Щодо позовної вимоги визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 049218 від 03 липня 2018 року, суд зазначає таке.
Статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи. За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем здійснено перевезення вантажу з перевищенням габаритних обмежень без спеціального дозволу. Відтак, постанова застосування адміністративно-господарського штрафу є правомірною та скасуванню не підлягає.
Стосовно інших посилань позивача, то суд такі оцінює критично з огляду на їх необґрунтованість, та зазначає, що згідно п. 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27 вересня 2001 року, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя.
Крім того, судом враховано, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету ОСОБА_4 Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів учасників справи, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази надані позивачем, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Підстави для відшкодування судових витрат у справі відповідно до положень ст. 139 КАС України відсутні.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_3 (місце проживання: 23108, Вінницька область, Жмеринський район, с. Леляки, вул. Леніна, 16, ідентифікаційний номер НОМЕР_3);
Державна служба України з безпеки на транспорті (місцезнаходження: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14, ЄДРПОУ 39816845);
Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області (місцезнаходження: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 12);
Управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області (21036, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 23).
Суддя Мультян Марина Бондівна