
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.10.2018 Справа №914/1361/18
Господарський суд Львівської області в складі:
судді Запотічняк О.Д.
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Золочівенергоінвест”, м.Золочів,
до відповідача: Квартирно-експлуатаційного відділу м.Тернопіль, м.Тернопіль,
про внесення змін до договору від 01.02.2018р. №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти.
Представники:
від позивача: ОСОБА_2
від відповідача: ОСОБА_3
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю “Золочівенергоінвест” звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу м.Тернопіль про внесення змін до договору від 01.02.2018р. №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що між ним та відповідачем 01.02.2018р. було укладено договір про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти № 47/18. Відповідно до п.2.2. Договору, на даний час ціна за 1 Гкал теплової енергії складає -1210,88 грн, у тому числі ПДВ 20%. Загальна вартість цього Договору на дату його укладення становить 1 720 000,00 грн. з ПДВ. Умовами договору передбачено, що у разі зміни ціни за 1 Гкал теплової енергії або за 1 кв.м. опалювальної площі та прийняттям з цього приводу відповідних рішень законодавчо уповноваженими органами, сторони договору зобов'язані в 3 (трьох) денний термін внести зміни в даний договір в частині зміни вартості договору, або укласти новий договір із врахуванням Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема сторони керуються положеннями п.7 ч.4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».
30 березня 2018 року рішенням виконавчого комітету Золочівської міської ради Львівської області встановлено ТОВ «Золочівенергоінвест» тариф па виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, її транспортування та постачання для установ та організацій , що фінансуються з державного чи місцевого бюджету у розмірі 1983,50грн. за 1 Гкал з ПДВ, яке вступило в дію 15.04.2018 року.
Листом від 22 червня 2018 року №22/06/18-1, ТОВ «Золочівенергоінвест» звернулося до Квартирно-експлуатаційного відділу м.Тернопіль з метою приведення Договору 47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти від 01 лютого 2018 року у відповідність до чинного законодавства, шляхом підписання додаткової угоди до Договору.
Листом від 11 липня 2017 року №14/1687 Квартирно-експлуатаційний відділ м. Тернопіль повідомив, що немає законних та обґрунтованих підстав для зміни ціни до існуючого Договору №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти від 01 лютого 2018 року та підписання Додаткової угоди.
Позивач вважає, що оскільки договором №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти від 01 лютого 2018 року передбачений порядок зміни ціни за 1 Гкал шляхом внесення змін в Договір, відмова сторони договору внести зміни до існуючого договору чи переукласти договір із врахуванням нової погодженої (затвердженої) ціни за 1 Гкал. трактується як порушення зобов'язань, що встановлені даним договором.
Окрім того, позивач просить суд внести зміни щодо нумерації пунктів договору а саме п. 2.2 договору щодо загальної вартості договору, просить вважати пунктом 2.3 догвору.
Обставини справи: ухвалою від 27 липня 2018 року суд відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначив розгляд справи в підготовчому судовому засіданні на 04 вересня 2018р.
15 серпня 2018 року відповідач подав через канцелярію суду відзив на позовну заяву в якому позовні вимоги заперечив, просив суд відмовити в позові повністю. Відповідач вважає, що внесення змін у Договір від 01.02.2018 року №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти, у відповідності до п. 7 ч. 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» - неможливий, оскільки у даному Договорі відсутній порядок внесення в нього змін. Окрім того, на думку відповідача, оскільки відсутній порядок внесення змін у даний договір, то і у відповідності до ч. 2 статті 632ЦК України, зміна ціни після укладення договору не допускається.
03.09.2018р. позивач подав відповідь на відзив, звернув увагу на те, що відповідно до п. 2.6 договору, у разі зміни ціни за 1Гкал теплової енергії або за 1 кв.м. опалювальної плащі та прийняттям з цього приводу відповідних рішень законодавчо уповноваженими органами, сторони договору зобов'язані в 3 (трьох) денний термін внести зміни в даний договір в частині зміни вартості договору, або укласти новий договір із врахуванням Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема сторони керуються положеннями п.7 ч.4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Позивач вважає, що сторони зобов'язані були внести зміни в Договір із врахуванням нової погодженої (затвердженої) ціни за 1 Гкал. та в частині зміни вартості Договору, що не допустить порушення зобов'язання.
В підготовчому засіданні 04.09.2018р. розгляд справи було відкладено на 24.09.2018р.
В судовому засіданні 24.09.2018 р. представники сторін у відповідності до ч. 6 ст. 183 ГПК України подали заяву про перехід до розгляду справи по суті та підтвердження вирішення всіх процесуальних питань, передбачених ч. 2 ст. 182 ГПК України.
Ухвалою від 24 вересня 2018 року суд закрив підготовче провадження у справі № 914/1361/18 та перейшов до розгляду справи по суті в даному судовому засіданні.
В судовому засіданні 24 вересня 2018 року було оголошено перерву до 03 жовтня 2018 року.
В судове засідання 03 жовтня 2018 року з’явилися представники сторін. Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд їх задоволити з підстав наведених в позовній заяві, відповіді на відзив, матеріалах справи та проясненнях наданих в судових засіданнях.
Представник відповідача позовні вимоги заперечив, просив суд відмовити в позові з підстав наведених у відзиві на позовну заяву та поясненнях наданих в судових засіданнях.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суд заслухавши пояснення представників сторін, з’ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, повно, всебічно і об’єктивно оцінивши докази, встановив наступне:
Відповідно до ч.1 ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Частиною 2 ст.11 Цивільного кодексу України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, в тому числі, є договори та інші правочини.
Відповідно до частини 1 статті 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно частини 1 статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
01 лютого 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю “Золочівенергоінвест” (виконавець) та Квартирно-експлуатаційним відділом м.Тернопіль (споживач) було укладено договір №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти. За умовами даного договору виконавець зобов’язався своєчасно надавати споживачеві відповідної якості послуги з ДК 021-2015-09320000-8-Пара, гаряча вода та пов’язана продукція (послуги теплопостачання), а споживач зобов’язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором.
Адреса приміщення у яке надається послуга з теплопостачання: м.Золочів, вул. Січових Стрільців,37 (військове містечко №6) – опалювальна площа 18 905,00 м.кв. (п. 1.4.1 Договору).
Відповідно до п.2.2. Договору, сторони погодили, що на момент укладення договору, ціна за 1 Гкал теплової енергії складає -1210,88 грн, у тому числі ПДВ 20%. Загальна вартість цього Договору на дату його укладення становить 1 720 000,00 грн. з ПДВ.
Згідно із положеннями п. 2.6 договору сторони визначили, що у разі зміни ціни за 1 Гкал теплової енергії або за 1 кв.м. опалювальної площі та прийняттям з цього приводу відповідних рішень законодавчо уповноваженими органами, сторони договору зобов'язані в 3 (трьох) денний термін внести зміни в даний договір в частині зміни вартості договору, або укласти новий договір із врахуванням Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема сторони керуються положеннями п.7 ч.4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Відмова сторони договору внести зміни до існуючого договору чи переукласти договір із врахуванням нової погодженої (затвердженої) ціни на 1Гкал трактується як порушення зобов’язань, що встановлені даним договором.
30 березня 2018 року Золочівською міською радою Львівської області прийнято рішення №719 про встановлення тарифу на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії (а.с.40), згідно якого Товариству з обмеженою відповідальністю «Золочівенергоінвест» встановлено тариф на виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, її транспортування та постачання для установ та організацій , що фінансуються з державного чи місцевого бюджету у розмірі 1983,50грн. за 1 Гкал з ПДВ, яке вступило в дію 15.04.2018 року.
Листом від 22 червня 2018 року №22/06/18-1 (а.с.21-22), ТОВ «Золочівенергоінвест» звернулося до Квартирно-експлуатаційного відділу м.Тернопіль з метою приведення Договору 47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти від 01 лютого 2018 року у відповідність до чинного законодавства, шляхом підписання додаткової угоди до Договору. Примірник додаткової угоди було долучено до відповідного листа.
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Тернопіль листом від 11 липня 2017 року №14/1687 повернув примірник додаткової угоди без підписання посилаючись на те, що немає законних та обґрунтованих підстав для зміни ціни до існуючого Договору №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти від 01 лютого 2018 року, оскільки в самому договорі відсутній порядок зміни ціни.
Відповідно до ч.1 ст. 10 Закону України «Про ціни і ціноутворення», суб’єкти господарювання під час провадження господарської діяльності використовують вільні ціни та державні регульовані ціни.
Вільні ціни встановлюються суб’єктами господарювання самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін (ч.1 ст. 11 закону)
Відповідно до ст.12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» Державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку .
Державні регульовані ціни можуть запроваджуватися на товари суб’єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції.
Державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продаж (реалізацію) та прибуток від його продажу (реалізації).
Зміна рівня державних регульованих цін здійснюється в порядку і строки, що визначаються органами, які відповідно до цього Закону здійснюють державне регулювання цін. Зміна рівня державних регульованих цін може здійснюватися у зв’язку із зміною умов виробництва і продажу (реалізації) продукції, що не залежать від господарської діяльності суб’єкта господарювання.
Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади, державні колегіальні органи та органи місцевого самоврядування під час встановлення державних регульованих цін на товари до складу таких цін обов’язково включають розмір їх інвестиційної складової частини.
Згідно із ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» Державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, державними колегіальними органами та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом:
1) установлення обов’язкових для застосування суб’єктами господарювання:
фіксованих цін;
граничних цін;
граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) та постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди);
граничних нормативів рентабельності;
розміру постачальницької винагороди;
розміру доплат, знижок (знижувальних коефіцієнтів);
2) запровадження процедури декларування зміни ціни та/або реєстрації ціни.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про теплопостачання», тариф (ціна) на теплову енергію - грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових, що визначаються згідно із методиками, розробленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
Відповідно до ч.4, 6, 9 ст. 20 Закону України «Про теплопостачання», тарифи на теплову енергію для суб’єктів господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення встановлюються на рівні 90 відсотків діючого для суб’єкта господарювання тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів. У разі відсутності для суб’єкта господарювання встановленого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення тарифи на теплову енергію встановлюються на рівні 90 відсотків середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів.
Розрахунок середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, здійснюється за адміністративно-територіальними одиницями (Автономною Республікою Крим, областями, містами Києвом чи Севастополем) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, щокварталу, до 25 числа останнього місяця кожного кварталу, розраховує та оприлюднює середньозважені тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також тарифи на транспортування та постачання теплової енергії.
Відповідно до положень ст. 36 Закону України про «Про публічні закупівлі», договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім певних випадків, а зокрема зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.
Як вбачається із матеріалів справи, 26 березня 2018р. Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України було оприлюднено середньозважений тариф на теплову енергію вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, її транспортування та постачання. Зокрема для Львівської області визначено тариф на рівні 1836,58грн за Гкал без ПДВ (а.с. 41).
Виходячи з наведеного тарифу, 30 березня 2018 року Золочівською міською радою Львівської області прийнято рішення №719, згідно якого Товариству з обмеженою відповідальністю «Золочівенергоінвест» встановлено тариф на виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, її транспортування та постачання для установ та організацій , що фінансуються з державного чи місцевого бюджету у розмірі 1983,50грн. за 1 Гкал з ПДВ, яке вступило в дію 15.04.2018 року.
З огляду на викладене, а саме зважаючи на зміну уповноваженими органами ціни за 1Гкал теплової енергії, виходячи із положень п. 2.6 договору у сторін виник обов’язок щодо приведення умов договору в частині тарифів у відповідність до нової затвердженої ціни.
Відповідно до статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Статтею 16 цього Кодексу передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (аналогічна норма права закріплена статтею 20 Господарського кодексу України).
За змістом положень вказаних норм права, суд шляхом вчинення провадження у справах здійснює захист осіб, права й охоронювані законом інтереси яких порушені або оспорюються. Розпорядження своїм правом на захист є приписом цивільного законодавства і полягає в наданні особі, яка вважає свої права порушеними, невизнаними або оспорюваними, можливості застосувати способи захисту, визначені законом або договором.
Установивши наявність у особи, яка звернулася з позовом, суб'єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, про захист яких подано позов, суд з'ясовує наявність чи відсутність факту їх порушення або оспорення і відповідно ухвалює рішення про захист порушеного права або відмовляє позивачу в захисті, встановивши безпідставність та (або) необґрунтованість заявлених вимог.
Відповідно до ч.1,2 ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Відповідно до положень ст. 188 ГК України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Як уже зазначалося судом, позивач скерував відповідачу підписану зі своєї сторони додаткову угоду щодо внесення змін до договору в частині внесення змін до договору №47/18 щодо ціни за 1Гкал теплової енергії та загальної вартості договору, однак відповідач відмовився підписувати дану угоду оскільки вважав, що немає законних та обгрунтованих підстав для зміни ціни до існуючого Договору №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти від 01 лютого 2018 року, оскільки в самому договорі відсутній порядок зміни ціни.
Однак твердження відповідача не беруться судом до уваги, оскільки укладеним між сторонами договором було визначено як підставу для внесення змін до договору саме зміну уповноваженим органом ціни за 1Гкал теплової енергії.
Суд також звертає увагу на те, що позивач звертаючись до відповідача із пропозицією щодо внесення змін до договору врахував ту обставину, що оприлюднений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження тариф містить вартість постачання, транспортування та виробництва теплової енергії, а оскільки ТзОВ «Золочівенергоінвест» не транспортує теплову енергію для КЕВ м.Тернопіль, у запропонованій ціні за 1Гкал не було включено вартість транспортування.
Як вбачається з позовної заяви, окрім внесення змін до договору в частині ціни за 1Гкал та загальної вартості договору, позивач просить суд внести зміни щодо нумерації пунктів договору а саме п. 2.2 договору щодо загальної вартості договору вважати п. 2.3.
Однак позовні вимоги в цій частині не підлягають до задоволення, оскільки дані зміни зумовлені технічною опискою в нумерації пунктів договору при його укладенні, а позивачем не доведено що відповідні неточності в нумерації пунктів договору порушують його права. Більше того, обов’язковість внесення таких змін не випливає ні з умов договору ні з чинного законодавства.
Щодо вимог позивача вважати, що зміни внесенні до договору №47/18, є чинними з 15.04.2018р., суд зазначає що згідно положень ст. 188 ГК України, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Відповідно до положень ст. 632 ЦК України, зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.
Статтею 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Відповідно до ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги слід задоволити частково, а саме: внести зміни до договору №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти від 01 лютого 2018 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Золочівенергоінвест» та Квартирно-експлуатаційним відділом м. Тернопіль, шляхом викладення його у наступні редакції:
- «Пункт 2.2. Ціна за 1 Гкал теплової енергії складає - 1912, 86 грн, у тому числі ПДВ 20%».
- «Пункт 2.2. Загальна вартість цього Договору становить 2 059 014.84 гри. (Два мільйони п'ятдесят дев'ять тисяч чотирнадцять гривень 84 копійки ) з ПДВ».
Зміни внесенні до договору від 01.02.2018р. №47/18 вважати чинними з дня набрання чинності даним рішенням.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Згідно позовної заяви, позивачем заявлено вимогу немайнового характеру, яка стосується внесення змін в договір.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до Господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік», з 1 січня 2018 року для працездатних осіб встановлено прожитковий мінімум на рівні 1762,00 грн.
Таким чином, за подання до суду даного позову, позивач повинен був сплатити судовий збір в сумі 1762,00грн.
Однак, при поданні позову до суду, позивачем згідно платіжного доручення № 2478 від 24.07.2018р. було сплачено судовий збір в сумі 1841,00 грн, тобто позивачем зайво сплачено судовий збір в сумі 79,00грн.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Таким чином, враховуючи наведене, оскільки позивачем було сплачено судовий збір в більшому розмірі, ніж встановлено законом, зайво сплачений судовий збір в сумі 79,00 грн підлягає поверненню позивачу.
Враховуючи положення статті 129 ГПК України, витрати позивача по сплаті судового збору в сумі 1762,00 грн, суд покладає на відповідача.
Керуючись статтями 10,12,20,73,74,76,79,123, 129,231, 232, 233, 236, 238, 240 ГПК України, суд , -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Внести зміни до договору №47/18 про закупівлю послуг з постачання водяної пари і гарячої води за державні кошти від 01 лютого 2018 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Золочівенергоінвест» (80700, Львівська область, м.Золочів, вул.Шашкевича,28, ідентифікаційний код 38708779) та Квартирно-експлуатаційним відділом м.Тернопіль (46002, Тернопільська область, м.Тернопіль, вул. Галицька,1, ідентифікаційний код 08464162), шляхом викладення його у наступні редакції:
- «Пункт 2.2. Ціна за 1 Гкал теплової енергії складає - 1912,86 грн, у тому числі ПДВ 20%».
- «Пункт 2.2. Загальна вартість цього Договору становить 2 059 014.84 гри. (Два мільйони п'ятдесят дев'ять тисяч чотирнадцять гривень 84 копійки ) з ПДВ».
3. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
4.Стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м.Тернопіль (46002, Тернопільська область, м.Тернопіль, вул. Галицька,1, ідентифікаційний код 08464162) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Золочівенергоінвест” (80700, Львівська область, м.Золочів, вул. Шашкевича,28, ідентифікаційний код 38708779) 1762,00грн судового збору.
5. Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.
6. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського
апеляційного господарського суду в порядку, встановленому розділом IV ГПК України.
Повне рішення складено 09.10.2018р.
Суддя Запотічняк О.Д.