
Справа № 204/6731/18
Провадження № 3/204/2520/18 р.
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
49006, м. Дніпро, проспект Пушкіна 77-б тел. (056) 371 27 02, inbox@kg.dp.court.gov.ua
_____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 жовтня 2018 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Самсонова В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки національної поліції України, у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, головного бухгалтера комунального підприємства « Еко Дніпро» Дніпровської міської ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
про притягнення до адміністративної відповідальності у відповідності до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
22 червня 2018 року встановлено, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного бухгалтера комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради, згідно з п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3, п. 5 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції станом на 16.09.2016 року), будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року № 1153/29283, перебуваючи за місцем роботи в комунальному підприємстві «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради, а саме за адресою: м. Дніпро, вул. Будівельників, 23, офіс 510, в денний час доби, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, а саме 21.06.2018 року, подала щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнала та зазначила, що вона не є особою, яка подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки її підприємство є унітарним комерційним підприємством, а відтак вона не зобов’язана подавати таку декларацію. Крім того, надала суду лист комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради від 07.08.2018 року за № 249/07-18, в якому останнім зазначено, що Статутом підприємства не передбачено посадовою особою головного бухгалтера.
Прокурор Мазур К.О. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї мінімальний штраф, передбачений санкцією вказаної статті.
Винність ОСОБА_1, в скоєнні адміністративного правопорушення, підтверджується зібраними матеріалами: КП «Еко Дніпро» ДМР від 09.08.2016 року № 3-К про прийняття на роботу ОСОБА_1 на посаду головного бухгалтера; посадовою інструкцією головного бухгалтера комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради; Статутом комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій щодо декларації ОСОБА_1; а також поясненнями самої ОСОБА_1, в яких вона зазначила, що, на її думку, якщо вона не працює за контрактом та не отримує бюджетні кошти, то не зобов’язана подавати електронну декларацію.
Таким чином, з вищевказаних документів встановлено, що гр. ОСОБА_1 11 серпня 2016 року була призначена на посаду головного бухгалтера комунального підприємства «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради.
У відповідності до ст. 81 ЦК України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до Статуту, затвердженого рішенням міської ради № 40/28 від 20.12.2017 року, КП «Еко Дніпро» (код ЄДРПОУ 34985811) є комунальним унітарним комерційним підприємством, створеним відповідно до рішення Дніпровської міської ради № 24/10 від 07.02.2007 року на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Дніпра. Цим же Статутом, зокрема, п. 1.3., передбачено, що власником зазначеного підприємства є територіальна громада м. Дніпра в особі Дніпровської міської ради.
В той же час, згідно з положеннями ч. 3 ст. 65 Господарського кодексу України, для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи чи наглядова рада такого підприємства (у разі її утворення) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді. Керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.
З огляду на вимоги вищевказаних положень чинного законодавства, на підставі п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3, п. 5 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, як посадова особа юридичної особи публічного права, є суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, та згідно ст. 1 Закону вона є суб’єктом декларування.
Її твердження про те, що Статутом підприємства не передбачено посадовою особою головного бухгалтера, у зв’язку з чим, вона не повинна подавати декларацію, - не заслуговують на увагу, оскільки посада головного бухгалтера відноситься до посадової у відповідності до ч. 3 ст. 65 Господарського кодексу України, в той час, як Статут підприємства не може суперечити вимогам чинного законодавства, зокрема, й зазначеному кодексу.
Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року (зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 958/29088), така система розпочинає свою роботу в два етапи:
-перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище;
-другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством».
Проте, на виконання вимог ч. 1 ст. 45 Закону, ОСОБА_1 подала до реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік з порушенням встановленого законом строку до 01.05.2017, а саме лише - 21.06.2018 року.
Згідно відповідей Національного агентства з питань запобігання корупції, дата публікації декларації на сайті співпадає з фактичною датою подання до Реєстру, та обмежень у доступі до Реєстру, які б завадили своєчасному поданню декларацій особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (суб’єктами декларування), не було.
Приймаючи до уваги викладене, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в порушенні вимог фінансового контролю, які виразилися у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
З урахуванням викладеного, а також характеру скоєного правопорушення, особи правопорушника, ступеню її вини та інших вимог ст. 33 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність накладення на винну адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достатнього для її виховання і попередження вчиненню нових правопорушень.
При цьому, відповідно до вимог ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір у розмірі 352 гривні 40 копійок.
Тому, оскільки ОСОБА_1 визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення та притягнуто до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним стягнути з неї в дохід держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284, ч. ч. 1, 2, 3 ст. 294, ч. 1 ст. 303 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати винною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порушенні вимог фінансового контролю, які виразилися у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді: штрафу в дохід держави у розмірі 850 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Суддя В.В. Самсонова