Постанова № 76978098, 08.10.2018, Новобаварський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
08.10.2018
Номер справи
639/4689/18
Номер документу
76978098
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 639/4689/18

Провадження № 3/639/1598/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2018 року м. Харків

Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Федюшин М.В., при секретарі Кузнецові М.І., за участю: прокурорів Бєляєва А.О., Касьяненка Я.М., адвоката ОСОБА_1, особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові, адміністративний матеріал за обвинуваченням:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого у «ФОП Полинцев», який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

у скоєнні адміністративного, корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2, працюючи на посаді інспектора - чергового Жовтневого відділення поліції Київського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, після звільнення з займаної посади, будучи відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 03 січня 2017 року діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.2 ч.2 ст.45 вказаного Закону, п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016р. за №959/29089, без поважних причин, несвоєчасно 23 липня 2018 року, подав декларацію особи, яка припинила діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування наступного року після припинення діяльності, за минулий рік.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення не визнав та заявив про те, що відмовляється від надання суду пояснень по суті складеного відносно нього протоколу на підставі ст.63 Конституції України.

Захисник ОСОБА_2, адвокат ОСОБА_1 вказав на те, що працівником ДВБ Національної поліції ОСОБА_3 у протоколі про адміністративне правопорушення через перевищення повноважень не були доведені, його власні повноваження на складання протоколу про адміністративне правопорушення; обов’язок ОСОБА_2 подавати декларацію у 2018р. після звільнення у 2017р., факт несвоєчасного подання ОСОБА_2 декларації за 2017р. та інші фактичні обставини зазначені у протоколі, через недотримання порядку виділення матеріалів із кримінального провадження. За таких обставин сторона захисту на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП просила закрити справу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у відношенні ОСОБА_2 у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні вказав на наявність доказів про скоєння ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, пропонував призначити ОСОБА_2 стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали, додані до протоколу, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

14.09.2002р. ОСОБА_2 складено Присягу працівника органів внутрішніх справ України.

Відповідно до Наказу ГУНП в Харківській області від 11.02.2016р. №56 о/с майора поліції ОСОБА_2 призначено на посаду інспектора - чергового Жовтневого відділення поліції Київського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Наказом ГУНП в Харківській області №766 від 01.08.2016р. Жовтневе відділення поліції Київського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області перейменовано в Новобаварське відділення поліції Київського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Наказом ГУНП в Харківській області №1143 від 02.11.2016р. Новобаварське відділення поліції Київського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області реорганізовано в Новобаварський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Згідно з наказом тимчасово виконуючого обов’язки начальника ГУНП в Харківській області №598 о/с від 30.12.2016р., ОСОБА_2 звільнено з посади, з 03.01.2017 відповідно до п.4 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» (у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів) на підставі рапорту ОСОБА_2О від 13.12.2016р. та наказу ГУНП в Харківській області від 02.11.2016р. №1143.

Відповідно до пам’ятки-попередження про дотримання антикорупційного законодавства, ОСОБА_2 особисто був ознайомлений та підписав у лютому 2014 року відповідне попередження про обмеження, передбачені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Згідно п.1, вказаного документа, «суб’єкти декларування, які звільняються, або іншим чином припиняють діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб’єкти декларування, які звільнилися, або іншим чином припиняють діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеному цим Законом.

Згідно з ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п.1, 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016р., яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016р. за № 959/29089, суб’єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» з додержанням таких вимог: щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Провина ОСОБА_2 також підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.

Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_2 розписки, останній 03 січня 2017 року отримав трудову книжку, приписне посвідчення, обхідний лист, припис РВК та витяг з наказу про звільнення.

Відповідно до пам’ятки-застереження про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України, ОСОБА_2 було ознайомлено під підпис про дотримання антикорупційного законодавства України.

Таким чином, інспектор-черговий Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_2 зобов’язаний був подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування наступного року після припинення діяльності, за минулий рік, до 01.04.2018р.

Листом начальника Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 (вих. № 307/119-65/01/12-2018 від 03.02.2017р.) та листом начальника Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_5 (вих. № 498/119-65/01/12-2018 від 29.01.2018р.) ОСОБА_2 було попереджено про необхідність подачі декларації перед звільненням, відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно з витягом з ЄРДР №42018220000000876 від 30.07.2018 року, сформованим слідчим прокуратури Харківської області ОСОБА_6, ОСОБА_2, звільнений з органів внутрішніх справ 30.12.2016 року, не подав декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування, як особа, що припинила свою діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави (декларація перед звільненням), а також у 2017 році (декларація після звільнення)ю Правова кваліфікація ст.366-1 КК України.

Як встановлено в судовому засіданні підозра по вказаному вище кримінальному провадженню ОСОБА_2 не оголошувалася.

Отже, судом встановлено, що на час подання декларації порушник являвся суб’єктом відповідальності відповідно до вимог Закону № 1700-VII.

Згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_7, після звільнення з органів внутрішніх справ 03 січня 2017р., подав декларацію 23 липня 2018 року, тобто з порушенням встановленого законом строку.

Вказані вище обставини підтверджені в судовому засіданні свідком ОСОБА_3, а також підтверджуються наявними в матеріалах справи наведеними вище доказами та письмовими поясненнями свідка ОСОБА_8

Надуманим суд розцінює твердження сторони захисту про те, що оперуповноважений органу, який склав протокол про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, не наділений повноваженнями робити це, оскільки повноважним, на думку захисника, є лише НАЗК, а тому притягнення ОСОБА_2 до відповідальності здійснено з порушенням визначених законом процедур.

Не приймаючи до уваги це твердження, суд виходить з положень абз.2 п.1 ч.1 ст.255 КУпАП, відповідно до якого у справах про адміністративні правопорушення, передбачених, зокрема статтями 172-4 - 172-9, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції»). Це положення КУпАП узгоджується також із позицією НАЗК, яка викладена у листі від 30 травня 2017 року № 95-17/17315/17, адресованому Департаменту захисту економіки Національної поліції України та положенням про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Судом в ході розгляду справи не встановлено обставин, які б об’єктивно перешкоджали ОСОБА_2 своєчасно подати декларацію.

Отже, судом встановлено, що ОСОБА_2, являючись особою уповноваженою на виконання функцій держави, після звільнення з посади, несвоєчасно подав декларацію, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, поведінку під час вчинення правопорушення та після нього, і вважає, що на нього повинно бути накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя,

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір 352 грн. 40 коп. на користь держави (УК Новобаварського району м. Харкова, ЄДРПОУ 37999612, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31215206020008, код класифікації 22030101, Державна судова адміністрація України, 050).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено до Харківського апеляційного суду протягом десяти діб з дня її винесення, а також потерпілим.

Строк пред’явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання три місяці з дня винесення.

Суддя М.В. Федюшин