
Справа № 221/5974/18
Провадження № 3/221/2287/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 жовтня 2018 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Мохов Є.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від в.о. заступника начальника управління – начальника управління оперативного забезпечення на ОТЗ АТО Головного управління ДФС у Донецькій області ОСОБА_1 відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії ВВ № 512268 виданий Макіївським РВ УМВС України в Донецькій області 15.07.1998 року, ІПН 29707104439
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0419 від 10.08.2018 року, ОСОБА_2 10.08.2018 року о 08.40 годині приїхав на КПВВ «Новотроїцьке» (дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь (через Волноваху)») після детального огляду автомобіля НОМЕР_1 працівниками ДФС України, ДПС України та оперативною групою операцій в адміністративних одиницях відділу поточних операцій ОШ ЦУ СБУ в районі проведення АТО з дислокацією у м. Волноваха та спільною (міжвідомчою) групою (підрозділи, що здійснюють державний контроль) було виявлено перевезення товарно-матеріальних цінностей, а саме: медичні препарати-гонадотропин Хорионический в кількості 318 упаковок на загальну суму 238,5 грн.
Вказані товари ОСОБА_2 перевозив з Донецької області м. Донецьк до м. Волноваха, рухався в сторону підконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостам першим та другим рубежів.
Тим самим, ОСОБА_2. було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію та у зворотному напрямку – товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 гривень на одну особу, що переміщуються до тимчасово неконтрольованих територій, чим порушено вимоги пункту 9 порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, затвердженого Постановою КМУ № 99 від 01.03.2017 року та порушення вимог наказу від 24.03.2017 року № 39 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення» тобто не відповідність до товарів зазначених у Переліку.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).
Вислухавши ОСОБА_2., який пояснив, що він вказані товарно-матеріальні цінності, а саме: медичні препарати отправити з м. Волноваха "Новою поштою" за проханням ОСОБА_3 до Закарпатської області.
Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП підтверджується наступними доказами: рапортом ст. о/у з ОВС першого відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_4 про скоєння даного ОСОБА_2 адміністративного правопорушення; протоколом про адміністративне правопорушення № 0419 від 10.08.2018 року, протоколом вилучення від 10.08.2018 року складеного в смт. Новотроїцьке Донецької області; поясненнями ОСОБА_2 від 10.08.2018 року.
Окрім пояснень ОСОБА_2 наданих в суді, ним було подано заяву про те, що 10.08.2018 року на КПВВ «Новотроїцьке» під час огляду його автомобіля було виявлено медичні препарати, які йому не належать, а належать громадянці ОСОБА_5., яка попросила відправити "Новою поштою" з м. Волноваха на її адресу. До протоколу не долучено підтверджуючих документів того, що медичні препарати які перевозив ОСОБА_2 належать йому.
Враховуючи обставини справи, об’єм переміщуваних товарно-матеріальних цінностей, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, вважаю що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-3 КУпАП, та вважаю доцільним призначити ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч. 1 ст. 204-3 КУпАП без конфіскації товарів, оскільки підстав для конфіскації виявлених у ОСОБА_2 товарно-матеріальних цінностей не вбачається, з огляду на положення ст. 29 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки зазначені товарно-матеріальні цінності не є власністю ОСОБА_2
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в сумі 352,40 грн. до державного бюджету.
Керуючись ст. ст. 29, 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, постановою КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», ЗУ «Про судовий збір», суддя –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-3 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 гривень, які сплатити в дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106005179, МФО 899998, ОКПО 37980308, код доходу 21081100, отримувач Волноваське УК/Волноваськ.р-н.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави на р/р №31211256026001 кодкласифікації доходів бюджету: 22030106, код банку отримувача 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ: 37993783, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Товарно-матеріальні цінності, згідно протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення від 10.08.2018 року, а саме: медичні препарати - гонадотропин Хорионический в кількості 318 упаковок по 750 грн. на суму 238,5 тис. грн., які передані на відповідальне зберігання ОСОБА_6, завідувачу аптекою № 1 ТОВ " УДК" м. Волноваха повернути ОСОБА_5.
Роз’яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення до 08.01.2019 року.
Суддя Є.І. Мохов