
10.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення ії недоліків та відкриття провадження у справі
08 жовтня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2832/18 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 (93100, АДРЕСА_1) до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (93100, Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Малиновського, буд. 22 а) про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
19 вересня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (далі - відповідач, УПСЗН Лисичанської міської ради), в якому просив суд:
- визнати дії УПСЗН Лисичанської міської ради щодо відмови у прийнятті заяви на отримання допомоги при народженні дитини - незаконними;
- визнати причини пропуску поважними та поновити позивачу строк для подання заяви до УПСЗН Лисичанської міської ради на отримання допомоги при народженні дитини;
- зобов'язати УПСЗН Лисичанської міської ради зробити призначення та відповідну виплату допомоги при народженні дитини.
21 вересня 2018 року ухвалою суду зазначена позовна заява залишена без руху, позивачу запропоновано протягом 5-ти (п'яти) календарних днів з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду: уточної позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, зазначити та надати докази відмови у прийнятті самої заяви на отримання соціальної допомоги при народженні дитини або уточнити позовні вимоги з урахуванням зазначеної в позовній заяві обставини відмови у виплаті допомоги за результатами розгляду заяви.
03 жовтня 2018 року позивачем надана уточнена позовна заява.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у зв'язку з початком проведення АТО на території позивач була вимушена виїхати з України до АР Крим, де мешкають її рідні. Перебуваючи на тимчасово окупованій території, а саме у м. Севастополь АР Крим Україна, позивач ІНФОРМАЦІЯ_2 народила доньку ОСОБА_2. Батьком доньки у свідоцтві про народження зі слів позивача був вказаний ОСОБА_3. З батьком доньки позивач у шлюбних стосунках не перебувала. Після настання більш менш хиткого перемир'я у зоні АТО, позивач разом з донькою у травні 2018 року повернулась додому за адресою місця проживання: АДРЕСА_1.
Після повернення додому позивач звернулась із заявою про видачу свідоцтва про народження дитини Українського зразка звернулась до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Лисичанського міського управління юстиції, але їй було відмовлено в зв'язку з тим, що згідно «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні» підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є медичне свідоцтво про народження (форма №103/о), також було роз'яснено, що на підставі наданих документів встановити факт народження вони не можуть та для вирішення цього питання мені слід звернутись до суду.
05.06.2018 із заявою про встановлення факту народження дитини позивач звернулась до Лисичанського міського суду.
11.06.2018 Лисичанський міський суд виніс рішення по справі №415/4293/18, яким задовольнив вимоги, але у рішенні була допущена описка.
04.07.2018 Лисичанським міським судом була винесена ухвала, якою судом були виправлені описки.
06.07.2018 позивач отримала свідоцтво про народження своєї дитини Українського зразка та звернулась відповідача із заявою стосовно призначення допомоги при народженні дитини.
26.08.2018 від відповідача отримала повідомлення за №6499, в якому зазначалось, що заява про отримання допомоги при народженні дитини розгляду не підлягає, оскільки звернення за призначенням допомоги надійшло пізніше ніж 12 календарних місяців після народження дитини. Також відповідачем було рекомендовано звернутись до суду з приводу вирішення цього питання.
З огляду на викладені вище обставини, вважає, що пропуск встановленого законом строку за зверненням для отримання допомоги при народженні дитини був допущений позивачем не навмисно та з поважних причин.
Відповідно до частини другої статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Згідно з пунктом 7 частини дев'ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін.
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи категорію справи та характер спірних правовідносин, а також з'ясування суттєвих обставин по справі, вважаю за доцільне здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом сторін.
Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З вищевикладених підстав суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати у відповідача, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 5, 12, 19, 20, 32, 77, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.
Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 29 жовтня 2018 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Зобов'язати позивача надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні та засвідчення суддею копій письмових доказів.
Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Лисичанської міської ради у строк до 25 жовтня 2018 року надати суду:
- заяву ОСОБА_1 про призначення допомоги при народженні дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, з усіма доданими до заяви документами;
- рішення УПСЗН Лисичанської міської ради про відмову у призначенні соціальної допомоги при народженні дитини ОСОБА_1;
- також інші докази стосовно спірних правовідносин.
Справа розглядатиметься суддею Борзаницею С.В. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі "Електронний суд" для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяС.В. Борзаниця