
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
без проведення судового засідання
08 жовтня 2018 року м. Київ № 810/5117/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н. Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання протиправною і дискримінаційною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною та дискримінаційною бездіяльність Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо припинення виплати пенсії за віком з квітня 2017 року ОСОБА_1;
- зобов'язати Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Київській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість пенсії за віком з квітня 2017 року по день прийняття рішення про поновлення виплат.
У якості підстави позову позивач зазначив, що відповідачем, всупереч вимогам Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», припинено здійснювати виплату пенсії, оскільки актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї не підтверджене фактичне місце проживання.
При цьому, позивач просить відстрочити сплату судового збору.
На обґрунтування даного клопотання позивач зазначив, що позбавлений можливості сплатити судовий збір, у зв'язку з тим, що єдиним його доходом є пенсія, яка не виплачується з квітня 2017 року.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відстрочення позивачу сплату судового збору, суд зазначає наступне.
Згідно зі статтею 133 Кодексу адміністративного судочинства України та статтею 8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Норми вказаних статей встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб і слугують гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.
Тобто, умовою застосування судом положень статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України є такий майновий стан сторони, що суттєво ускладнює або взагалі позбавляє особу можливості оплатити судовий збір.
Враховуючи матеріальне становище та надані позивачем пояснення, суд дійшов висновку про наявність підстав для відстрочення сплати судового збору ОСОБА_1 до ухвалення рішення суду.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, судом не встановлено.
Суд, з урахуванням положень статей 12, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243 та 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору до ухвалення рішення суду по справі.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися одноособово суддею Панченко Н.Д. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
3. Запропонувати відповідачеві протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.
Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Попередити відповідача, що відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
4. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
5. Запропонувати відповідачеві подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
6. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
7. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала суду в частині відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панченко Н.Д.