Рішення № 76962874, 28.09.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2018
Номер справи
0340/1389/18
Номер документу
76962874
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1389/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Волдінера Ф.А.,

при секретарі судового засідання Журомській І.М.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі – ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахуванні пенсії військовослужбовця та зобов’язання зробити перерахунок пенсії з 01 липня 2018 року в розмірі, який обчислюється з грошового забезпечення, до якого включені грошова допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 10 лютого 2017 року полковника ОСОБА_1, відповідно до наказу голови Служби безпеки України №143-ОС, було звільнено з військової служби у запас Служби безпеки України. Наказом №48-ОС від 28 лютого 2017 року ОСОБА_1 було виключено із списків особового складу Управління Служби безпеки України у Волинській області. На момент звільнення вислуга позивача складала 28 років 08 місяців. Згідно із поданням про призначення пенсії від та на підставі грошового атестату позивачу було призначено пенсію у розмірі 70% від грошового забезпечення.

В подальшому, позивач встановив, що до складу додаткових видів грошового забезпечення, із складу яких нараховано основний розмір пенсії, безпідставно не включено виплачені за період з 31 березня 2015 року по 01 лютого 2017 року суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошова компенсація за усі невикористані дні щорічної основної відпустки, з яких справлялися страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

27 червня 2018 року позивач звернувся до ГУПФУ у Волинській області із відповідною заявою про перерахунок пенсії з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової компенсації за усі невикористані дні щорічної основної відпустки, проте, листом від 04 липня 2018 року відповідач відмовив у проведенні такого перерахунку у зв’язку із відсутністю правових підстав.

Позивач вважає, що приймаючи таке рішення, відповідач грубо порушив вимоги законодавства та право на призначення, перерахунок та виплату пенсії. Оскільки довідкою Управління Служби безпеки України у Волинській області від 18 червня 2018 року підтверджено факти виплати позивачу матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, грошової компенсації за усі невикористані дні щорічної основної відпустки, та з даного виду грошового забезпечення утримані страхові внески, тому пенсія позивача підлягає перерахунку з 01 липня 2018 року.

Позивач просить визнати протиправним рішення ГУПФУ у Волинській області від 04 липня 2018 року щодо відмови в перерахунку та виплаті пенсії з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, на які було нараховано та сплачено збір на загальнообов’язкове соціальне пенсійне страхування, та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, з 01 липня 2018 року в розмірі, який обчислюється з грошового забезпечення, до якого включені грошова допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки.

У відзиві на позов №6586/06-39 від 14 серпня 2018 року відповідач його вимог не визнав з огляду на те, що відсутні правові підстави включити для розрахунку нового розміру пенсії до складу грошового забезпечення матеріальні допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань і грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, пенсії обчислюються виключно на підставі грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення.

У відповіді на відзив від 17 вересня 2018 року позивач зазначив, що доводи відповідача, наведені у відзиві є необґрунтованими; наголосив на тому, що оригінал довідки Управління СБУ у Волинській області від 18 червня 2018 року знаходиться у відповідача.

Ухвалою судді від 30 липня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній адміністративній справі, постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с. 1). Ухвалою від 30 серпня 2018 року судовий розгляд даної справи постановлено проводити за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання (а.с. 56). В судовому засіданні 28 вересня 2018 року ухвалою суду закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, вказаних у позовній заяві, запереченні на відзив.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав, наведених у відзиві.

Суд, заслухавши усні пояснення представників позивача, відповідача, перевіривши доводи позивача та відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв’язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.

Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУПФУ у Волинській області, з 01 березня 2017 року одержує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ), розмір його пенсії складає 9 671 грн 09 коп., що підтверджується матеріалами пенсійної справи № НОМЕР_1 (а.с. 40-54).

27 червня 2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив на підставі довідки Управління Служби безпеки України у Волинській області №54/16-460 від 18 червня 2018 року перерахувати йому пенсію за вислугу років з 28 лютого 2017 року відповідно до Закону № 2262-ХІІ, яка має бути обчислена з грошового забезпечення, до якого включені грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова винагорода при звільненні, отримані протягом останніх 24 місяців перед звільненням та з яких справлялися страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (а.с. 9-10).

Листом від 04 липня 2018 року №898/С-01 ГУПФУ у Волинській області повідомило про відсутність правових підстав для проведення перерахунку пенсії з врахуванням до складу грошового забезпечення матеріальної допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань, (а.с. 13).

Таким чином, як вбачається із матеріалів справи, публічно-правовий спір між сторонами виник щодо призначення пенсії за вислугу років позивачу без урахування сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, отриманих за період з 31 березня 2015 року по 01 лютого 2017 року, одноразової грошової допомоги при звільненні, грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, при цьому, відповідач відмовив позивачу у здійсненні перерахунку та подальшій виплаті пенсії у розмірі, який би враховував вказані види допомоги.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносин, суд керується таким.

Згідно із частиною першою статті 1 Закону №2262-ХІІ особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до частини першої статті 1-1 Закону №2262-ХІІ законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Як передбачено пунктом “б” статті 1-2 цього ж Закону, право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини п'ятої статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби): особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.

За приписами частини третьої статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із частинами першою-третьою статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Конституційний Суд України у пункті 2.2 рішення від 13 травня 2015 року №4-рп/2015 у справі №1-9/2015 за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_3 щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” роз’яснив, що загальні умови, порядок нарахування та розмір пенсій визначаються, зокрема, законами України “Про пенсійне забезпечення” від 5 листопада 1991 року №1788-XII, “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 року № 1058-IV. Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян регулюється спеціальними законами з урахуванням особливостей умов праці, характеру, складності і значущості виконуваної роботи, ступеня відповідальності, певних обмежень конституційних прав і свобод тощо. Закон має на меті реалізацію особами, які перебували на військовій службі, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України (преамбула Закону). Частиною третьою статті 1-1 Закону закріплено, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до Закону та Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій. Згідно з частиною третьою статті 43 Закону пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за Законом, та членам їх сімей обчислюються з урахуванням, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, установлених законодавством. Положеннями першого речення частини третьої статті 63 Закону передбачено підстави для перерахунку пенсій та перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для їх перерахунку. Так, усі призначені за Законом пенсії підлягають перерахунку, у тому числі, у зв'язку із введенням для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Аналіз наведених положень Закону вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій (стаття 43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (стаття 63). Конституційний Суд України наголошує, що виключно Верховна Рада України шляхом прийняття законів визначає види грошового забезпечення для обчислення та перерахунку пенсій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом, а Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення права осіб на пенсійне забезпечення, керуючись Конституцією та законами України. Отже, перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, введення яких є підставою для перерахунку пенсій зазначених категорій осіб, визначається виключно законами України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей” від 17 липня 1992 року №393 (далі - Постанова № 393) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Пунктами 2, 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №704 від 30 серпня 2017 року (далі – Постанова №704) установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Відповідно до підпункту 3 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання виплачувати один раз на рік військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення, та допомогу для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

Згідно із пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402, для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються такі документи: заява про призначення пенсії (додаток 1); грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби; військово-медичні документи про стан здоров'я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію); документи про страховий стаж (при призначенні пенсії згідно з пунктом “б” статті 12 Закону); довідка МСЕК про визнання особи інвалідом; копія довідки податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера заявнику; довідка ВАТ “Ощадбанк” або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ “Ощадбанк”; копія сторінок паспорта (1, 2, 10, 11 сторінки).

Пунктом 12 Порядку №3-1 визначено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії.

Як вбачається із матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 за №0302006243, позивача, згідно із наказом голови Служби Безпеки України №143-ОС було звільнено у запас у відповідності до Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України з посади начальника контррозвідувального відділу Управління Служби безпеки України у Волинській області 28 лютого 2017 року, вислуга на день звільнення становила у календарному обчисленні 27 років 06 місяців 27 днів, у пільговому обчисленні – 28 років 08 місяців 01 день (а.с. 40).

З грошового атестату серії СБ №0149 від 28 лютого 2017 року (з яким позивач ознайомився під підпис, з відомостями, зазначеними у ньому, погодився) (а.с. 41-42), додатку до грошового атестату (а.с. 43-44), протоколу про призначення пенсії (а.с. 40) вбачається, що з 01 березня 2017 року позивачу була призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ у розмірі 9 671 грн 09 коп., в т. ч. посадовий оклад 1 600 грн., оклад за військове звання 135 грн., процентна надбавка за вислугу років (40%) 694 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці 10 884 грн 34 коп. (в т.ч. робота з таємн.виробами, носіями, документами 15%, робота з агентурою 20%, надбавка за інформ.-аналітичне забезпечення 50%, надбавка за спец.завдання чи держ.охорону 70%, надбавка за особливо важливі завдання 100%, премія 296%), основний розмір пенсії призначено у розмірі 70% грошового забезпечення.

Отже, при призначенні з 01 березня 2017 року позивачу пенсії за вислугу років розмір такої пенсії було визначено без урахування матеріальної допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, а також грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки.

При цьому, як вбачається із довідки Управління Служби безпеки України у Волинській області №54/16-460 від 18 червня 2018 року (а.с. 8), позивач отримав матеріальну допомогу на оздоровлення на підставі наказу Служби безпеки України №35/ДСК від 23 січня 2008 року в сумі 41 154 грн 52 коп.; матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань на підставі наказу Служби безпеки України №35/ДСК від 23 січня 2008 року в сумі 4 800 грн.; грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної основної відпустки в сумі 23 348 грн 31 коп., одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби на підставі наказу Служби безпеки України №35/ДСК від 23 січня 2008 року в сумі 196 125 грн 84 коп.

Вказані види матеріальної, грошової допомоги, компенсації не враховані при обчисленні розміру пенсії, яку позивач отримує на даний час з 01 березня 2017 року.

На думку суду, виходячи із наведених нормативно-правових актів, відсутні правові підстави для проведення перерахунку пенсії позивача з урахуванням грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, оскільки статтею 43 Закону № 2262-ХІІ (який є спеціальним законом, який регулює пенсійне забезпечення окремих категорій громадян, в т. ч. позивача, з урахуванням особливостей умов праці, характеру, складності і значущості виконуваної роботи, ступеня відповідальності, певних обмежень конституційних прав і свобод тощо) та Постановою №393 чітко визначено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення, як оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії, у той час як матеріальна допомога на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань не відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Також, суд звертає увагу, що звертаючись із заявою від 27 червня 2018 року до відповідача, позивач не просив при перерахунку пенсії враховувати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а отже, позовна вимога у відповідній частині є передчасною.

При вирішенні даної справи суд також враховує правову позицію, викладену у постанові Верховного Суду від 20 лютого 2018 року у справі №286/2987/16-а, відповідно до якої матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань не належать до надбавок, доплат або підвищення, тобто не є додатковими видами грошового забезпечення, а відносяться до інших соціальних гарантій.

Отже, з урахуванням наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку про те, що пенсія за вислугу років відповідно до спеціального Закону №2262-ХІІ правомірно призначена та виплачується позивачу без урахування матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань та грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, відповідач правомірно відмовив позивачу у здійсненні перерахунку пенсії за його заявою від 27 червня 2018 року, відтак, з наведених вище підстав взаємопов’язані позовні вимоги з мотивів, викладених у позовній заяві, до задоволення не підлягають.

Керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства, на підставі закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255, 295 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 08 жовтня 2018 року.

Суддя Ф.А.Волдінер