
Провадження № 3/679/455/2018
Справа № 679/1054/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 жовтня 2018 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Базарник Б.І., розглянувши справу про адміністративні правопорушення, що надійшла з Нетішинського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2/97, за ч.1 ст.130, ст.124 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №093659 від 29.07.2018 року, ОСОБА_1 29.07.2018 року о 18 год. 10 хв. у м.Нетішин по вул.Варшавська, керував транспортним засобом «ВАЗ 21093» державний номерний знак НОМЕР_1, в стані алкогольного сп’яніння, огляд на стан сп’яніння проводився у передбаченому законодавством порядку в медичному закладі КМЗ СМСЧ м.Нетішин у приймальному відділенні, про що складено акт №98 від 29.07.2018 року. Згідно даного акту встановлено, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп’яніння. Останній порушив п.2.9 «а» ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №093660 від 29.07.2018 року, ОСОБА_1 29.07.2018 року о 18 год. 10 хв. у м.Нетішин по вул.Варшавська, керував транспортним засобом «ВАЗ 21093» державний номерний знак НОМЕР_1, в стані алкогольного сп’яніння, не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та допустив наїзд на перешкоду, а саме електроопору. Останній порушив п.2.9 «а», п.12.1 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.124 КУпАП.
Постановою суду від 20.08.2018 року справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 об’єднано в одне провадження.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 повідомлявся судовою повісткою, надісланою рекомендованим листом, про судове засідання призначене на сьогоднішній день 03.10.2018 року на адресу, яку він зазначив та завірив власним підписом при складані адміністративних протоколів відносно нього, а саме на адресу: АДРЕСА_1. Згідно відміток працівника поштового відділення повідомлення за вказаною адресою повернуто 26.09.2018 року до суду у зв'язку із закінченням строку зберігання. З цих же причин 23.08.2018 року до суду повернувся поштовий конверт з судовою повісткою про виклик до суду на попереднє судове засідання, призначене на 17.09.2018 року.
Суд виконав усі необхідні дії, щоб вчасно повідомити ОСОБА_1 про розгляд справи за адресою, яку він повідомив при складанні протоколу та правильність всіх даних підтвердив власним підписом. Відповідальність за надання правдивої інформації про адресу проживання або адресу на яку особу можна інформувати про перебіг подій по справі повністю лежить на порушнику. Надання неправдивої інформації слід розглядати, як намагання у майбутньому використати цю обставину для уникнення відповідальності за адміністративне правопорушення.
У той же час, якщо адреса відповідає дійсності, то вважаю, що ОСОБА_1 мав усі можливості отримати повідомлення про розгляд справи у суді, яке йому направлялось, але реально маючи можливість дізнатись про зміст поштових повідомлень, не отримував його.
Такі дії правопорушника, а саме, повідомлення неправдивої адреси, не отримання повідомлень про дату та час розгляду справи, вважаю є штучним створенням підстав для уникнення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння та мають на меті вийти за межі строку накладання адміністративного стягнення, передбаченого ст.38 КУпАП, що тягне за собою закриття провадження у справі. Виходячи з викладеного, вважаю, що у ОСОБА_1 відсутні поважні причини відсутності у судовому засіданні.
Крім того, в матеріалах справи наявна заява ОСОБА_1 від 29.07.2018 року згідно якої останній просить проводити розгляд справи за його відсутності, адвоката не потребує, зі своїми правами ознайомлений.
Щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, то вона підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №093659 від 29.07.2018 року, яким зафіксовано обставини вчинення правопорушення;
- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 29 липня 2018 року №98;
- письмовим поясненням правопорушника від 29.07.2018 року, в якому останній зазначив, що визнає свою вину в тому, що допустив зіткнення свого транспортного засобу, яким він керував, причиною чого могло слугувати вжите ним спиртне;
- письмовим поясненням ОСОБА_2 від 29.07.2018 року, в якому останній зазначив, що відпочивав зі своїм другом ОСОБА_1 в гаражному кооперативі «Автомобіліст» де вони допивали пиво. ОСОБА_2 хотів залишити автомобіль біля гаражу, але ОСОБА_1 переконав його, що нормально себе почуває та поведе автомобіль сам. Виїхавши на вул.Варшавську водій на повороті не впорався з керуванням та в’їхав у електроопору, чим пошкодив транспортний засіб. ОСОБА_2 також зазначив, що з приводу отриманих тілесних ушкоджень ніяких претензій не має, оскільки вони не значні;
- письмовим поясненням ОСОБА_3 від 29.07.2018 року, в якому останній зазначив, що відпочивав зі своїм другом ОСОБА_1 на озері де розпивали спиртне. Під час руху по вул.Варшавській, а саме біля будинку №1, ОСОБА_1 не спарвився з керуванням та здійснив зіткнення з бетонною опорою. ОСОБА_3 також зазначив, що з приводу отриманих тілесних ушкоджень ніяких претензій не має, оскільки вони є не значними у вигляді саден.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно ст.14 Закону України "Про дорожній рух" учасники дорожнього руху зобов'язані: знати і неухильно дотримуватись вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху; створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам; виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
З огляду на наявність достатніх даних про керування 29 липня 2018 року ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, вважаю, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП, то вона підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №093660 від 29.07.2018 року, яким зафіксовано обставини вчинення правопорушення;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, зміст яких викладено вище;
- схемою до протоколу огляду місця події, яка мала місце 29.07.2018 року;
- фотокартками з місця події на яких зображений транспортний засіб «ВАЗ 21093» державний номерний знак НОМЕР_1, що зіткнувся з бетонною електроопорою;
- заявами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 згідно яких останні відмовились від проходження СМЕ, так як отримали лише садна.
Відповідно до ст.124 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до п.12.1 Правил дорожнього руху України під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
З огляду на наявність достатніх даних про вчинення 29 липня 2018 року ОСОБА_1 зіткнення транспортного засобу, яким він керував у стані алкогольного сп’яніння із бетонною електроопорою, вважаю, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, а саме грубе порушення вимог Правил дорожнього руху України, особу правопорушника, вважаю, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст.124, 40-1, 283, 284, 287-289 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ст.124 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста пятдесят дві) гривні 40 коп. на рахунок №31211256026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКСУ у м.Києві, код банку 899998 за кодом класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Хмельницької області через Нетішинський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Б.І. Базарник