
постанова набрала чинності ______20____р.
може бути пред'явлена до ______20____р.
Справа № 665/1114/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2018 року
Суддя Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко І.О., розглянувши матеріали, які надійшли від інспектора СРПП №3 Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, електроосвітлювача Чаплинської ЦРЛ, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, 06.07.2018 року о 23.30 год. в м. Херсон, по вул. Асканійській, в смт.Чаплинка, Херсонської області, керував автомобілем НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп’яніння, згідно довідки з Чаплинської районної лікарні, показник склав 0,5 проміле, щодо медичного огляду на стан сп’яніння у медичному закладі у встановленому законом порядку, чим порушив п.2.9а. ПДР України.
В судове засідання 25.09.2018 року ОСОБА_1 до зали суду не з’явився, хоча про день час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, завчасно; 19.09.2018 року ОСОБА_1 подав до канцелярії суду заяву про перенесення розгляду справи для ознайомлення з матеріалами справи.
В судове засідання 05.10.2018 року ОСОБА_1 також до зали суду не з’явився, хоча про день час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, завчасно; 04.10.2018 року ОСОБА_1 подав письмову заяву про перенесення справи в зв’язку з тим, що просить викликати працівників поліції та свідків.
З огляду на викладене, розгляд справи був призначений неодноразово 25.09.2018 року, 05.10.2018 року, тому суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутність ОСОБА_1, оскільки є підтвердження про своєчасне його сповіщення про місце і час розгляду справи.
Окрім того, доказів на підтвердження наявності поважних причин, які б унеможливили явку в призначені судові засідання правопорушник не надав.
Таким чином, при наявності заяви про відкладення розгляду справи у суду не виникає беззаперечного обов’язку щодо неодноразового безпідставного відкладення її розгляду, оскільки таке відкладення у розумінні положень ст.268 КУпАП повинно бути підтверджено поважністю причин неявки осіб в судове засідання, які суд за наявності відповідних на те належних та допустимих доказів оцінює за своїм внутрішнім переконанням.
У відповідності до вимог ч.1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до пункту 2.9 «а» Правил, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно зі ст.245 КУпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як зазначено в ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується в ст. 251 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 в судовому засіданні повністю доведена матеріалами справи, які досліджені в судовому засіданні.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №069389 від 06.07.2018 року, вбачається що водій ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп’яніння, згідно довідки з Чаплинської районної лікарні, показник склав 0,5 проміле, щодо медичного огляду на стан сп’яніння у медичному закладі у встановленому законом порядку, чим порушив п.2.9а ПДР України. В протоколі вказав, що він в день скоєння адміністративного правопорушення випив шість бутилок пива, о 23.30 год. керував транспортним засобом в лікарні, продув в трубку «Драгер» показник стану сп’яніння – 0,5 проміле.
Відповідно до п.27 постанови Пленуму Верховного суду України від 23.12.2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» у разі ухилення водія від проходження огляду, то його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Згідно довідки про стан здоров’я, тісні пошкодження та ступінь алкогольного сп’яніння осіб, які здійснили правопорушення від 06.07.2018 року ОСОБА_1 06.07.2018 року о 23.50 год. перебував в стані алкогольного сп’яніння – ступінь сп’яніння середній, 0,5 проміле, огляд проводився за допомогою приладу «АЛКОНТ 01Су».
Так, відповідно до п. 6 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських атів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року (надалі-Інструкція), огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до переліку технічних засобів, затвердженого Наказом МВС України від 01.03.2010 р. №33, до спеціальних технічних засобів для проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння належать газоаналізатори «AlcoQuant 6020», «Alcotest 6510», «Alcotest 6810», «Alcotest7410 Plus com», «Алконт 01».
Відповідно до розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затвердженої спільним наказом МВС та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року, направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції видається, тоді, коли водій погодився пройти такий огляд у закладі охорони здоров'я, а ОСОБА_1 погодився з результатами приладу «Алконт 01».
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що огляд на стан сп’яніння проведений у відповідності до вимог «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої спільним наказом МВС та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року, суд не приймає до уваги заяви ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи, оскільки повторна неявка в судове засідання ОСОБА_1 є необґрунтованою, останній сповіщений про розгляд справи належним чином, в порядку ст. 268 КУпАП, про що наявне поштове повідомлення про вручення замовного листа.
Оцінюючи зібрані у справі докази, в їх сукупності в результаті повного, та об’єктивного дослідження їх у судовому засіданні, суд вважає, що вина ОСОБА_1 в суді повністю доведена наявними матеріалами і в його діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП адміністративне стягнення накладається з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, майнового стану, обставин, що обтяжують та пом’якшують відповідальність.
Таким чином, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника ОСОБА_1, ступінь його вини, пом’якшуючі та обтяжуючі обставини, те що він раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, проте керував транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, чим створив небезпеку для інших учасників дорожнього руху, вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
При цьому, зважаючи на те, що в протоколі наявні дані, що документи на право керування транспортним засобом не вилучались, тобто ОСОБА_1 не має права керування транспортними засобами і позбавити його цього права неможливо, що прямо передбачене Постановою Пленуму ВСУ від 23.12.2005 року №14 ««Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», суд вважає за необхідне накласти на останнього адміністративне стягнення лише у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 24, 34, 35, 38, ч. 1 ст. 130, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд, -
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 /десять тисяч двісті/ грн. на р/р № 31118149021001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код ЄДРПОУ 37959517, код платежу 21081300, без позбавленням права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 /триста п’ятдесят дві/ гривні 40 коп. на р/р 31216206021299, отримувача Казначейство України (ЕАП) УК у Чаплинському районі/Чаплинський район, МФО 899998, код ЄДРПОУ 37981783, код платежу 22030101, призначення платежу «Судовий збір», Відповідно до п.5 З.У. «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Чаплинський районний суд Херсонської області шляхом подання в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя І.О. Пилипенко