Рішення № 76937733, 24.09.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2018
Номер справи
813/2145/18
Номер документу
76937733
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/2145/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2018 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Палюк М.М., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 813/2145/18 за

позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1», представник - Кохан А.В.до Державної служби України з безпеки на транспорті, представник - Филипець Ю.М.про визнання протиправним і скасування розрахунку,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати розрахунок плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу від 11.04.2018 року № 0004588.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач не згідний із спірним рішенням відповідача, оскільки розрахунок плати за проїзд повинен здійснюватися в залежності від перевищення осьових навантажень над допустимими ваговими параметрами, які обчислюються із врахуванням 2 % відхилення від нормативних параметрів, що складає 22,44 т. (22 т. Ч 2% = 0,44 т. ? 22 т. + 0,44 т. = 22,44 т.). В такому разі, відхилення у масі навантаження у масі навантаження на вісь складатиме 13,16 т. (35,6 т. - 22,44 т. = 13,16 т.), що у відсотковому відношенні складає 58,6%. Також, позивач звертає увагу щодо необхідності застосування при здійсненні розрахунку плати за проїзд положень п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 № 879.

Таким чином, розмір плати за проїзд, із врахуванням 2% допустимого відхилення положень п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 № 879 та відстані, яка зазначена органом Укртрансбезпеки у розрахунку мала б складати 1755,36 Євро (3,18 Євро Ч 2 Ч 276 км. = 1755,36 Євро), а не 5961,6 Євро як це визначено територіальним органом Укртрансбезпеки.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити в повному обсязі.

Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву, в якому відповідач заперечив проти позову з підстав, що у даному випадку висновок позивача про те, що перевищення вагових параметрів на 2% відсотки над нормативними не вважається понаднормативними, а вважається допустимим відхиленням у перевищенні вагових параметрів є хибними та невірними, оскільки відповідно до п. 2 пп. 3 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та користування, затвердженого постановою КМУ від 27.06.2007 року № 879, великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затвердженою постановою КМУ від 10.10.2001 року № 1306. Відповідно до п. 4 Постанови КМУ від 18.01.2001 року № 20 «Про проїзд великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у п. 22.5 Правил дорожнього руху на 2 % без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд. Загальна маса транспортного засобу позивача склала 54700 кг. Замість 4000 кг, що на 36,75 % більше від нормативно-допустимої ваги, навантаження на одиничну вісь склало 12550 кг, що на 14 % більше від нормативно-допустимої ваги, навантаження на строєну вісь склало 35600 кг, що на 61,8 % більше від нормативно-допустимої. Таким чином, параметри позивача не підпадають під дію похибки 2%, оскільки вони значно перевищують нормативно-допустимі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив в задоволенні позову відмовити повністю.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою від 29.05.2018 року у даній справі відкрито спрощене провадження в адміністративній справі. Ухвалою від 27.07.2018 року розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження.

Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:

11.04.2018 року при проведенні перевірки, місце проведення перевірки - а\д М-14 «Одеса-Мелітополь-Новоазовськ» 620 км. інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу марки MAN TGA 18.430, реєстраційний номер НОМЕР_1, з причепом BODEX KIS 3W-S реєстраційний номер НОМЕР_2, що належить ТОВ «Транс Сервіс-1» перевозився вантаж.

За результатами перевірки головним спеціалістом ВДК та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області та оператором вагового комплексного складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю, акт № 0004588 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 11.04.2018 року та розрахунок плати за проїзд від 11.04.2018 року на суму 5961,60 Є.

Згідно акту № 0004588, транспортний засіб марки MAN TGA 18.430, реєстраційний номер НОМЕР_1, з причепом BODEX KIS 3W-S реєстраційний номер НОМЕР_2 рухався за маршрутом с. Яковлівка Бахмутський район Донецька область - м. Бердянськ Запорізька область (276 км.). Повна маса, тонн: нормативно-допустима 40000 кг, фактична - 54700 кг. Відстані між осями: 3,60, 6,60, 1,30, 1,30 метрів.

На підставі вищезазначеного акту Товариству з обмеженою відповідальністю «Транс Сервіс-1» нараховано плату за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування у сумі 5961,60 Євро, що визначено у розрахунку № 0004588 від 11.04.2018 року.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що на думку позивача відповідачем безпідставно визначено плату за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування в розмірі 5961,6 Євро.

Згідно із ч. 1 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух», з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.07 № 879 передбачено, що великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306.

Згідно з п. 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року №30, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Отже, за змістом зазначених нормативно-правових актів нормативними вважаються вагові параметри, які визначені пунктом 22.5 Правил дорожнього руху.

Згідно із п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» від 18.01.2001 № 30, допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу або внесення плати за проїзд.

Відтак, допустимими ваговими параметрами вважаються вагові параметри, що перевищують нормативні на 2 %.

Порядок обчислення плати за проїзд визначено п. 30 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 року № 879, яка справляється за встановленими ставками залежно від маси транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою:

П = (Рзм + Рнв + Рг) х В;

де П - розмір плати за проїзд;

Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

В - відстань перевезення, кілометрів.

Ставки плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 року № 879.

Так, зазначеною Постановою передбачено, що ставка плати за кожен кілометр відстані для великовагових транспортних засобів за загальну масу від 40 до 44 тонн включно становить 0,1 Євро; від 44 до 52 тонн включно - 0,2 Євро; від 52 до 60 тонн включно - 0,27 Євро; понад 60 тонн за кожні наступні 10 тонн - 0,78 Євро.

Розрахунок ставки плати за проїзд здійснюється в залежності від перевищення загальної маси транспортного засобу над нормативною, оскільки початковий ваговий параметр, перевищення якого є підставою для визначення ставки плати відповідає нормативному, що передбачений п. 22.5 Правил дорожнього руху - 40 тонн.

В Постанові Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 року № 879 зазначено, що ставка плати за кожен кілометр відстані для великовагових транспортних засобів з перевищенням допустимих осьових навантажень до 5 відсотків включно становить 0,05 Євро; від 5 до 10 відсотків включно - 0,1 Євро; від 10 до 20 відсотків включно - 0,27 Євро; понад 20 відсотків за кожні наступні 5 відсотків - 0,15 Євро.

Таким чином, розрахунок ставки плати за проїзд, у разі перевищення навантаження на осі над нормативними, здійснюється в залежності від перевищення великоваговим транспортним засобом допустимих осьових навантажень, оскільки як вбачається із змісту Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 року № 879 перевищення саме допустимих осьових навантажень є підставою визначення ставки плати за проїзд.

Розраховуючи розмір плати за проїзд територіальними органами Укртрансбезпеки застосовані положення п. 311 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 №879, відповідно до якого, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

до 10 відсотків - у подвійному розмірі;

на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі;

більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.

Проте, згідно із вимогами п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 № 879, плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

Складовою Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 № 879 як підзаконного нормативно-правового акту є дві протилежні за змістом правові норми - пункти 21 та 311, які по різному визначають розмір плати за проїзд по території України без відповідного дозволу.

Відповідно до п. 7 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», у разі якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав і обов'язків суб'єкта господарювання або повноважень органу державного нагляду (контролю), така норма трактується в інтересах суб'єкта господарювання.

Зважаючи на вищевказане, на думку суду розрахунки плати за проїзд повинні здійснюватися таким чином.

По розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №126, згідно якого позивачу визначено плату за проїзд в розмірі 5961,60 Євро.

В акті про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 11.04.2018 року та розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 0004588 зазначено, що загальна маса транспортного засобу MAN TGA 18.430, реєстраційний номер НОМЕР_1, з причепом BODEX KIS 3W-S становить 54700 кг, що перевищує нормативну (40000 кг) на 14700 тон або на 36,75 % та визначено ставку плати за проїзд в розмірі 0,270 Євро за кілометр.

Також, у вказаному акті та розрахунку зазначено, що навантаження на одиничну вісь становить 11220 кг, що перевищує нормативну 11000 кг, при здвоєних осях 16320 кг. нормативно-допустима 16000 кг, при строєних осях 22440 кг нормативно-допустима 22000 кг.

Проте, ставка плати за проїзд за перевищення навантаження на одиночну вісь над нормативною мала б визначатися із врахуванням допустимого 2 % відхилення у масі, що складає 11,22 т. (11 т. Ч 2 % = 0,22 т. ~ 11 т. + 0,22 т. = 11,22 т.).

В такому разі відхилення у масі навантаження на вісь складатиме 1,33 т. (12,55 т. - 11,22 т. = 1,33 т.), що у відсотковому відношенні складає 11,8 %.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879, якою затверджені ставки плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879, за перевищення великоваговим транспортним засобом допустимих осьових навантажень до 20 відсотків включно ставка плати за проїзд становить 0,27 Євро, а понад 20 відсотків за кожні наступні 5 відсотків ставка плата становить 0,15 Євро.

У зв'язку з тим, що перевищення у масі навантаження на вісь складає 11,8 %, то розмір ставки плати за проїзд складатиме 0,270 Євро за кілометр, як про це зазначено в спірному розрахунку.

У спірному акті та розрахунку зазначено, що навантаження на строєну вісь становить 35,6 тон, що перевищує нормативну (22 тон) на 13,6 тон. та визначено ставку за проїзд в розмірі 1,62 Євро за кілометр.

Проте, ставка плати за проїзд за перевищення навантаження на строєну вісь над нормативною мала б визначатися із врахуванням допустимого 2% відхилення у масі, що складає 22,44 т. (22 т. Ч 2 % = 0,44 т. ~ 22 т. + 0,44 т. = 22,44 т.).

В такому разі відхилення у масі навантаження на вісь складатиме 13,16 т. (35,6 т. - 22,44 т. = 13,16 т.), що у відсотковому відношенні складає 58,6 %.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879, якою затверджені ставки плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879, за перевищення великоваговим транспортним засобом допустимих осьових навантажень до 20 відсотків включно ставка плати за проїзд становить 0,27 Євро, а понад 20 відсотків за кожні наступні 5 відсотків ставка плата становить 0,15 Євро.

У зв'язку з тим, що перевищення у масі навантаження на вісь складає 58,6 %, то розмір ставки плати за проїзд складатиме 1,32 Євро за кілометр (0,27 Євро (20%) + 0,15 Євро (25%) + 0,15 Євро (30 %) + 0,15 Євро (35 %) + 0,15 Євро (40 %) + 0,15 Євро (45 %) + 0,15 Євро (50 %) + 0,15 Євро (55 %) + 0,15 Євро (60 %) = 1,47 Євро).

Крім цього, відповідно до вимог п. 31 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 №879 для строєних осей з одиночними шинами плата за перевищення допустимих навантажень на вісь збільшується у два рази.Відтак, ставка плати за проїзд за перевищення навантаження на строєну вісь над допустимою підлягає збільшенню в 2 рази та складатиме 2,64 Євро (1,32 Євро Ч 2 = 2,64 Євро).

Розмір плати за проїзд за перевищення загальної маси транспортного засобу та навантаження на осі, із врахуванням 2 % допустимого відхилення та п. 31 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 №879, складатиме 2,91 Євро за кілометр (0,27 Євро (за перевищення загальної маси транспортного засобу) + 2,64 Євро (за перевищення навантаження на строєну вісь) = 2,91 Євро).

Керуючись п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 №879 зазначений розмір ставки плати за проїзд підлягає збільшенню в 2 рази, а не в 5 раз як це розраховано територіальним органом Укртрансбезпеки.

Відтак, розмір плати за проїзд, із врахуванням 2 % допустимого відхилення, положень п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 № 879 та відстані, яка зазначена органом Укртрансбезпеки у розрахунку мала б складати 1755,36 Євро (3,18 Євро Ч 2 Ч 378 км = 2 857,68 Євро), а не 7 881,3 Євро як це визначено територіальним органом Укртрансбезпеки.

Загалом за перевищення загальної маси транспортного засобу та за перевищення навантаження на осі, розмір плати за проїзд складатиме 3,18 Євро (0,27 Євро + 2,91 Євро = 3,18 Євро).

Судом частково враховується обґрунтування позовних вимог, а саме скасування розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 0004588 в частині нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування в розмірі 4206,24 Євро.

З цих же підстав судом враховуються заперечення відповідача зазначені у відзиві на позовну заяву.

Норми права, які застосував суд, наступні:

Згідно із вимогами Постанови КМУ «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.07 № 879, великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306.

Відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Згідно пунктів 3, 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року № 30, транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.

Згідно з п. 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року №30, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Згідно із п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» від 18.01.2001 № 30, допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу або внесення плати за проїзд.

Порядок обчислення плати за проїзд визначено п. 30 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 року № 879, яка справляється за встановленими ставками залежно від маси транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою

П = (Рзм + Рнв + Рг) х В,

де П - розмір плати за проїзд;

Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

В - відстань перевезення, кілометрів.

Ставки плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 року № 879.

Розраховуючи розмір плати за проїзд територіальними органами Укртрансбезпеки застосовані положення п. 311 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 №879, відповідно до якого, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

до 10 відсотків - у подвійному розмірі;

на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі;

більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.

Згідно із вимогами п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» від 27.06.2007 № 879, плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

Згідно ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1» (ЄДРПОУ 32602104, Львівська область, Пустомитівський район, с. Ставчани) до Державної служби України з безпеки на транспорті (ЄДРПОУ 39816845, м. Київ, проспект Перемоги, 14) про визнання протиправним і скасування розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу від 11.04.2018 року № 0004588 - задоволити частково.

Визнати протиправним та скасувати розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу від 11.04.2018 року № 0004588 в частині 4206,24 Євро.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1» (ЄДРПОУ 32602104, Львівська область, Пустомитівський район, с. Ставчани) 1926,87 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. 295 -297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Рішення суду складено в повному обсязі 04.10.2018 року.

Суддя Гавдик З.В.