Ухвала суду № 76937280, 04.10.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2018
Номер справи
1240/2669/18
Номер документу
76937280
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

04 жовтня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2669/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., під час розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії:

- визнати протиправними дії відповідача щодо припинення виплати пенсії позивачу з 01 грудня 2017 року;

- зобов'язати відповідача відновити виплату позивачу призначеної пенсії за віком з 01 грудня 2017 року.

Ухвалою суду від 06 вересня 2018 року серед іншого відкрито провадження у справі; визначено, що справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (а.с. 1-2).

20 вересня 2018 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 20-21), в якому відповідачем заявлені клопотання про витребування від Державної прикордонної служби інформації про перебування позивача на території, підконтрольній України, на момент подання позову до суду - 05 вересня 2018 року та витребування від Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради Луганської області інформацію щодо чинності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.09.2016 № 919058833 виданої на ім'я ОСОБА_1.

В обґрунтування клопотання зазначено, що за даними, які надійшли до управління, позивач з грудня 2017 року не перебуває на території, підконтрольній Україні. Позов до суду датований 05.09.2018. Вказані обставини дають підстави вважати, що позивач не міг самостійно звернутись до суду.

Що стосується клопотання відповідача про витребування доказів, суд зазначає таке.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно з частинами першою, другою, третьою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Частинами першою, третьою та четвертою статті 79 КАС України визначено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Частиною першою статті 80 КАС України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до частини другої статті 80 КАС України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується;

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

З вищевикладеного слідує, що відповідач як субєкт владних повноважень зобовязаний самостійно надати до суду разом із відзивом на позов всі докази, якими підтверджено правомірність прийнятого ним рішення, вчинення дій, допущення бездіяльності.

У виключних випадках, обґрунтувавши неможливість самостійного надання доказів та зазначивши, яких заходів вжито субєктом владних повноважень для отримання таких доказів, разом із відзивом на позов відповідач може подати заяву про витребування доказів судом.

До клопотання про витребування відповідної інформації відповідачем не надано жодного доказу.

В порушення положень ч. 1 ст. 80 КАС України відповідач суб'єкт владних повноважень не надав докази самостійного звернення до Державної прикордонної служби стосовно отримання інформації про перебування позивача на території, підконтрольній України, на момент підписання позову до суду 05.09.2018, та неможливості отримання такої інформації самостійно; не надав докази самостійного звернення до УПСЗН Сєвєродонецької міської ради щодо чинності довідки та неможливості отримання зазначених відомостей.

Також відповідач в клопотанні зазначає про надходження до нього даних про те, що позивач з грудня 2017 року не перебуває на території, підконтрольній Україні. Однак при цьому жодним чином не вказує джерело таких даних та не надав відповідних письмових доказів наявності такої інформації.

Відповідач зазначає про наявність підстав вважати, що позивач не міг самостійно звернутись до суду. Однак при цьому відповідач не зазначає жодної норми процесуального законодавства, яка визначає обовязок особисто звертатись до суду певної фізичної особи. Суд зазначає, що нормами КАС України такого обовязку не визначено.

Відповідачем не зазначено та не надано належних доказів тому, що позовна заява підписана іншою особою, аніж ОСОБА_1

Відповідачем не надано жодного доказу наявності визначених Законом підстав, які б свідчили про необхідність припинення пенсійних виплат позивачу.

Крім того суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, найменування суду, до якого вона подається, номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі, зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника, підстави заяви (клопотання, заперечення), перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Тобто, клопотання про витребування доказів складається окремим документом оформленим відповідно до вимог статті 167 КАС України.

Відповідач виклав клопотання про витребування доказів у відзиві на позовну заяву, що є порушенням норм ст. 167 КАС України.

Таким чином, клопотання про витребування доказів заявлене з порушенням визначеної процесуальним законодавством обовязкових процедур, містить посилання на обставини, які ніяким чином не підтверджені належними доказами. Також клопотання містить висновки заявника, які не підтверджуються діючими нормами законодавства.

Як наслідок, відповідач не обґрунтував належним чином клопотання про витребування доказів, що свідчить про наявність підстав для залишення без задоволення заявленого клопотання.

Керуючись статтями 9, 49, 77, 79, 80, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про витребування доказів - залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.В. Ірметова