Рішення № 76935073, 02.10.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.10.2018
Номер справи
0540/6321/18-а
Номер документу
76935073
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 жовтня 2018 р. Справа№0540/6321/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстроване місце: АДРЕСА_1) до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 37803258, Донецька область, м. Слов`янськ, площа Соборна, 3) про визнання дій неправомірними та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання неправомірним та скасування рішення Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №18 від 27.03.2017 року про відмову в призначені ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах згідно до його заяви від 28 грудня 2016 року; про зобов`язання повторно розглянути заяву про призначення пенсії на пільгових умовах із зарахуванням періоду роботи з 20.12.1989 року по 26.04.1990 рік, з 21.06.1990 року по 25.12.1990 рік, з 04.01.1993 року по теперішній час у ПрАТ "ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу".

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що згідно рішення комісії Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №18 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах від 27 березня 2017 року позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, у зв`язку із відсутністю необхідного пільгового стажу, підтвердженого в установленому чинним законодавством порядку.

Підставою для прийняття зазначеного рішення стала обставина, що згідно витягу з ЄДРЮО від 13.12.2017 року ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» перереєструвалось у м. Добропілля, вул. Київська, 1. Добропільською ОУ ПФУ Донецької області надало відповідь №231705 від 13.02.2017 року про відмову у проведенні позапланової перевірки пільгових довідок та зарахувати до пільгового стажу періоди роботи ОСОБА_1 з 02.12.1989 року по 26.04.1990 року, з 21.06.1990 року по 25.12.1990 року, з 04.01.1993 року по теперішній час не має можливості.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.08.2018 року дану позовну заяву залишено без руху з наданням строку для усунення виявлених судом недоліків шляхом надання до суду квитанції про сплату судового збору у розмірі 704,80 грн. або викладене окремим документом клопотання про звільнення (відстрочення, розстрочення) від сплати судового.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 09.08.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач позовні вимоги не визнав, надав до суду відзив проти позову, в якому зазначив, що позивач звернувся із заявою від 28.12.2016 року №6695 про призначення пенсії за віком до управління умовах відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.1.1991 року №1788-XII.

27.03.2017 року відповідачем було прийнято рішення №18 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії.

Для підтвердження пільгового стажу позивачем було надано довідки про підтвердження стажу роботи для призначення пільгової пенсії від 15.12.2016 року №0-3863, №03-3864 видану ПРАТ «ДТЕК ШахтаКомсомолець Донбасу».

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 13.01.2017 року ПРАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» (ЄДРПОУ 05508186) перереєструвалась у м. Добропілля, вул. Київська, 1, але Добропільске об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області надало відповідь №2317/05 від 13.02.2017 року про відмову в проведенні позапланової перевірки документів цього підприємства, тобто здійснити перевірку пільгових довідок та зарахувати до пільгового стажу періоди роботи ОСОБА_1 з 20.12.1989 року по 26.04.1990 рік, з 21.06.1990 року по 25.12.1990 рік, з 04.01.1993 року по теперішній час не має можливості.

Позивачу відмовлено в призначенні пенсії на пільгових умовах, так як на момент звернення 28.12.2016 року не має необхідного пільгового стажу.

Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст. 263 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

28.12.2016 року позивач звернувся до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою №6695 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року №1788-XII з наступним пакетом документів: заява; копія паспорту та ідентифікаційного коду; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи НОМЕР_2 від 26.12.2016 року; трудова книжка НОМЕР_3 від 28.07.1989 року; копія військового квитку НОМЕР_4 від 26.12.1990 року; копія диплому НОМЕР_5 від 01.07.1990 року; довідки про підтвердження стажу роботи для призначення пільгової пенсії від 15.12.2016 року №03-3863, №03-3864; копія виписки з Єдиного державного юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 21.07.2015 року; довідка про заробітну плату для обчислення пенсії від 30.11.2016 року №05-1581, №05-1582, №05-1583, №05-1584.

Рішенням Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 27.03.2017 року №18 позивачу відмолено в призначенні пенсії відповідно до частини 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» «1788-XII від 05.11.1991 року, так як на момент звернення 28.12.2016 року позивач не має необхідного пільгового стажу та зазначено, що здійснити перевірку пільгового стажу за періоди роботи ОСОБА_1 з 20.12.1989 року по 26.04.1990 року, з 21.06.1990 року по 25.12.1990 року, з 04.01.1993 року не має можливості.

Позивачем подано клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду. В обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду позивачем зазначено, що пенсія позивачем не отримана з вини Пенсійного органу та право позивача на поновлення виплати пенсії порушено з моменту винесення рішення Красноармійським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області про відмову у поновленні пенсії ОСОБА_1

Статтю 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Суд зазначає, що позивач має право на соціальний захист, а саме на отримання пенсії та вважає поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до суду з даним позовом.

Виходячи з вищевикладеного, суд прийшов до висновку про поновлення строку позивачу на звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон № 1058-ІV від 09.07.2003 року "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( далі- Закон № 1058-ІV).

Відповідно до статті 26 Закону № 1058-ІV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Трудова книжка, відповідно до положення ст.48 КЗпП України, ст.62 Закону № 1788-XIIта згідно п.1 Порядку підтвердженням наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, є основним документом, що підтверджує пільговий стаж роботи працівника. Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року №1788-XII, "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року №1058-IV.

Згідно пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом №1788-XII.

Порядок звернення за призначенням пенсії, строки призначення та виплати пенсії, припинення та поновлення виплати пенсії передбачені статтями 44, 45, 49 Закон №1058-IV.

Відповідно до частини 1 статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Частиною 1 статті 45 Закону № 1058-IV встановлено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Частиною 5 цієї статті передбачено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846 (далі - Порядок № 22-1).

Пунктом 4.3. Порядку № 22-1 встановлено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України. Згідно з пунктом «а» статті 13 Закону №1788-XII на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників ( 461-2016-п ), затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 21 року 6 місяців у чоловіків і не менше 16 років 6 місяців у жінок. Оскільки позивач звернувся до управління 21.09.2017 року, він, виходячи з вищенаведеного, має право на отримання пенсії у разі наявності 21 року та 6 місяців страхового стажу.

За приписами ст. 62 Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 637 від 12.08.1993 року у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (далі - Порядок № 383) передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Пунктом 10 зазначеного Порядку № 383 встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку. Відповідно до пункту 4.5 Порядку № 383, якщо ж атестація з 21 серпня 1992 року не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21 серпня 1997 року, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21 серпня 1992 року включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.

Комплексний аналіз норм Закону № 1788-ХІІ та Порядку дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для пільгового стажу є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Підтвердженням (доказом), що позивач, у вищезазначені періоди (які не зараховані позивачу до пільгового стажу) працював повний робочий день на підземних роботах - є записи в його трудовій книжці від 28.07.1989 №БТ-ІІ №5638481, що відповідає вимогам законодавства і не потребує інших способів доведення цього факту. Водночас, позивачем було надано разом із заявою про призначення пенсії: довідки від 15.01.2016 року №03-129 про підтвердження фактичного трудового стажу на ПАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу»; довідку від 15.12.2016 року №03-3863 про підтвердження фактичного трудового стажу на ПАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу»; довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 30.11.2016 №05-1581, №05-1581, №05-1583, 05-1584.

Наведене свідчить про наявність у позивача права на пенсію згідно ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.1.1991 року №1788-XII.

Відповідачем не зараховано до пільгового стажу періоди роботи ОСОБА_1 з 01.12.1989 року по 26.04.1990 року, з 21.06.1990 року по 25.12.1990 року, з 04.01.1993 року по теперішній час, у зв`язку із не можливістю проведення перевірки пільгових довідок наданих позивачем.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

З урахуванням трудової книжки позивача та довідок про підтвердження наявного пільгового підземного стажу, він дає право позивачу на подвійне зарахування стажу для визначення розміру пенсії та іншого обчислення пенсії.

Відповідно пункту 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Згідно частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Тобто, приймаючи рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії, відповідач має враховувати висновки даного рішення.

Що стосується надання відповідачами оцінки документам, поданим позивачем, суд зазначає, що відповідно до ст.82 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні; суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

При цьому відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави; суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини (далі ЄСПЛ).

ЄСПЛ неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а практичними та ефективними (п.53 рішення у справі «Ковач проти України», п.59 рішення у справі «Мельниченко проти України», п.50 рішення у справі «Чуйкіна проти України»тощо).

Суд повинен оцінювати фактичні обставини справи з урахуванням того, що права, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, мають залишатися ефективними, іншими словами, людину не можна ставити в ситуацію, коли вона завідомо не може реалізувати своїх прав навіть теоретично.

Суд відхиляє посилання відповідачів на те, що не має можливості здійснити перевірку пільгових довідок та зарахувати до пільгового стажу періоди роботи ОСОБА_1 з 20.12.1989 року по 26.04.1990 року, з 21.06.1990 року по 25 12.1990 року, з 04.01.1993 року по теперішній час. Є вочевидь зрозумілим, що надання нових довідок, виправлення недоліків у наявних та можливість перевірки не залежить від волі позивача, оскільки підприємство перереєстроване. У зв`язку з вищевикладеним, суд вважає дії відповідачів явно непропорційними, тобто вчиненими без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), тому їх не можна вважати вчиненими обґрунтовано, добросовісно та розсудливо, адже відповідачами не враховані всі обставини, що мають значення для прийняття рішення, зокрема, той факт, що первинні документи, які можуть підтвердити пільговий стаж позивача, залишилися на тимчасово непідконтрольній території і, навіть будучі наданими на вимогу позивача або відповідачів, за законом будуть вважатися недійсними та такими, що не створюють правових наслідків.

Відповідно до ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За вимогами ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа, а тому стягненню підлягає судовий збір у розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань.

На підставі вищевикладеного та керуючись Кодексом адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстроване місце: АДРЕСА_1) до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 37803258, Донецька область, м. Слов`янськ, площа Соборна, 3) про визнання дій неправомірними та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Скасувати рішення Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 27.03.2017 року №18 про відмову ОСОБА_1 у призначені пенсії.

Зобов`язати Слов`янське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 28.12.2016 року з урахуванням висновків суду.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань зі Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 37803258, Донецька область, м. Слов`янськ, площа Соборна, 3) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстроване місце: АДРЕСА_1) суму судового збору у розмірі 704,80 грн.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаш Г.П.