Постанова № 76918253, 01.10.2018, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
01.10.2018
Номер справи
520/12381/18
Номер документу
76918253
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 520/12381/18

Провадження № 3/520/5937/18

ПОСТАНОВА

про направлення матеріалів для належного оформлення

01.10.2018 м. Одеса

Суддя Київського районного суду міста Одеси Бескровний Я.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення ОСОБА_1, директора товариства з обмеженою відповідальністю «Емералд Спорткар» (код ЄДРПОУ 33215583), до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла адміністративна справа відносно ОСОБА_1, у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що справу слід повернути Головному управління ДФС в Одеській області для усунення недоліків, з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Пунктом 4 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 року №566, також чітко передбачено, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.

Однак, в порушення вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення №27/14-05 від 04 вересня 2018 року не зазначено дату та час вчинення правопорушення, що унеможливлює встановлення того факту, чи в зазначений законом термін ставиться питання про притягнення до адміністративної відповідальності, вказана у зазначеному протоколі дата складення акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Емерал Спорткар» код ЄДРПОУ 33215583, податкового законодавства за період з 01.04.2017 по 31.03.2018, валютного – за період з 01.04.2017 по 31.03.2018, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – за період 01.04.2017 по 31.03.2018.

Також, згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Так, відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки справи про адміністративне правопорушення до розгляду серед іншого орган (посадова особа) вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.

Частина 1 статті 163-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Таким чином, місцем вчинення проступку за вказаною статтею є місцезнаходження підприємства, посадовими особами якого допущено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку.

Податковий кодекс України у пункті 45.2 статті 45 визначає, що податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Отже, місце вчинення порушення є адреса, за якою зареєстроване ТОВ «Емерал Спорткар».

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю «Емерал Спорткар» (ідентифікаційний код юридичної особи 33215583) - Одеська обл., місто Одеса, проспект Маршала Жукова, будинок 2.

Проте, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №27/14-05 від 04 вересня 2018 року місце вчинення порушення - місто Одеса, вулиця Церковна, 2/4 (Суворовський район), що територіально не відноситься до Київського району суду м. Одеси.

Вказані недоліки позбавляють можливості повно та всебічно розглянути справу, дати оцінку всім доказам, встановити винність порушника та прийняти законне і обґрунтоване рішення.

Згідно п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 у випадках коли неправильно складений протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали, справу слід повернути органу, який направив її в суд для належного оформлення.

Враховуючи вищезазначене, сукупність вказаних порушень унеможливлює розгляд адміністративної справи судом, а тому, керуючись ст.256 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1, директора товариства з обмеженою відповідальністю «Емералд Спорткар» (код ЄДРПОУ 33215583), до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС в Одеській області, для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Бескровний Я. В.