Постанова № 76916085, 27.09.2018, Апеляційний суд Львівської області

Дата ухвалення
27.09.2018
Номер справи
466/9655/16
Номер документу
76916085
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 466/9655/16 Головуючий у 1 інстанції: Кавацюк В.І.

Провадження № 22-ц/783/7057/17 Доповідач в 2-й інстанції: ОСОБА_1П.

Категорія: 2

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2018 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Львівської області в складі:

головуючої: Крайник Н.П.

суддів: Мельничук О. Я., Савуляка Р. В.

при секретарі: Куцику І. Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Шевченківського районного суду міста Львова від 20 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Брюховицької селищної ради, третіх осіб без самостійних вимог - державного кадастрового реєстратора відділу Держгеокадастру у м. Львові Рудько Юлії Сергіївни, ОСОБА_4 про визнання дій щодо заперечення права на розроблення проекту землеустрою для відведення земельної ділянки, дій щодо голосування порядку питань денного з приводу надання земельної ділянки у приватну власність протиправними та визнання недійсною реєстрацію земельної ділянки, -

в с т а н о в и л а:

У листопаді 2016 року ОСОБА_2 звернувся з позовом до Брюховицької селищної ради, в якому, з урахуванням поданої у грудні 2016 року заяви про збільшення позовних вимог, просив: визнати протиправними дії Брюховицької селищної ради щодо заперечення його, ОСОБА_2, права замовити у державного підприємства «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки НОМЕР_4, площею 0,0525га, в межах с.-г.к. «Мічуринець-2» для передачі безоплатно у власність без рішення Брюховицької селищної ради; визнати протиправними дії Брюховицької селищної ради щодо голосування 13 квітня 2014 року питання порядку денного щодо надання у приватну власність земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_2; визнати недійсною реєстрацію земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_2.

В обґрунтування позовних вимог покликався на те, що 13 жовтня 2014 року він надіслав до Брюховицької селищної ради клопотання, в якому керуючись ст. ст. 118, 121 Земельного Кодексу України просив надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі йому безоплатно у приватну власність земельної ділянки для ведення садівництва орієнтовною площею 0,0525 га, яке було отримано відповідачем 15 жовтня 2014 року та зареєстровано за №3-888. У зазначеному клопотанні він вказав, що земельна ділянка на яку він претендує, розташована на території Брюховицької селищної ради в смт. Брюховичі м. Львова Львівської області в межах садівничо-городнього кооперативу «Мічуринець-2», відомості про місце розташування земельної ділянки наведено у листі виконавчого комітету Брюховицької селищної ради №1447/1 від 01.10.2014 року, а також повідомив селищну раду, що на території України земельної ділянки з таким цільовим призначенням безоплатно у власність він не отримував.

08 грудня 2014 року він отримав від відповідача відповідь за №1894 від 01.12.2014 року із додатком - протоколом комісії комунального господарства, містобудування та землекористування №68 від 01 грудня 2014 року, згідно якого комісія запропонувала йому надати інформацію, чи є він членом кооперативу «Мічуринець-2» та рішення загальних зборів кооперативу щодо можливості приватизації ним вказаної земельної ділянки.

Покликаючись на положення п. 6 та п. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, яким передбачено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, зазначив, що орган самоврядування, на території якого знаходиться земельна ділянка безпідставно вимагав надання ним додаткових документів, які не передбачені цією статтею.

Вважає, що згідно п. 7 ст. 118 Земельного кодексу України підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Не отримавши у місячний строк дозволу Брюховицької селищної ради на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки чи мотивованої відмови у його наданні, він 08 грудня 2014 року надіслав державному підприємству «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» заяву про замовлення розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без дозволу органу місцевого самоврядування, а Брюховицьквй селищній раді - повідомлення про замовлення розроблення проекту від 11 грудня 2014 року, яке було отримано відповідачем 15 грудня 2014 року.

У відповідь на вказане повідомлення Брюховицька селищна рада листом №2013 від 22 грудня 2014 року повідомила, що результатами виїзного засідання 01.12.2014 року постійної депутатської комісії встановлено, що земельна ділянка пл. 0,0525 га, яку він має намір отримати у власність, знаходиться в межах с.-г.к «Мічуринець-2». Відповідно до вимог ст. 35 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» комісією було запропоновано надати інформацію чи являється він членом кооперативу «Мічуринець-2» та протокольне рішення загальних зборів кооперативу щодо можливості приватизації ним земельної ділянки. За відсутності зазначених документів Брюховицька селищна рада вважала, що правові підстави розробляти проект відведення земельної ділянки площею 0,0525 га в с.-г.к. «Мічуринець-2» без рішення Брюховицької селищної ради у нього відсутні.

Не погоджуючись із вказаним запереченням відповідача він оскаржив в порядку адміністративного судочинства дії та рішення Брюховицької селищної ради до Шевченківського районного суду м Львова (справа №466/8794/14-а).

Впродовж розгляду Брюховицькою селищною радою його клопотання від 13 жовтня 2014 року та розгляду в Шевченківському районному суді м Львова справи №466/8794/14-а Брюховицькою селищною радою було вчинено наступні дії: зареєстровано земельну ділянку орієнтовною площею 0, 0525 га в межах садово-городнього кооперативу «Мічуринець-2» для колективного садівництва - кадастровий номер НОМЕР_2; прийнято рішення №523 від 29 грудня 2014 року «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на території СТ «Мічуринець-2» в смт. Брюховичі»; земельну ділянку орієнтовною площею 0, 0525 га в межах садово-городнього кооперативу «Мічуринець-2» для колективного садівництва - кадастровий номер НОМЕР_2 надано ОСОБА_4, на яку зареєстровано право власності; державним реєстратором ОСОБА_5 прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 05 червня 2015 року, індексний номер 21855979; винесено його клопотання про надання земельної ділянки для ведення садівництва від 13 жовтня 2014 року на розгляд сесії Брюховицької селищної ради.

Вважає, що такі дії (бездіяльність) та рішення вчинено з метою уникнення належного розгляду Брюховицькою селищною радою його клопотання від 13 жовтня 2014 року та повідомлення від 11 грудня 2014 року, чим порушено його право на отри мання земельної ділянки, гарантоване Конституцією України.

Оскаржуваним рішенням у задоволенні позову відмовлено.

Рішення суду оскаржив ОСОБА_2

Вважає його незаконним, необґрунтованим, таким, що ухвалене з порушенням норм матеріального і процесуального права та з неповним з»ясуванням усіх обставин справи.

Зазначив, що судом першої інстанції неналежно встановлено підстави надання земельної ділянки та підстави пріоритету Брюховицької селищної ради в наданні ділянок тій чи іншій особі. Крім того, в оскаржуваному рішенні суду не наведено норму права, яка дозволяє органам місцевого самоврядування надавати фізичним особам земельні ділянки із уже зареєстрованим кадастровим номером, що присвоєний земельній ділянці шляхом виготовлення органом місцевого самоврядування за кошти громади технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянок в натурі (на місцевості). Також районним судом неналежно досліджено реєстрацію відповідачем земельної ділянки кадастровий НОМЕР_1 згідно технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянок в натурі (на місцевості) на території СТ «Мічурінець-2» в смт. Брюховичі. Селищною радою також порушено його право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведений земельної ділянки без дозволу Брюховицької селищної ради, передбачене п. 7 ст. 118 Земельного кодексу України. Вважає, що голосування, проведене 23 квітня 2015 року Брюховицькою селищною радою щодо земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_2 суперечить ст. 118 Земельного кодексу України, оскільки таке голосування здійснено без розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, тобто є протиправним.

Просить рішення суду скасувати та постановити нове рішення, яким позов задоволити.

В засіданні суду апеляційної інстанції позивач скаргу підтримав з підстав, наведеній у ній, а також підтримав свою заяву, подану апеляційному суду 06.07.2018 року за вх. № 12756, якою просив закрити провадження у справі в частині визнання недійсною реєстрації земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_2, виключення з числа осіб , що беруть участь у справі третю особу державного кадастрового реєстратора відділу Держгеокадастру у м. Львові Рудько Ю.С., оскільки на даний час відсутній предмет спору по цих вимогах.

В іншій частині просив скаргу задоволити, рішення суду скасувати та постановити нове рішення, яким його позовні вимоги задоволити.

Представник ОСОБА_4 - ОСОБА_6 проти скарги заперечив. Просив у задоволенні скарги відмовити, рішення суду залишити без змін.

Треті особи в судове засідання не з»явилися, хоча належним чином повідомлялися про час та місце розгляду справи, тому суд вважає за можливе проводити розгляд справи у їх відсутності.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників справи, перевіривши матеріали справи в межах доводів скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга та заява ОСОБА_2 про часткове закриття провадження у справі не підлягають до задоволення з наступних мотивів.

Відповідно до ст. 35 Земельного кодексу України громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва. Приватизація земельної ділянки громадянином - членом садівницького товариства здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства.

Положеннями п.6 та п.7 ст. 118 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). Органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Відповідно до п.1 ст. 4-1 Закону України «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно» (в редакція на момент прийняття рішення) рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про передачу земельних ділянок у власність або користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій, сервітут) приймається без здійснення державної реєстрації права держави чи територіальної громади на такі земельні ділянки, крім випадків, коли право власності на земельні ділянки державної або комунальної власності вже зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Встановлено, що позивач ОСОБА_2 зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1.

Протягом травня - вересня 2014 року він неодноразово звертався до Брюховицької селищної ради із запитами на публічну інформацію щодо наявності в межах селищної ради земельних ділянок, які можуть надані фізичній особі для будівництва та обслуговування жилого будинку, про надання копій рішень селищної ради про коригування генерального плану селища та ін.

Зокрема, запитом на публічну інформацію від 12.09.2014 року, який надійшов до Брюховицької селищної ради 15.09.2014 року, позивач ОСОБА_2 просив надати інформацію чи отримано у власність територіальної громади земельну ділянку, площею 0,0525 га, що знаходиться в межах садово-городнього кооперативу «Мічуринець-2» і чи вільна така ділянка.

Листом селищного голови смт. Брюховичі Процика О.С. від 19.09.2014 року №1396 ОСОБА_2 повідомлено, що право власності на зазначену земельну ділянку не зареєстровано.

Запитом на публічну інформацію від 26.09.2014 року ОСОБА_2 просив надати йому завірену копію генерального плану та графічні матеріали щодо вказаної вище земельної ділянки площею 0,0525 га.

Така інформація була йому надана листом селищного голови Процика О.С. від 01.10.2014 року №1447/1.

13 жовтня 2014 року позивач ОСОБА_2 надіслав до Брюховицької селищної ради клопотання про надання земельної ділянки для ведення садівництва, в якому відповідно до ст. ст. 118, 121 Земельного кодексу України просив надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі йому безоплатно у приватну власність земельної ділянки для ведення садівництва, орієнтовною площею 0,0525 га.

В зазначеному клопотанні, яке було отримано відповідачем 15 жовтня 2014 року та зареєстровано за №3-888, зазначено, що земельна ділянка розташована на території Брюховицької селищної ради - смт. Брюховичі м. Львова Львівської області в межах садово-городнього кооперативу «Мічуринець-2», що відомості про місце розташування земельної ділянки наведено у листі виконавчого комітету Брюховицької селищної ради №1447/1 від 01.10.2014 року, а також про те, що на території України земельної ділянки з таким цільовим призначенням безоплатно у власність ОСОБА_2 не отримував.

Листом від 05.11.2014 року №1374 селищного голови смт. Брюховичі Процика О.С. позивача повідомлено, що його заява була розглянута 28 жовтня 2014 року на засіданні комісії комунального господарства, містобудування та землекористування. Депутатська комісія вирішила провести виїзд на вказану земельну ділянку та про результати розгляду повідомити заявника додатково.

Запитом на публічну інформацію від 27.11.2014 року позивач ОСОБА_2 просив надати інформацію щодо розгляду його клопотання про отримання дозволу на розробку проекту відводу земельної ділянки від 13 жовтня 2014 року, зокрема: інформацію про реєстрацію клопотання, про результати його розгляду та інше.

Листом селищного голови смт. Брюховичі Процика О.С. від 01.12.2014 року №1894 позивач ОСОБА_2 був повідомлений про результати виїзної комісії, а саме: «…оскільки земельна ділянка площею 0,0525 га, щодо якої ним подано заяву про надання дозволу на розробку проекту відводу, знаходиться в межах садово-городнього кооперативу «Мічуринець-2», комісія пропонує йому надати інформацію чи він являється членом кооперативу та протокольне рішення загальних зборів кооперативу щодо можливості приватизації ним земельної ділянки.

Листом селищного голови смт. Брюховичі Процика О.С. від 04.12.2014 року №1910 ОСОБА_2 повідомлено, що його звернення зареєстроване, перебуває на розгляді у відповідній депутатській комісії, рішення про відмову чи задоволення його клопотання селищною радою не приймалось, оскільки йому необхідно представити додаткові документи. Крім цього заявника повідомлено, що оскільки є необхідність опрацювання додаткових документів, у нього відсутні правові підстави для виготовлення проекту відводу земельної ділянки без рішення Брюховицької селищної ради.

Рішенням Брюховицької селищної ради від 29 грудня 2014 року №523 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на території СТ «Мічуринець-2» в смт.Брюховичі» було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) земельної ділянки площею 0,0525 га (кадастровий номер НОМЕР_3) на території СТ «Мічуринець-2» в смт.Брюховичі для ведення садівництва.

Цим же рішенням вказану земельну ділянку було прийнято до земель комунальної власності та доручено голові Брюховицької селищної ради оформити право власності на дану земельну ділянку.

Запитом на публічну інформацію від 26.02.2015 року позивач ОСОБА_2 проcив надати інформацію чи земельна ділянка, щодо якої прийнято рішення Брюховицької селищної ради від 29 грудня 2014 року №523, є тією ж земельною ділянкою, яка була предметом спору у цивільній справі №466/9306/13-ц за заявою Брюховицької селищної ради про визнання спадщини відумерлою.

Листом голови Брюховицької селищної ради Процика О.С. від 05.03.2015 року №341 така інформація була надана позивачу ОСОБА_2 разом із копією вищевказаного рішення ради.

Матеріалами справи встановлено, що станом як на 13 жовтня 2014 року (часу надіслання позивачем клопотання до Брюховицької селищної ради), так і на 01-04 грудня 2014 року (дати надання позивачу відповідей) спірна земельна ділянка, що знаходиться на території садівничотого товариства «Мічуринець-2» у комунальній власності Брюховицької селищної ради не перебувала, а тому Брюховицька селищна рада не мала жодних повноважень щодо прийняття рішень щодо неї.

Судом також встановлено, що на засіданні сесії Брюховицької селищної ради 23 квітня 2015 року в порядок денний сесії ради було включено питання про надання у власність земельної ділянки площею 0,0525 га на території садівничого товариства «Мічуринець-2» гр.ОСОБА_4, яка подала до селищної ради заяву про надання їй у власність вільної земельної ділянки у 2012 році та позивачу ОСОБА_2, який звернувся із такою заявою у 2014 році.

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі площею 0,0525 га на території садівничого товариства «Мічуринець-2» в смт. Брюховичі для ведення садівництва була виготовлена Брюховицькою селищною радою на підставі рішення Шевченківського районного суду м.Львова від 13 березня 2014 року у справі №466/9306/13-ц про визнання спадщини відумерлою, оскільки відомості про земельну ділянку пл.0,0525 га на території садівничого товариства «Мічуринець-2» в смт.Брюховичі не були внесені до державного реєстру земель.

За результатами розгляду звернень ОСОБА_4 та ОСОБА_2 Брюховицька селищна рада прийняла рішення №587 від 23 квітня 2015 року про надання безоплатно у власність земельної ділянки пл.0,0525 га на території СТ «Мічуринець-2» гр. ОСОБА_4 для ведення садівництва. Щодо надання земельної ділянки позивачу ОСОБА_2, то сесія ради рішення не прийняла, оскільки більшість депутатів утрималось.

Встановлено, що рішенням Брюховицької селищної ради від 29.12.2014 року №523, якою спірну земельну ділянку площею 0,0525 га на території садівничого товариства «Мічуринець-2» з кадастровим № НОМЕР_2 було прийнято до земель комунальної власності з цільовим призначенням для ведення садівництва, селищна рада фактично закінчила процедуру формування відомостей про земельну ділянку (площу, цільове призначення, місцезнаходження, кадастровий номер, форму власності).

Будь-яких порушень чинного законодавства з боку Брюховицької селищної ради при прийнятті рішення №587 від 23 квітня 2015 року про надання безоплатно у власність земельної ділянки пл.0,0525 га на території СТ «Мічуринець-2» гр. ОСОБА_4 для ведення садівництва судом не встановлено та таких доказів також не надано позивачем ОСОБА_2

З наведених мотивів, апеляційну скаргу ОСОБА_2 слід залишити без задоволення, а оскаржуване рішення залишити без змін.

Щодо клопотання позивача про закриття провадження у справі в частині визнання недійсною реєстрації земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_2, виключення з числа осіб , що беруть участь у справі третьої особи - державного кадастрового реєстратора відділу Держгеокадастру у м. Львові Рудько Ю.С. з підстав відсутності предмета спору в частині визнання недійсною реєстрації земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_2 з цільовим призначенням - для колективного садівництва, оскільки на даний час відділ Держгеокадастру у Львівській області визнав неналежність реєстрації зазначеної земельної ділянки, що здійснена відділом Держземагентства у м.Львові 02.12.2014 року з цільовим призначенням земельної ділянки для індивідуального садівництва та виправив у позасудовому порядку помилку щодо цільового призначення земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_2 з цільовим призначенням - для колективного садівництва до задоволення не підлягає, оскільки позивач від заявлених вимог не відмовився, а суд апеляційної інстанції не наділений згідно ст. 377 ЦПК України повноваженнями закривати провадження у справі із зазначених підстав.

Керуючись ст.ст. 367, 368, п. 1 ч. 1 ст. 374, ст.ст. 375, 381, 382, 384 ЦПК України, колегія суддів, -

п о с т а н о в и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.

Рішення Шевченківського районного суду міста Львова від 20 жовтня 2017 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскарженою у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повної постанови.

Повний текст постанови складено 28.09.2018 року.

Головуючий: Крайник Н. П.

Судді: Мельничук О. Я.

Савуляк Р. В.