
Справа №295/11121/18
3/295/3279/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.09.2018 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Гулак Н.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Богунського ВДВС міста Житомир Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу №44965660 про адміністративне правопорушення від 30.07.2018 року ОСОБА_1 не виконує покладені на нього рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 11.09.2014 року обов’язки, а саме не сплачує аліменти на утримання дитини, тим самим допустив утворення заборгованості, що перевищує сплату відповідних платежів понад 1 рік, що станом на 01.07.2018 року становить 24366,90 грн., чим порушив ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 183-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив. Суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності останнього.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, а саме: протокол №44965660 про адміністративне правопорушення від 30.07.2018 року; копію виконавчого листа; копію постанови про відкриття виконавчого провадження від 06.10.2014 року; копію виклику державного виконавця; копію попередження; копію заяви ОСОБА_2; копію Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта; копію постанови про арешт майна боржника; копію постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю та пристроями для відстрілу патронів; копію постанови про тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами; копію постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника в праві полювання; копію постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; копію витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна; копію витягу з Єдиного державного реєстру МВС України; копію акту державного виконавця; копії відповідей за запит державного виконавця; копію довідки-розрахунку, приходжу до наступного висновку.
Диспозицією ст. 183-1 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Адміністративна відповідальність за несплату аліментів встановлена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 року, який набрав чинності 06 лютого 2018 року.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання передбачена лише з 06 лютого 2018 року, однак заборгованість, яка утворилася, частково охоплює періоди, коли вказані діяння не передбачали адміністративної відповідальності, а тому приходжу до переконання, що провадження по справі слід закрити за відсутності події та складу правопорушення.
Керуючись ст.ст. 183-1, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 закрити у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя Н.А. Гулак
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.