
Справа № 444/2864/18
Провадження № 3/444/902/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 жовтня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква в залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Жовківського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, місце проживання: 80350, Львівська область, Жовківський район, с. Воля-Висоцька, вул. Сонячна, 18/26, не працює, паспорт громадянина України серія та номер КС 945219, вид. 07.02.2013 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1),
за ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 09.09.2018 року о 04 год. 10 хв. в с. Пили Жовківського району Львівської області по вул Шкільна, 70, керуючи транспортним засобом Audi A 4, номерний знак RJA 89352, в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, не врахував швидкості руху, внаслідок чого здійснив наїзд на дерев"яну огорожу, власником якої є ОСОБА_2, від чого автомобіль та дерев"яна огорожа отримали механічні пошкодження. Такими діями ОСОБА_1 порушив п. 12.2 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КпАП України.
Крім того, ОСОБА_1 09.09.2018 року о 04 год. 10 хв. в с. Пили Жовківського району Львівської області по вул Шкільна, 70, керуючи транспортним засобом Audi A 4, номерний знак RJA 89352, будучи причетним до вчинення ДТП, місце пригоди залишив, не повідомивши поліцію. Такими діями ОСОБА_1 порушив п. 2.10 а ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився, хоча про дату, час та місце проведення такого був повідомлений належним чином за адресою його місця проживання.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ст. 122-4, 124 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов’язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ст. 122-4 КУпАП, ст. 124 КУпАП та його вина підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справ, а саме:
протоколами про адміністративні правопорушення серії БД № 081690 від 11.09.2018 року; серії БД № 081691 від 11.09.2018 року; копією схеми місця ДТП від 09.09.2018 року; рапортами працівників поліції; письмовими пояснення потерпілого ОСОБА_2; письмовими поясненнями ОСОБА_1 в протоколах про адміністративні правопорушення, з яких вбачається, що останній "залишив місце ДТП, бо був в стані афекту" та зазначив, що " було темно, не впорався з керуванням", а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 124 КУпАП, оскільки він вчинив порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження майна.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 122-4 КУпАП, оскільки він залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої був причетний.
Санкція ст. 124 КпАП України, передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Санкція ст. 122-4 КпАП України, передбачає накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до вимог ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому, дані справи слід об’єднати в одне провадження та накласти стягнення за ст. 124 КпАП України.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом”якшують та обтяжують відповідальність.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, суддя прийшов до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 1 762, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст. 36, 40-1, ст. 122-4, 124, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
Справу про адміністративне правопорушення № 444/2865/18, провадження 3/444/903/2018 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, та справу про адміністративне правопорушення № 444/2864/18, провадження 3/444/902/2018 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП - об'єднати в одне провадження та присвоїти номер справи № 444/2864/18, номер провадження 3/444/902/2018.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4 КУпАП, ст. 124 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 /триста сорок/ грн. 00 коп.– в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 – 352 /триста п»ятдесят дві/ грн. 40 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, та які слід сплатити по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : УК у р/Жовківський р-н/ 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),Код – 22030101, призначення платежу: Судовий збір (Державна судова адміністрація України,050).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Ясиновський Р. Б.