
Справа № 333/5052/18
Провадження № 3/333/1339/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Михайлова А.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності по ч. 1 ст. 130 КУпАП ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, -
ВСТАНОВИВ:
14.09.2018 року о 23 год. 03 хв. ОСОБА_2 у Запорізькій області, Вільнянському районі, с. Богатирівка, по вул. Леніна, керував автомобілем НОМЕР_2, в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився за допомогою технічного засобу ALCOTEST «Drager» 6820, тест № 351 та у медичному закладі - висновок № 4187 від 14.09.2018 року.
У судовому засіданні, після роз'яснення головуючим прав, передбачених ст.ст. 55, 56, 59,63 Конституції України, ст.268 КУпАП, ОСОБА_2 визнав свою вину у скоєнні даного правопорушення та пояснив, що дійсно він керував вищезазначеним автомобілем у вказаний в протоколі час, напередодні вживав спиртні напої, але в невеликій кількості та вважав, що не знаходиться у стані алкогольного сп'яніння, тому не повірив результату, який показав технічний засіб ALCOTEST «Drager», але в медичному закладі також було встановлено, що ОСОБА_2 знаходиться в стані алкогольного сп'яніння.
Суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, яке полягає у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Відповідно до п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 9 листопада 2015 р., № 1452/735, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р., за № 1413/27858 (далі - Інструкція), огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 15.09.2018 р. серії БД №077991 ОСОБА_2 у зазначений час керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9.а Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р.
Згідно показання спеціального технічного засобу ALCOTEST «Drager» 6820, тест № 351 у ОСОБА_2 встановлено ступінь алкогольного сп'яніння - 0,78 проміле алкоголю в крові ( з результатом тесту ОСОБА_2 не згоден).
Відповідно до п. 7 розділу І Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 9 вищезазначеної Інструкції, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
З акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, вбачається, що у водія ОСОБА_2 виявлені ознаки сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкіри обличчя, порушення координації рухів, в присутності свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_2 не згоден з результатами огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного приладу (результат позитивний - 0,78 проміле).
З направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення сп'яніння до медичного закладу КУ «Запорізький обласний наркологічний диспансер (ЗОНД)» вбачається, що в результаті огляду працівниками поліції 14.09.2018 р. у водія ОСОБА_2 буди виявлені ознаки сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкіри обличчя, порушення координації рухів. Огляд на стан сп'яніння проводився за допомогою спеціального технічного засобу ALCOTEST «Drager» 6820, тест № 351 ( результат позитивний - 0,78). В зв'язку із незгодою ОСОБА_2 із результатами огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного приладу, в установленому законом порядку, був направлений на огляд на стан сп'яніння до медичного закладу Комунальна установа «Запорізький обласний наркологічний диспансер».
З письмових пояснень свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 вбачається, що водій ОСОБА_2 не згоден з результатами огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного приладу, в установленому законом порядку, був направлений на огляд на стан сп'яніння до медичного закладу Комунальна установа «Запорізький обласний наркологічний диспансер».
Дані обставини також підтверджуються відеозаписом з місця події.
Відповідно до висновку лікаря-нарколога Комунальної установи «Запорізький обласний наркологічний диспансер» ОСОБА_5 від 14.09.2018 р. про результати медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, складеного на підставі Акту медичного огляду від 14.09.2018 р. № 4187, внаслідок огляду ОСОБА_2 14.09.2018 р. о 23-35 год. встановлено, що останній перебуває в стані алкогольного сп'яніння.
Довідка з бази даних підсистеми «Адмінпрактика» відносно ОСОБА_2 підтверджує, відсутність в минулому, на протязі року, притягнення останнього до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Оцінивши вищенаведені докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 порушив вимоги п. 2.9.а Правил дорожнього руху України, згідно якого, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння.
В діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність ОСОБА_2, суд не вбачає.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 29.06.2007 року у справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполучення Королівства», особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є такими, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Отже, керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння не може вважатись малозначним правопорушенням, оскільки зазначені дії наражають оточуючих на небезпеку.
Враховуючи характер і обставини вчиненого правопорушення та особу правопорушника суддя вважає, що ОСОБА_2 необхідно призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 130, 276-284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень (р/р №31119149008001, код бюджетної класифікації доходів 21081300, ЄДРПОУ 37941997; МФО 899998, отримувач: ГУК у Запорізькій області/Зап. обл./21081300, банк отримувача Казначейство України (ЕАП)), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України; Код банку отримувача: 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір за постановою суду про накладення адміністративного стягнення, Комунарський районний суд м. Запоріжжя).
Роз'яснити ОСОБА_2, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк (не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення), постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м.Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського районного
суду м. Запоріжжя А.В.Михайлова