
311/3013/18
04.10.2018
Провадження № 3/311/922/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2018 року м.Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Задорожко Д.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в с. Першотравневе Василівського району Запорізької області, приватного підприємця, депутата Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Василівського районного суду повторно, після усунення недоліків, надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 214 від 17.08.2018, депутат Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області ОСОБА_1, будучи згідно п.п. «б» ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», прим. до ст. 172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 до 01.04.2018 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у порушення вимог ч.1 ст.45, п.5-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2, подав її несвоєчасно, лише 04.04.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що адміністративний матеріал містить недоліки, які не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою судді від 30 серпня 2018 року вказаний матеріалів було направлено до Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для належного оформлення. Серед недоліків, які необхідно було виправити, судом зазначено наступні: 1) необхідність уточнення дати виявлення адміністративного правопорушення; 2) необхідність перевірки факту порушень в роботі сайту НАЗК; 3) належного засвідчення копії електронного документу на папері.
На виконання постанови суду, до матеріалів справи додано запит від 01.10.2018 заступника начальника департаменту захисту економіки УЗЕ в Запорізькій області на адресу керівника Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК з проханням надання інформації стосовно послідовності дій ОСОБА_1 у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за весь період.
Доказів на підтвердження реального виконання постанови суду від 30.08.2018 особою, якою складено відповідний протокол про адміністративне правопорушення, до матеріалів справи не додано, що свідчить про невиконання вимог вищевказаної постанови суду.
Верховний Суд України у своїй постанові №13 від 25 травня 1998 року, з наступними змінами, «Про практику розгляду судами спав про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією» (п.2), роз'яснив, що у випадку складання протоколів по справах про адміністративні правопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, чи інших вимог закону, суддя зобов'язаний своєю постановою повернути такий протокол відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Суд зазначає, що недоліки, допущені при складенні адміністративного матеріалу, не можуть бути усунуті в ході судового розгляду, оскільки суд не є стороною у справі, яка уповноважена збирати відповідні докази на підтвердження чи спростування зазначених в протоколі обставин, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з`ясування всіх обставин правопорушення, перешкоджають призначенню справи до розгляду в судовому засіданні, тому суд вважає необхідним повернути матеріал про адміністративне правопорушення для належного оформлення до Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.
Керуючись: ст.ст. 256, 251, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, повернути до Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_2