Постанова № 76906972, 28.09.2018, Мар'їнський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
28.09.2018
Номер справи
223/569/18
Номер документу
76906972
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа номер 223/569/18

Номер провадження 3/237/1578/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28.09.18 року м. Курахове

Суддя Мар’їнського районного суду Донецької області Медведський Максим Дмитрович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли з Апеляційного суду Донецької області, які були складені Кальміуським ВП Центральним ВП ГУНП у Донецькій області стосовно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, громадянина України, який тимчасово не працює, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

03.09.2018 року на розгляд до Мар’їнського районного суду Донецької області з Апеляційного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 015309 від 28.07.2018 року згідно якого 28.07.2018 року о 12-20 годині у м.Вугледар на АЗС «Альянс» ОСОБА_1 керував транспортним засобом ЗАЗ-1103, д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей). Від продуття приладу газоаналізатору «Драгер» та проходження огляду на стан сп’яніння в медичній установі відмовилася в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання на 28.09.2018 року не з’явився, повідомлений про місце, час та дату судового засідання належним чином.

Стаття 268 КУпАП не містить заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП з обов’язковою присутністю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

На підставі викладеного суд вважає можливим розглянути справу за відсутності правопорушника з метою дотримання строків розгляду справи та строків притягнення правопорушника до можливої адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи - протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 015309 від 28.07.2018 року, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оцінивши надані докази за внутрішнім переконанням в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прихожу до наступних висновків.

В судовому засіданні встановлено, що 28.07.2018 року стосовно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 015309 від 28.07.2018 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

З протоколу справи вбачається, що 28.07.2018 року о 12-20 годині ОСОБА_1 керував транспортним засобом –ЗАЗ-1103, д.н.з. НОМЕР_2, відносно якого інспектором СРПП Кальміуським ВП Центральним ВП ГУНП у Донецькій області складено відповідний протокол.

Відповідно до п. 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735 ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 015309 від 28.07.2018 року у водія ОСОБА_1 виявлено такі ознаки алкогольного сп’яніння: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей.

Згідно п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 015309 від 28.07.2018 ОСОБА_1 від проходження в установленому порядку медичного огляду для визначення стану алкогольного сп’яніння та продуття прибору «Драгер 6810» відмовилася в присутності двох свідків.

Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 допущено порушення п. 2.5 ПДР України, яким передбачено, що водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп’яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин, його дії вірно кваліфіковані заст. 130 ч. 1 КУпАП, якою передбачено відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно письмових пояснень правопорушника ОСОБА_1, наданих в протоколі про адміністративне правопорушення, останній пояснив, що 27.07.2018 року управляв автомобілем НОМЕР_3 був зупинений співробітниками поліції, в лікарню їхати не буде, так як вину визнає.

Згідно пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, останні пояснили, що 28.07.2018 року вони були запрошені працівниками поліції та в їх присутності водій ОСОБА_1 від продуття приладу газоаналізатору «Драгер» та проходження огляду на стан сп’яніння в медичній установі відмовилася.

Таким чином при розгляді справи про адміністративне правопорушення з’ясовую, що ОСОБА_1 є винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, правопорушник підлягає адміністративній відповідальності, підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП не встановлено, термін притягнення до адміністративної відповідальності не закінчився.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. Відповідно до ст. 33 КпАП України при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Пом’якшуючих та обтяжуючих обставин, визначених ст.ст. 34, 35 КУпАП, не встановлено.

Враховуючи обставини справи, ступінь суспільної небезпеки вчиненого, з метою подальшого запобігання скоєння порушення в майбутньому, вважаю за необхідне застосувати щодо ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, як такого, що буде достатнім для виправлення правопорушника.

Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру мінімального прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня календарного року. Згідно ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2018 рік" з 1 січня 2018 розмір мінімального прожиткового мінімуму дорівнює 1762 гривень. Таким чином, розмір судового збору належний до сплати при притягненні правопорушника до адміністративної відповідальності дорівнює 352,40 гривень.

На підставі викладеного, ст. 130 ч. 1 КУпАП, керуючись ст. ст. 279, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 10200 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік (реквізити рахунку для оплати штрафу: р/р 31114149700001, ЄДРПОУ 38033949, отримувач Донецьке УК/Донецька область/21081300, Банк отримувача (ДКСУ) – Казначейство України (ЕАП), Код банку МФО ДКСУ – 899998, найменування коду класифікації доходів бюджету – адміністративні штрафи у сфері забезпечення без пеки дорожнього руху).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021) в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. (реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Строк пред’явлення до виконання протягом трьох місяців.

Постанова в порядку провадження по справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання скарги до Апеляційного суду Донецької області через Мар’їнський районний суд Донецької області.

Суддя Максим Дмитрович Медведський

Дата документу 28.09.2018 року