Постанова № 76906787, 03.10.2018, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
03.10.2018
Номер справи
235/5215/18
Номер документу
76906787
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3/235/1589/18

Єдиний унікальний номер 235/5215/18

П О С Т А Н О В А

Іменем України

03 жовтня 2018 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., при секретарі Колосовій О. П. за участю прокурора Філонова О.О., правопорушника ОСОБА_1, адвоката ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2(Покровськ) Донецької області, громадянина України, машиніста-інструктора локомотивних бригад Структурного підрозділу «Покровське локомотивне депо регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ Українська залізниця», що зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП –

В С Т А Н О В И Л А:

22.08.2018 року до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП ОСОБА_1.

З протоколу про адміністративні правопорушення № 726 від 20.08.2018 року, вбачається, що ОСОБА_1 згідно наказу від 30.09.2016 року № 105/ос було призначено на посаду машиніста-інструктора локомотивних бригад структурного підрозділу «Красноармійське локомотивне депо» регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» з 01.10.2016 року і відповідно до п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб’єктом відповідальності за вчинення порушення пов’язаного з корупцією.

Згідно п.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов‘язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.1, 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи машиністом - інструктором локомотивних бригад структурного підрозділу «Покровське локомотивне депо» регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця», і відповідно до п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, перебуваючи у себе вдома, за адресою: Донецька область, м. Покровськ, вул. Братів Климових, 12, своєчасно, без поважних причин, не подав щорічну декларацію за 2017 рік, а подав лише 25.04.2018 року.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП не визнав та суду пояснив, що дійсно подав декларацію за 2017 рік невчасно, як треба до 01 квітня 2017 року, а лише 25.04.2018 року, оскільки 28.03.2018 року він отримав електронний підпис, після чого потрібно було змінити адресу електронної пошти, через яку відбувається вхід до особистого кабінету на порталі НАЗК, але він не зміг зайти до цієї скриньки і звернувся до служби техпідтримки НАЗК 11.04.2018 року. Повторний запит до НАЗК він надіслав 16.04.2018 року і вже 19.04.2018 року йому надійшов лист про успішну заміну його поштової скриньки. 24.04.2018 року ним було подана декларація. Вважає, що в його діях немає складу правопорушення з огляду на відсутність прямого чи непрямого умислу вчинення інкримінованого діяння. Крім того, вважає, що він не є особою, яка мала подавати цю декларацію, оскільки є машиністом-інструктором, який не має організаційно-розпорядчих функцій.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, його адвоката, прокурора Філонова О.О., суд прийшов до наступного.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об’єктивне з’ясування обставин справи. Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 р. №11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об’єктивно з’ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно примітки до ст.172-6, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: а) посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.

У відповідності до вимог п. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Судом встановлено, що згідно наказу № 273 від 09.02.2018 року регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ Українська залізниця» машиніста-інструктора локомотивних бригад ОСОБА_1 визначено суб’єктом декларування (посада, пов’язана з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків) та Закону України «Про запобігання корупції» повинен подавати декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в строк до 01 квітня. (а.с.22-23).

Як вбачається з повідомлення Регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ Українська залізниця» від 03.05.2018 року на адресу Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, станом на 01.04.2018 року ОСОБА_1 не подав декларацію про свої доходи.(а.с.8-10).

Оскільки диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування саме без поважних причин, тому суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.

Відповідно до вимог ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо припускала настання цих наслідків. Згідно з п.2 роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» вих. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Вважаю, що зібрані по справі докази належним чином доводять наявність в діях ОСОБА_1 непрямого умислу за несвоєчасне подання електронної декларації, що проявлено в особистій безвідповідальності. Жодних поважних причин несвоєчасного подання декларації не встановлено. Пояснення ОСОБА_1 та його адвоката про те, що він не є суб’єктом декларування спростовуються матеріалами, долученими до адміністративного протоколу.

Так, ОСОБА_1 знаходився на території України, не перебував на лікарняному, у відпустці, отже мав можливість своєчасно подати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру

Зважаючи, що ОСОБА_1, будучи особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подав без поважних декларацію про свої доходи без поважних причин, вбачаю у його діях ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і тому правопорушник підлягає адміністративній відповідальності.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст.17 КУпАП не встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.

Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника (вік, соціальне положення, майновий стан), ступінь його вини, відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Крім того, враховую, що відповідно до розділу ІV Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки, схваленої Указом Президента України від 21.10.2011 р. № 1001/2011, одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути вказане як малозначне.

ОСОБА_1 жодного разу не притягувався до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1, передбачених ст.35 КУпАП, суд не вбачає.

Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини вчиненого правопорушення та обирає стягнення в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП

З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, ч.1 ст.172-6, 255, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя-

П О С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2(Покровськ) Донецької області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850(вісімсот п’ятдесят)грн., який перерахувати на р/р: 31118106005060, Отримувач: Покровське УК/м. Покровськ/21081100, МФО № 899998, Код ЄДРПОУ – 37803022, Банк отримувача – Казначейство України(ЕАП)

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2(Покровськ) Донецької області, ідентифікаційний номер 2991313518на користь держави(стягувач Державна судова адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106) судовий збір в розмірі 352,40грн.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя.