
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/2793/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Кухар Н.А.
секретаря судового засідання Шавель М.М.
за участю:
представників позивача – ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника відповідача – ОСОБА_3
представників третіх осіб –ОСОБА_4,ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача - Львівська міська рада, Товариство з обмеженою відповідальністю «СіТіПарк Львів» про визнання протиправними дій та зобов»язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
На розгляді Львівського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача-Львівська міська рада, Товариство з обмеженою відповідальністю «СіТіПарк Львів», у якому просить суд:
- Визнати недостовірними дані (відомості) Державного земельного кадастру щодо належності кадастрових зон: 4610137500:11:015; 4610137500:11:014; 4610137500:11:016; 4610137500:12:003; 4610137500:12:005; 4610137500:12:002; 4610137500:12:004; 4610137500:06:006; 4610137500:06:006; 4610137500:06:012 до земель м. Львова;
- Визнати протиправними дії головного управління Держгеокадастру у Львівській області викладені у листі від 16.06.2017 року № 18-13-0.2-8516/2-17 щодо внесення змін (виправлення помилок) до кінцевих даних державної статистичної звітності з кількісного обліку земель за формами 6-зем і 2 –зем Рясне – Руської сільської ради станом на 01.01.2016 та щодо внесення до форм адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№11-зем, 12- зем, 15 – зем і 16 –зем) про склад земель Рясне – Руської сільської ради Яворівського району Львівської області;
- Зобов’язати головне управління Держгеокадастру у Львівській області внести зміни (виправити помилки) до відомостей Державного земельного кадстру, зокрема Публічної кадастрової карти, до кінцевих даних статистичної звітності з кількісного обліку земель (№№ 6-зем, 6а- зем, 6б- зем, 2-зем) станом на 01.01.2016 року і адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) щодо структури та кількості земель Рясне – Руської сільської ради Яворівського району Львівської області на загальну площу 1455,9 га шляхом внесення змін в кадастрове зонування території.
Ухвала від 02.08.2017 року про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала від 16.08.2017 року про відкриття провадження у справі.
Ухвала від 16.08. 2017 року закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду
Ухвала від 20.02.2018 року про зупинення провадження у справі на два місяці.
Ухвала від 10.07.2018 року про поновлення провадження у справі.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що листом ГУ Держгеокадастру у Львівській області безпідставно відмовило позивачу у внесенні відповідних даних (виправлення помилок) до відомостей Державного земельного кадастру, оскільки ці помилки допущені органом, які здійснюють його ведення. Вказують, що відповідно до Указу Президії BP УРСР від 27.04.1978 № 3308 «Про розширення меж міста Львова» межа м. Львова збільшилася до 10729.6 га., а відповідно до Указу Президії BP УРСР від 09.03.1988 № 5541 «Про розширення меж міста Львова» межа м. Львова збільшилася на 477 га за рахунок села Рясне до 11206.6 ( 10729.6 +477) га. На виконання цього Указу, Львівським обласним виконавчим комітетом Ряснянська сільська рада була ліквідована, а натомість Рясно-Руська сільська рала була створена. Відповідно до Указу Президії УРСР 1988 року землі сільськогосподарського призначення до меж м. Львова не включалися (лише землі промисловості та житлової забудови). Відповідно до проекту формування території Рясне-Руської сільської ради (затверджений розпорядженням голови Львівської ОДА від 30.01.1996 № 144 «Про затвердження проектів формування територій сільських, селищних Рад та встановлення меж селищ міського типу», площа сільської ради має становити 1456 га. У той же час за даними державної статистичної звітності (форма 6-зем) станом на 01.01.2016: площа земель м. Львова - 14895 га, у т.ч. за межами населеного пункту 355 га, крім того, 339 га це землі, які входять до інших адміністративно-територіальних одиниць; площа земель Рясне-Руської с/р - 1261,3: v т.ч. за межами адміністративно- територіальних одиниць 208 га. Окрім зазначеного «Проект роздержавлення і приватизації земель СС «Хлібодар» Рясне-Руської сільської ради народних депутатів Яворівського району Львівської області», що розроблявся Львівською філією Інституту землеустрою у 1994 році на замовлення Львівського обласного управління земельних ресурсів, підтверджує площа Рясне-Руської с/ради станом на 01.07.1994 складала 1455.9 га. Проект затверджений розпорядженням голови Яворівської районної державної адміністрації від 14.04.1997 № 169 «Про затвердження проектів роздержавлення і приватизації земель сільськогосподарських підприємств» (копія додається) на виконання рішення Яворівської районної ради від 04.04.1996 № 38 «Про делегування повноважень щодо затвердження проектів роздержавлення і приватизації земель сільськогосподарських підприємств». Зазначають, що проект є останньою затвердженою у встановленому законом порядку земельною документацією що формує структуру і облік земель Рясне-Руської сільської ради Яворівського району. Вказують, що державні службовці Держгеокадастру (земельних ресурсів) Львівської області безпідставно та неправомірно, без жодних картографічних матеріалів та затвердженої у законному порядку земельної документації зменшили площу Рясне-Руської с/р на 194.7 (1456 1261.3) га. У той же час ГУ Держгеокадастру стверджує, що дані землі входять до меж м. Львова, хоча рішень, матеріалів чи інших підстав про включення вказаних земель, до речі сільськогосподарських угідь, до меж м. Львова не надає. Зазначають, що на етапі ведення Державного земельного кадастру, у тому числі ведення державної статистичної звітності щодо обліку земель у Яворівському районі у Рясне – Руської сільської ради було неправомірно вилучено понад 430 га земель, які включені до кадастрових зон і кварталів Львівської міської ради, без жодних рішень, наказів, затверджених земельних документацій.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві, просили позов задоволити.
Відповідач подав до суду заперечення на позовну заяву, в яких просить відмовити у задоволенні позову. Так, у запереченнях на адміністративний позов вказують, на те, що порядок відомостей до Державного земельного кадастру про межі адміністративно – територіальних одиниць чітко врегульовано нормами Закону України «Про Державний земельний кадастр», Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року № 1051.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав викладених у запереченні на позовну заяву.
Третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «СіТіПарк Львів» подала до суду пояснення, які обґрунтовуються тим, що позивач не звертався до відповідача із документами про встановлення або зміну і площ своєї території,що підтверджується листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства від 11.05.2016 року № 8/14.1-562-16. ОСОБА_3 того, вказують, що позивач не дотримався порядку виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру. Зазначають, що суд не вправі приймати до уваги твердження позивача в позовній заяві що відповідно до Указу Президії Верховної Ради України від 09.03.1988 року №5541 землі сільськогосподарського призначення до меж міста Львова не включалися, оскільки такі є безпідставними та необґрунтованими. ОСОБА_3 того, позивач не надав суду жодних графічних матеріалів, які б свідчили про те, що кадастрові зони безпідставно включені та обліковуються в Державному земельному кадастрі.
Представники третіх осіб в судовому засіданні просили відмовити у задоволенні позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Щодо позовної вимоги про визнання недостовірними дані (відомості) Державного земельного кадастру щодо належності кадастрових зон: 4610137500:11:015; 4610137500:11:014; 4610137500:11:016; 4610137500:12:003; 4610137500:12:005; 4610137500:12:002; 4610137500:12:004; 4610137500:06:006; 4610137500:06:006; 4610137500:06:012 до земель м. Львова суд зазначає наступне.
Нормативно-правовим актом, який встановлює правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру встановлено Закон України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.11 року №3613-VI (далі по тексту - Закон України №3613-VI).
Частиною 1 ст. 1 Закону України №3613-VI встановлено, що державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
У свою чергу, державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України №3613-VI внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно з ч. 4 ст. 9 Закону України №3613-VI державний кадастровий реєстратор: здійснює реєстрацію заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надання таких відомостей; перевіряє відповідність поданих документів вимогам законодавства; формує поземельні книги на земельні ділянки, вносить записи до них, забезпечує зберігання таких книг; здійснює внесення відомостей до Державного земельного кадастру або надає відмову у їх внесенні; присвоює кадастрові номери земельним ділянкам; надає відомості з Державного земельного кадастру та відмову у їх наданні; здійснює виправлення помилок у Державному земельному кадастрі; передає органам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відомості про земельні ділянки.
Відповідно до ст. 20 Закону України №3613-VI відомості Державного земельного кадастру є офіційними. Внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру є обов'язковим.
На виконання положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року №1051 затверджено Порядок ведення Державного земельного кадастру (надалі - Порядок №1051), який визначає процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру.
Суд зазначає, що відповідно до статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Згідно із ч. 1 ст. 5 КАС України, зокрема, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій. Отже, метою звернення до адміністративного суду із позовом є необхідність захисту порушеного права, свобод чи інтересів особи у сфері публічно-правових відносин.
У контексті з положеннями ч.1 ст.5 КАС України, яка передбачає право на судовий захист, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.
Позивач заявляє позовну вимогу про визнання недостовірними дані (відомості) Державного земельного кадастру щодо належності кадастрових зон: 4610137500:11:015; 4610137500:11:014; 4610137500:11:016; 4610137500:12:003; 4610137500:12:005; 4610137500:12:002; 4610137500:12:004; 4610137500:06:006; 4610137500:06:006; 4610137500:06:012 до земель м. Львова. КАСУ не передбачено такого способу захисту як визнання недостовірними даних, а тому суд вважає, що є всі підстави для відмови у задоволенні позову в цій частині.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправними дій головного управління Держгеокадастру у Львівській області викладені у листі від 16.06.2017 року № 18-13-0.2-8516/2-17 щодо внесення змін (виправлення помилок) до кінцевих даних державної статистичної звітності з кількісного обліку земель за формами 6-зем і 2 –зем Рясне – Руської сільської ради станом на 01.01.2016 та щодо внесення до форм адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№11-зем, 12- зем, 15 – зем і 16 –зем) про склад земель Рясне – Руської сільської ради Яворівського району Львівської області, судом встановлено наступне.
Листом від 06.06.2017 року за № 18-13-0.2-8516/2-17 Головне управління Держгеокадастру у Львівській області було повідомлено Рясне – Руську сільську раду Яворівського району Львівської області про розгляд звернення, щодо внесення змін до державної статистичної звітності за формами 6-зем та 2-зем станом на 01.01.2016 та форм адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№11-зем, 12- зем, 15 – зем і 16 –зем) (Т1; а.с.8). У листі відповідач зазначає, що державна статистична звітність з кількісного обліку земель заповнювалася (до 1 січня 2016 року включно) відповідно до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем) (далі – Інструкція) затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 № 377, зареєстрованим в Мін’юсті України 14.12.08 за № 788/3228. Відповідно до наказу Державної служби статистики України від 19.08.2015 року № 190, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.09.2015 за № 1084/27529, який набрав чинності з 1 січня 2016 року, наказ Державного комітету статистики України від 05.11.98 № 377 «Про затвердження форм державної статистичної звітності з земельних ресурсів та Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.12.98 за № 788/3228 (зі змінами) визнано таким, що втратив чинність. Останні дані про кількісний склад земель, які сформовані відповідно до форм державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, затверджених зазначеним наказом, є дані станом на 01.01.2016, внесення змін до них неможливе. Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства від 30.12.2015 № 337, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 року за № 133/28263, затверджено форми адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) та Інструкції щодо їх заповнення. Станом на 01.01.2017 року зазначена звітність не формувалась.
Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача із повторним листом 16.05.2017 року № 379.
Порядок ведення державної статистичної звітності з обліку земельних ділянок та заповнення статистичних форм врегульовано наказом Державного комітету статистики України від 5 листопада 1998 року №377 "Про затвердження форм державної статистичної звітності з земельних ресурсів та Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 року за №788/3228.
Наказ Державного комітету статистики України від 05.11.1998 №377, яким затверджені форми державної статистичної звітності із земельних ресурсів та Інструкцію з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики від 19.08.2015 №190, який набирав чинності з 01 січня 2016 року.
Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства від 30.12.2015 № 337, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 року за № 133/28263, затверджено форми адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) та Інструкції щодо їх заповнення. Станом на 01.01.2017 року зазначена звітність не формувалась.
Отже, на час звернення позивача із заявою про внесення змін до статистичної звітності форми №№6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем, такі форми були скасовано, а звітність по формах №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем ще не формувалась. Отже, дії відповідача по внесенні змін до звітності є правомірними.
Щодо позовної заяви позивача про зобов’язання головного управління Держгеокадастру у Львівській області внести зміни (виправити помилки) до відомостей Державного земельного кадастру, зокрема Публічної кадастрової карти, до кінцевих даних статистичної звітності з кількісного обліку земель (№№ 6-зем, 6а- зем, 6б- зем, 2-зем) станом на 01.01.2016 року і адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) щодо структури та кількості земель Рясне – Руської сільської ради Яворівського району Львівської області на загальну площу 1455,9 га шляхом внесення змін в кадастрове зонування території, суд зазначає.
Відповідно до змісту статті 37 Закону України №3613-VI, у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб.
У разі виявлення технічної помилки, допущеної в записах Державного земельного кадастру органом, що здійснює його ведення, зазначений орган у п'ятиденний строк письмово повідомляє про це заінтересовану особу.
Виправлення технічних помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок наявності технічних помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.
Виправлення інших помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою, оцінки земель, здійснюється після внесення змін до такої документації.
Виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися також на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) або матеріалів інвентаризації земель чи рішення суду.
Інформація про виправлення технічних помилок не пізніше наступного дня з дня їх виправлення надається в письмовій формі власникам та користувачам земельних ділянок, а також третім особам, чиїх інтересів стосувалося виправлення помилок.
Процедура та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру, у тому числі підстави і спосіб виправлення помилок, допущених під час його ведення, визначаються Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 №1051(далі - Порядок).
Згідно п. 138 Порядку помилками у Державному земельному кадастрі є: 1) технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру; 2) технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена не з вини органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру (в тому числі технічна помилка у документах, на підставі яких внесені відомості до Державного земельного кадастру); 3) помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою та оцінки земель (в тому числі виявлена після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про інші об'єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженій та переданій до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою); 4) помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру, внесених до нього з інших кадастрів та інформаційних систем у порядку інформаційної взаємодії.
При цьому, п. 139 Порядку визначено, що у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної чи іншої помилки) заінтересована особа письмово повідомляє про це за формою згідно з додатком 29 територіальному органові Держземагентства у районі (місті) за місцезнаходженням земельної ділянки.
Згідно п.157-158 Порядку у разі виявлення органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, помилки у присвоєнні кадастрового номера земельній ділянці (в тому числі після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про інші об'єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженій та переданій до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою) зазначений орган у п'ятиденний строк з моменту виявлення помилки:
1) складає в електронній та паперовій формі протокол виправлення помилки за формою згідно з додатком 30;
2) безоплатно виправляє помилку в кадастровому номері шляхом присвоєння земельній ділянці за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру нового кадастрового номера, наступного за останнім у відповідному кадастровому кварталі;
3) письмово повідомляє про це власникам, користувачам відповідної земельної ділянки за формою згідно з додатком 31.
Помилки, допущені у відомостях Державного земельного кадастру, внесених до нього з інших кадастрів та інформаційних систем у порядку інформаційної взаємодії, підлягають виправленню у Державному земельному кадастрі після їх виправлення у відповідних кадастрах та інформаційних системах.
У свою чергу, виключає можливість зобов'язання відповідача - Головне управління Держгеокадастру у Львівській області внести зміни (виправити помилки) до кінцевих даних статистичної звітності з кількісного обліку земель (№№ 6-зем, 6а- зем, 6б- зем, 2-зем) станом на 01.01.2016 року і адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) щодо структури та кількості земель Рясне – Руської сільської ради Яворівського району Львівської області на загальну площу 1455,9 га шляхом внесення змін в кадастрове зонування території, оскільки останні дані про кількісний склад земель, які сформовані відповідно до форм державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, затверджених зазначеним наказом, є дані станом на 01.01.2016, внесення змін до них неможливе. Станом на 01.01.2017 року звітність з кількісного обліку земель (форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) щодо структури та кількості земель Рясне – Руської сільської ради Яворівського району Львівської області не формувалась.
Відповідно до частини 7 статті 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр» втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян чи їх об'єднань у діяльність Державного кадастрового реєстратора, пов'язану із здійсненням державної реєстрації земельних ділянок, забороняється.
Суд зазначає, що чинним законодавством встановлена процедура прийняття відповідних рішень (рішень щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру) державним кадастровим реєстратором, і суд не може підміняти цю процедуру та орган, до компетенції якого віднесено прийняття таких рішень. Суд є правозастосовуючим органом, тобто, не створюючи нових правових норм, не підміняючи собою органи виконавчої та законодавчої влади, на підставі закону у встановленому процесуальним законом порядку вирішує справи.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади (в тому числі й суд) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши досліджені в ході розгляду справи докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для стягнення на користь позивача судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, у зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246 КАС України , суд –
в и р і ш и в :
У задоволенні позову Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області (81085 с. Рясне-Руська, вул.Незалежності,1, Яворівського р-ну,Львівської обл., код ЄДРПОУ 04373138) до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (79019 м.Львів пр.Чорновола, 4, код ЄДРПОУ 39769942) , треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача-Львівська міська рада (79006, м.Львів пл.Ринок, 1, код ЄДРПОУ 04055896), Товариство з обмеженою відповідальністю «СіТіПарк Львів» (79015, Львів, вул..Героїв УПА,72 корпус 1, код 3978486) про визнання протиправними дій та зобов»язання вчинити дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Апеляційна скарга на рішення подається протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Львівського апеляційної адміністративного суду.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Львівський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено 04 жовтня 2018 року.
Суддя Кухар Н.А.