
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
04 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2419/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника Головного управління ДФС в Луганській області про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом представника позивача ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
13 серпня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов представника позивача ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Луганській області, в якому позивач просить
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Луганській області від 31.05.2018 року № НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску та застосування штрафу у розмірі 1 718,74 грн. за період з 20.01.2012 року до 21.12.2017 року, штрафу у розмірі 2 705,49 грн. за період з 20.01.2015 року до 21.12.2017 року та пені у розмірі 37195,80 грн. за період з 23.08.2016 року до 17.02.2017 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 10.07.2018 року про результати розгляду скарги.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при вирішенні питання відносно Позивача щодо застосування чи незастосування заходів зі стягнення штрафу та пені Відповідачі повинні були керуватися положеннями п. 9-4 Розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та нормами Закону № 1669. Тобто, Відповідач-1 та Відповідач-2 не повинні були однозначно застосовувати положення ч. 1 ст. 9 та ч. 10, 11 ст. 25 Закону № 2464, а повинні надати повний та об’єктивний аналіз усім нормам законів та підзаконних нормативних актів, які регулюють спірні правовідносини, і лише після цього приймати рішення щодо наявності підстав для стягнення штрафу та пені. При даних спірних правовідносинах мало місце виключно звільнення від сплати штрафних та фінансових санкцій на час проведення антитерористичної операції певної категорії осіб. Таким чином, Відповідач-1 та Відповідач-2, вирішуючи питання встановлення порушення Позивачем термінів сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, повинні були керуватися нормами Конституції України, усіма положеннями Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону № 1669-УИ від 02.09.2014 року та усіма розпорядженнями Кабінету Міністрів України, які регулюють спірні правовідносини, а не окремими статтями Закону № 2464 та Інструкцією, тому прийняті Рішення підлягають скасуванню.
02 жовтня 2018 року від представника Головного управління ДФС в Луганській області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі відповідно до вимог п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, обгрунтувавши тим, що ухвалою ОСОБА_3 Верховного Суду від 12.07.2018 у справі № 812/292/18 (Пз/9901/22/18) відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Луганській області на рішення Верховного Суду від 30.03.2018 у зразковій справі № 812/292/18 (Пз/9901/22/18) за позовом Обласної комунальної установи “Луганський центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень” до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення.
У зв’язку із наведеним представник відповідача просив суд зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №812/292/18.
Враховуючи положення частини дев'ятої статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дане клопотання в порядку письмового провадження.
Розглянувши клопотання представника Головного управління ДФС в Луганській області про зупинення провадження у справі, суд виходить з наступного.
На офіційному веб-порталі судової влади України опубліковано ухвалу Верховного Суду від 05 березня 2018 року № Пз/9901/22/18 про відкриття провадження у зразковій справі №812/292/18 за позовом Обласної комунальної установи «Луганський центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень» до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення.
В ухвалі Верховного Суду від 05 березня 2018 року у справі №812/292/18 визначено такі ознаки типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи:
- позивач: платник єдиного внеску, який перебуває на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводиться антитерористична операція;
- відповідач: суб'єкт владних повноважень - територіальний орган доходів і зборів, на обліку якого стоїть платник єдиного внеску, розташований на території населених пунктів, де проводиться антитерористична операція;
- предмет спору: рішення відповідача у справі про нарахування та обґрунтованість застосування до позивача у справі штрафу та пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з серпня 2014 року по грудень 2015 року.
Рішенням Верховного Суду від 30.03.2018 адміністративний позов у зразковій справі № 812/292/18 задоволено.
Ухвалою ОСОБА_3 Верховного Суду від 12.07.2018 у справі № 812/292/18 за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Луганській області на рішення Верховного Суду від 30.03.2018 у справі № 812/29218 відкрито апеляційне провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 06 листопада 2018 року.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об’єднаною палатою, ОСОБА_3 Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Враховуючи вищенаведене, оскільки справа № 812/292/18 за позовом Обласної комунальної установи “Луганський центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень” до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення містить аналогічні підстави, позовні вимоги та посилання на ті ж самі норми права, що регулюють спірні правовідносини, які розглядаються і в даній справі, суд дійшов висновку про обгрунтованість клопотання представника Головного управління ДФС в Луганській області про зупинення провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у справі № 812/292/18.
Керуючись ст.ст. 8,11, 156 160, 165, 236 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Головного управління ДФС в Луганській області про зупинення провадження у справі № 812/1576/18 - задовольнити.
Зупинити провадження у справі № 812/1576/18 за адміністративним позовом представника позивача ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення до набрання чинності рішенням Верховного Суду у справі № 812/292/18.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення
СуддяОСОБА_4