
Провадження № 3/235/1834/18
Єдиний унікальний № 235/5310/18
П О С Т А Н О В А
Іменем України
25 вересня 2018 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу податкового супроводження підприємств чорної та кольорової металургії Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого в.о.генерального директора ДП «ВК Краснолиманська», що зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП –
В С Т А Н О В И Л А:
24.09.2018 року до суду повторно надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП ОСОБА_1.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 252 від 21.08.2018 року, що складений головним державним ревізором-інспектором відділу податкового супроводження підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства Запорізького управління Офісу великих податків ДФС ОСОБА_2 вбачається, що в.о. генерального директора ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» ОСОБА_1, який є відповідальною особою, згідно наказу про призначення № 54-к/к від 18.05.2018 року, вчинив порушення п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1 cт. 200, п.201.10 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість на загальну суму 6 551 262,48грн., в т.ч. по періодах: лютий 2018 року - 1 666 666,66грн., березень 2018 року - 4 018 415,27грн., квітень 2018 року - 866180,55грн., про що було складено акт за результатами документальної позапланової неви'їзної перевірки ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська»№ 74/28-10-47-09/31599557 від 07.08.2018 року, за що передбачена відповідальність, ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Постановою судді від 30.08.2018 року адміністративний протокол повертався для належного оформлення, оскільки він не відповідає вимогам ст..256 КУпАП, а саме для надання підтвердження того, що при складанні протоколу ОСОБА_1 були роз’яснені його права та обов’язки, передбачені ст..63 Конституції України та ст.268 КУпАП; надання пояснень ОСОБА_1по суті адміністративного порушення; зазначення свідків та надання їх пояснень про те, що ОСОБА_1 відмовився від підписання протоколу. Також судом було зауважено, що копія супровідного листа від 21.08.2018 року, згідно якого ОСОБА_1 направлений протокол про адміністративне правопорушення та в якому зазначені права адміністративного правопорушника, передбачені ст..268 КУпАП, також не свідчить про дотримання вимог ст.256 КУпАП, зокрема в частині права особи, що притягується до адміністративної відповідальності надати пояснення по суті порушення, роз`яснення цій особі прав, передбачених ст.268 КУпАП.
12.09.2018 року матеріал щодо ОСОБА_1 було повторно надіслано на адресу суду з листом на виконання постанови суду про те, що ОСОБА_1згідно повідомлення від 10.08.2018 року було запрошено до управління в день складання протоколу, в якому йому були роз’яснені його права та обов’язки, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП.
Вважаю, що особою, що виконувала постанову судді, не усунуті зазначені в попередній постанові недоліки. Для винесення законного рішення протокол про адміністративне правопорушення має містити всі дані, відповідно до ст.256 КУпАП. Протокол повинен бути підписаний особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються її права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі. Зміст ст.256 КУпАП довільному тлумаченню не підлягає.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
А тому адміністративний протокол щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.256 КУпАП і його слід повернути органу, що його надіслав для належного оформлення повторно.
Керуючись ст.256, 276, 278 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И Л А:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП ОСОБА_1 повернути начальнику відділу податкового супроводження підприємств чорної та кольорової металургії Запорізького управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя