
Справа № 500/6431/18
Провадження № 2-а/500/137/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 жовтня 2018 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого судді – Адамова А.С.,
за участю: секретаря – Нікітіної Ю.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізмаїлі адміністративну справу за позовом Ізмаїльського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 про примусове видворення за межі території України,-
В С Т А Н О В И В:
20.09.2018 року Ізмаїльський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про примусове видворення за межі території України громадянина ОСОБА_2 Республіки ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED), ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що 18.09.2018 о 16 год. 00 хв. Громадянина НР ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED) було виявлено прикордонним нарядом «ПП» на ділянці ВПС «Рені» в районі прикордонного знаку 0780/26 на відстані 800 метрів від лінії державного кордону. 19.09.2018 співробітниками Ізмаїльського РВ ГУ ДМС України в Одеській області за адресою: вул. Михайлівська, буд. 27, м. Ізмаїл, було виявлено особу, який назвався громадянином ОСОБА_2 Республіки ОСОБА_3 (далі – НР ОСОБА_3) ОСОБА_1 (AHMED MURSHED), ІНФОРМАЦІЯ_2 В результаті проведеної перевірки було встановлено, що громадянин НР ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED), ІНФОРМАЦІЯ_2, порушив правила перебування іноземців в Україні – проживає без документів на право проживання в Україні. Зі слів громадянина НР ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED) він прибув на територію України у липні 2018 року нелегально з Російської Федерації поза пунктом пропуску.На даний час громадянин НР ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED) на території України знаходиться незаконно, постійного місця проживання та законного джерела існування не має, що свідчить про перебування відповідача на території України без законних на те підстав. 18.09.2018 за порушення ч. 1 ст. 203 КУпАП, що виразилось в порушенні правил перебування іноземців в Україні, проживання без документів на право проживання в Україні, стосовно ОСОБА_1 (AHMED MURSHED) складено протокол про адміністративне правопорушення ПдРУ № 146630 та постановою про накладення адміністративного стягнення від 19.09.2018 ПН МОД № 070843 останній був притягнутий до адміністративної відповідальності в розмірі 1700 грн. Відповідач з відповідною заявою про добровільне повернення, а також з заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту в Україні до ГУ ДМС України в Одеській області не звертався, відповідного бажання під час опитування не виявив, жертвою торгівлі людьми себе не вважає. 06.09.2018 року ГУ ДМС України в місті Києві було прийнято рішення про примусове повернення в країну походження громадянина НР ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED) та зобов'язано його покинути територію України у термін до 09.09.2018 року.Станом на день розгляду справи відповідач не виїхав з території України та є обґрунтовані підстави вважати, що відповідач ухиляється від виконання такого рішення.
Представник позивача в судовому засідання не з’явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, де також позовні вимоги підтримав.
Відповідач надав до суду заяву згідно якої проти позову заперечень не має та просить розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, заслухавши пояснення сторін, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне затримання від 18.09.2018 року, о 18.09.2018 о 16 год. 00 хв. громадянина НР ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED), ІНФОРМАЦІЯ_2, було виявлено прикордонним нарядом «ПП» на ділянці ВПС «Рені» в районі прикордонного знаку 0780/26 на відстані 800 метрів від лінії державного кордону.
18.09.2018 року за порушення ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що виразилось в порушенні правил перебування іноземців в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні стосовно громадянина НР ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED), складено протокол про адміністративне правопорушення ПдРУ № 146630 та постановою про накладення адміністративного стягнення від 19.09.2018 ПН МОД № 070843 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED) був притягнутий до адміністративної відповідальності в розмірі 1700 грн.
Також встановлено, що раніше, 06.09.2018 року ГУ ДМС України в місті Києві було прийнято рішення про примусове повернення в країну походження громадянина НР ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED), ІНФОРМАЦІЯ_2, та зобов’язано його покинути територію України у термін до 09.09.2018 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ рішення про добровільне повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частинах першій і другій цієї статті, приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції за заявою іноземця та особи без громадянства про добровільне повернення. Порядок провадження за заявами іноземців та осіб без громадянства про добровільне повернення визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 5 ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ передбачено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.
Згідно ч. 1 ст. 30 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.
З аналізу наведених норм вбачається, що примусове видворення з України іноземця на підставі винесеної постанови адміністративного суду застосовується, якщо рішення про примусове повернення не виконано іноземцем в установлений строк без поважних причин або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець ухилятиметься від виконання такого рішення.
Таким чином, примусовому видворенню іноземця чи особи без громадянства повинні передувати дві обставини: перша - прийняття рішення відповідним компетентним органом про примусове повернення; друга - ухилення від виїзду після прийняття рішення про повернення або наявність обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, що відповідає правовій позиції Верховного Суду, наведеній у постанові від 07.02.2018 року (Справа № 743/432/16-а, судді-доповідача – ОСОБА_4, № рішення 72089192).
Станом на 02.10.2018 року відповідач з території України не виїхав, рішення від 06.09.2018р. про повернення не виконав в установлений строк без поважних причин.
На даний час відповідач, на території України знаходиться незаконно, постійного місця проживання та законного джерела існування не має.
Даний факт свідчить про перебування відповідача на території України без законних підстав.
Документів та коштів для того, щоб самостійного покинути Україну відповідач не має, що свідчить про те, що самостійно виїхати з країни відповідач не зможе, та відповідно буде ухилятися від цього.
Відповідач з відповідною заявою про виїзд, а також з заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області не звертався, відповідного бажання під час опитування не виявив, жертвою торгівлі людьми себе не вважає.
Будь-якої інформації, що в НР ОСОБА_3 його життю буде щось загрожувати чи його там переслідують не встановлено, та, про наявність таких фактів відповідачем ні суду, ні органу ДМС не повідомлено.
Статтею 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено перелік обставин, за наявності яких забороняється примусове повернення чи примусове видворення іноземця або особи без громадянства.
В ході судового розгляду судом не встановлено наявності обставин, передбачених ст.ст. 30, 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», які забороняють примусове видворення відповідача.
Враховуючи вищенаведене та оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов Ізмаїльського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про примусове видворення за межі території України громадянина ОСОБА_2 Республіки ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED),підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 241, 244, 246, 289 КАС України, ст. ст. 4, 9, 16, 29 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Ізмаїльського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 про примусове видворення за межі території України - задовольнити.
Примусово видворити за межі території України громадянина ОСОБА_2 Республіки ОСОБА_3 ОСОБА_1 (AHMED MURSHED), ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 2 статті 371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення, протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя: А.С. Адамов