
Справа № 234/15069/18
Провадження № 2-а/234/303/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Михальченко А.О., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради про оскарження рішення /дій/ бездіяльності суб'єкта владних повноважень, -
ВСТАНОВИВ:
26.09.2018 до Краматорського міського суду Донецької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради про оскарження рішення /дій/ бездіяльності суб'єкта владних повноважень, а саме скасувати рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень та зобов'язати провести державну реєстрацію прав на нерухоме майно.
Відповідно до ст.171 ч.1 п.4 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 20 КАС України передбачено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, відповідно до якого визначено які адміністративні справи підлягають розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами, а які - окружними адміністративними судами.
Так, згідно ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених п.п.1-3 ч.1 цієї статті.
Згідно ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 цієї статті.
Таким чином, відповідно до КАС України предмет розгляду цієї справи не відноситься до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду.
З огляду на вказане, адміністративні справи щодо спорів фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності/. Крім випадків, коля для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження за предметною підсудністю належать до юрисдикції окружних адміністративних судів відповідно до ч.2 ст.20 КАС України.
За зареєстрованим місцем проживання позивача ОСОБА_1 та місцезнаходженням відповідача діє відповідний окружний адміністративний суд - Донецькій окружний адміністративний суд.
Краматорський міський суд Донецької області є місцевим загальним судом, до юрисдикції якого віднесено вирішення адміністративних справ, визначених виключно у ч.1 ст.20 КАС України.
Прийняття судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 КАС України, є підставою для скасування такого рішення апеляційною інстанцією відповідно до ст.318 КАС України.
КАС України не містить положень, які б регулювали дії судді під час отримання суддею позовної заяви поданої з порушенням правил предметної підсудності, однак, суд приймає до уваги те, що п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що при встановленні порушень позивачем правил предметної підсудності, необхідно застосувати до спірних відносин аналогію правил ст. 29 КАС України та передати цю адміністративну справу на розгляд до належного адміністративного суду, яким є Донецький окружний адміністративний суд.
Судовий збір при подачі позову не сплачувався.
Керуючись ст. ст.20, 29 КАС України, ст.129 Конституції України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу № 234/15069/18 позовом ОСОБА_1 до Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради про оскарження рішення /дій/ бездіяльності суб'єкта владних повноважень передати до Донецького окружного адміністративного суду (адреса: 84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, вул. Добровольського, буд.1, веб-сайт: https://adm.dn.court.gov.ua, E-mail: inbox@adm.dn.court.gov.ua, телефони: канцелярія (0626) 66-40-43).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд.
Повний текст ухвали складений 01.10.2018
Суддя А. О. Михальченко