Рішення № 76875309, 03.10.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2018
Номер справи
1240/2291/18
Номер документу
76875309
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

03 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2291/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

31.07.2018 на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДФС у Луганській області (далі – позивач, ГУ ДФС у Луганській області) до ОСОБА_1 (далі – відповідач, ОСОБА_1М.) про стягнення податкової заборгованості в сумі 13000,00 грн, в обґрунтування якого позивач послався на таке.

Відповідач перебуває на обліку у ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області. За відповідачем утворився податковий борг в загальному розмірі 13000,00 грн, з яких: податковий борг з адміністративних штрафів та інших фінансових санкцій (код КДБ 21081103) у розмірі - 6200,00 грн (задишок несплачених штрафних(фінансових) санкцій за рішенням від 10.10.2016 № 000025/12-09-40/НОМЕР_1); податковий борг з адміністративних штрафів та інших фінансових санкцій (код КДБ 21081103) у розмірі 6800,00 грн (залишок несплачених штрафних (фінансових) санкцій за рішенням від 10.10.2016 № 000027/12-09-40/НОМЕР_1).

Вищезазначені рішення оскаржувалися позивачем у судовому порядку та за результатом судового розгляду не скасовувались, що підтверджується постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25.05.2017 по справі № 812/475/17.

На виконання пункту 59.1 ст. 51 ПКУ Головним управлінням ДФС у Луганській області направлено відповідачу податкову вимогу форми «Ф» від 15.01.2018 № 56-17, яку було вручено останньому 26.01.2018. На підставі вищевикладеного позивач просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 28.08.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в справі, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

03.10.2018 від позивача до суду надійшла заява про зменшення позовних вимог, в якій контролюючий орган зазначив, що після подання позову сума боргу зменшилася та на даний час складає 866,74 грн, тому просив зменшити позовні вимоги на 12133,26 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання, в якому уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі (арк. спр. 49).

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77 КАС України, суд дійшов такого.

ОСОБА_1 був зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) та перебуває на обліку в ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області як платник податків (арк. спр. 6-12).

ДПІ у м. Лисичанську проведено перевірку стану дотримання відповідачем вимог законодавства під час провадження діяльності, пов’язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, за результатами якої складено акт від 29.09.2016 № 85/12-32-40-01/2780115971/115, на підставі якого винесено рішення від 10.10.2016 № 000027/12-09-40/НОМЕР_1 про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 6800,00 грн та від 10.10.2016 № 000025/12-09-40/НОМЕР_1 про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 17000,00 грн (арк. спр. 15-18).

Вказані рішення відповідачем було оскаржено до суду, однак постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25.05.2018 у справі № 812/475/17 у задоволенні позовних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 було відмовлено повністю (арк. спр. 22-26). 12.06.2017 рішення суду у справі № 812/475/17 набрало законної сили.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Частиною першою статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначена статтею 17 цього Закону.

Згідно з частиною п'ятою статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПК України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності.

Відповідно до пп. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Як визначено пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Так, на виконання вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України податковим органом була виставлена та направлена відповідачу податкова вимога від 15.01.2018 № 56-17 про сплату податкового боргу в розмірі 23800,00 грн (арк. спр. 13).

Позивачем частково було сплачено податковий борг в добровільному порядку в загальному розмірі 22933,26 грн. Сума боргу, яка залишилася непогашеною на час розгляду справи по суті, складає 866,74 грн, що підтверджується витягом з інтегрованої картки платника податків (арк. спр. 46).

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.

Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Головним управлінням ДФС у Луганській області доведено наявність податкового боргу ОСОБА_1 у розмірі 866,74 грн, правомірність звернення з позовом про стягнення податкового боргу до суду та наявність підстав для його стягнення, тобто позовні вимоги відповідають положенням податкового законодавства та підтверджуються дослідженими належними та допустимими доказами, в зв'язку з чим позовні вимоги слід задовольнити.

Відповідно до частини четвертої статті 139 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Уточнений позов Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, місце проживання: 93108, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Молодої гвардії, буд. 40) до Державного бюджету України податковий борг в сумі 866,74 грн (вісімсот шістдесят шість грн 74 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Луганський окружний адміністративний суд.

Суддя ОСОБА_2