
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 жовтня 2018 року ЛуцькСправа № 140/1967/18 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Каленюк Ж.В., вивчивши позовну заяву Державної екологічної інспекції у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція у Волинській області звернулася з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) шляхом тимчасового зупинення (заборони) експлуатації джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та зупинення впливу фізичних та біологічних факторів на його стан: джерело 1 – димова труба від двох сушильних камер, джерело 2 – стрічкова пилорама, які знаходяться за адресою: Волинська область, Ковельський район, село Зелена, вулиця Ковельська, 40.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160 КАС України, та місить такі недоліки.
Як визначено пунктом 4 частини п’ятої статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а вразі подання позову до декількох відповідачів – зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю) шляхом тимчасового зупинення (заборони) експлуатації джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та зупинення впливу фізичних та біологічних факторів на його стан.
Відповідно до положень Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Частиною сьомою статті 7 зазначеного Закону визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Згідно з частиною п'ятою статті 4 вказаного Закону виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Отже, за змістом вказаних норм суд може застосувати заходи реагування щодо державного нагляду (контролю) у вигляді повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.
Однак позивач просить застосувати заходи реагування у спосіб, що не відповідає частині сьомій статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Крім того, не вказує на який строк слід застосувати заходи реагування, іншими словами, яку умову має виконати відповідач для відновлення господарської діяльності.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків – десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви та привести позовні вимоги у відповідність до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Усуваючи недоліки позовної заяви, позивач повинен також виконати вимоги частини другої статті 161 КАС України щодо надання доказу надіслання уточненої позовної заяви відповідачу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз’яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Ж.В. Каленюк